Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Hogyan csináljam, hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Szóval babám 8 hetes 4400g. A kórházból 3600-zal jöttünk haza. Anyatejes volt eddig, és mindig csak egy mellből szopott. Az első hónapban szinte folyton a cicimen volt, de azóta 2-3 óránként etetem. Tejem úgy gondolom van elég, van elég pisis pelus és napi2x széklet is van. Mégis mindenki azt mondja vékony a kislányom, 60cm hosszú baba,én is magas vagyok. Szóval próbáltam a 2 ciciből való etetést,de akkor egy csomót bukik utána,mintha túlenné magát. Létezik hogy egy 2 hónapos baba csak kb. 50 ml-eket egyen és elég neki? Tegnap vacsira kapott 30 ml tápszert és utána cicizett is. Szerintetek miért nem hízik megfelelően? Ha van elég tejem lehetséges, hogy neki nem elég tápláló? Ti mit tennétek? Adjak minden szopizás előtt egy kis tápszert?

Nagyon köszönöm a segítségeteket és tapasztalataitokat előre is.


2010. szept. 16. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom ki javasolta a tápszert de ha azt is kap nem csoda hogy csak 50-et szopik....

most komolyan ha van elég tejed minek a tápszer?


ne foglalkozz mással és még ne etess két ciciből. elég egyből.

2010. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

nem tudom hogy mondta -e valaki de olyan nincs hogy nem jó a tejed és kell másvalami.


az a helyzet hogy ha csak a szopi elején issza ki a tejet akkor csak a leves részét eszi meg de ha hagyod hogy teljesen kiszivja akkor a tartalmasabb hátsó tejet is megissza. Attól nő nagyra attól lakik jól.


Bizz magadban ..

2010. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki és ne hagyd magad befolyásolni. Én is szoptattam a kisfiamat - és hát nem volt olyan pufi, mint a tápszeres babák. De annál erősebb szervezetű lett. Ha csak az egyik ciciből szopizott és elég volt neki (írtad, hogy ha adtál a másikból is kibukta), akkor ne aggódj, mert nem éhezik. A tápszer nehezebben emészthető és SOHA sem lesz olyan egészséges mint az anyatej. Én NEM adnék neki tápszert csak azért mert egyeseknek nem tetszik a kicsi alakja...

Ha mégis adsz: csak szopi UTÁN, és semmiképp nem előtte. A tápszert pedig apránként kell bevezetni, ugyanúgy mint a mellétáplálást: első nap csak 1-2 kiskanálnyit, aztán 3-4-et és igy tovább. Ne ijedj meg, ha ma hányni fog, láza lesz, vagy a szokásosnál több lesz a széklete. Ez a tápszertől lesz, gyomorrontás. Nem egy babát tudok, akik így kerültek kórházba.

Végül: Kérlek bízz magadban, jó anya vagy, hallgass a belső hangra és ne arra a sok külső hangra, amiket mások mondanak. Talán el sem tudsz igazodni köztük olyan ellentmondásosak. Majd írj, hogy mi lett veletek...

Nőjetek nagyra egészségben!

2010. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

carmen22 köszi a válaszodat,de az 50ml-t úgy szopizta,hogy nem kapott tápszert, azt csak tegnap este kapott először,30ml-t evett meg,utána még cicizett is egy ciciből

szóval az adatok alapján szerinted nem vékony?

küldhetek egy fotót róla, és azon megnéznétek?

2010. szept. 16. 10:40
 5/21 A kérdező kommentje:
teljesen igazatok én is pont így gondoltam,hogy jó amit csinálok,de most már többen mondják,hogy vékony a babám és csináljak valamit,és ugyebár az ember szeretné a legjobbat a babájának és hagytam magam befolyásolni éés tegnap adtam neki 30ml-t lefekvés előtt
2010. szept. 16. 10:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam 2x is amit írtál és teljesen érthetetlen számomra, hogy egyáltalán hogy jött elő a tápszer-kérdés!


Bizz magadban, ügyesek vagytok, el ne szúrd most ezzel!!!


A kép engem nagyon érdekelne! :)

2010. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

itt van a kis drágám kb egy hete készült

[link]

2010. szept. 16. 10:49
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de tündér! :D


Kis formás baba, egyáltalán nem sovány. Az én kispasim sem volt sosem hurkás, 2 hónaposan pont így nézett ki!

Most múlt 2 éves és akkora mint egy ovis, erős, mozgékony, sosem beteg.


Nincs miért aggódnod!

2010. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak megerősíteni tudom, az előttem írókat, szerintem ne adj a babádnak tápszert! Egyáltalán nem soványka a lányod! Gyönyörű formás kisbabád van!! :-)

Szoptasd őt, és ne hallgass senkire, mert a picinek te vagy az anyukája, te érzed,tudod, hogy mi jó neki. Bízz magadban!:-)

2010. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit eszik meg egy nap? Úgy tudom, hogy az ajánlott napi mennyiség a baba súlya kg-ban szorozva 150-nel. Ha sokszor eszik 50 ml-ket, az önmagában szerintem nem probléma, csak ne fogyjon. De azok alapján, amit leírtál, szerintem nincs gond. A babád nagyon cuki, nekem nem tűnik soványnak. Csatlakozom az előttem szólókhoz: az anyatejnél nincs jobb! Nézd meg a tápszeres dobozt, mi minden van benne, ijesztő... Sőt, emlékszel még a kínai tápszeres botrányra? Csak akkor adj neki, ha tényleg muszáj! És csak szopi után! Ja és ha kap tápszert, lehet, hogy hosszabb ideig fog aludni, mert lassabban emészti meg, és kevesebbszer fog enni, ez pedig nem jó a tejmennyiségnek...
2010. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!