Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy csináltátok? 7 hónapos...

TKI Ibolya kérdése:

Ti hogy csináltátok? 7 hónapos baba mellett aki még szopizik kicsit fogyni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pont a szopizas alatt lehet a legjobban fogyni. Ne egyel sok szenhidratot, feher kenyeret, edesseget egyaltalan ne.
2011. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A szoptatási idő alatt a nők 99%-a hízik, vagy tartja a súlyát. Ha nem eszel rendesen, a tejed tápértéke csökken, a túlzott mozgás pedig elapaszthatja a tejet. Szerintem a baba érdekeit tartsd szem előtt. Ennyi idősen már kezdhetsz hozzátáplálni is, és csak reggel-este tejeztetni. Amellett meg már mozoghatsz is többet, és ehetsz máshogy.
2011. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Én is híztam :( Én a megváltozott életmódnak (kevesebb mozgás, több idő a kajára, de inkább az előbbi) tudom be.


Tehát mozogj sokat, étkezéseket pedig határold be: pl. napi 3* étkezés, nincs nasi és 6 után ne egyél. Így nem fogod (remélhetőleg) túlenni magad

2011. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Miért pont 6 után ne? Ha éjfélkor fekszik, akkor 9kor is ehet. Az a lényeg, hogy lefekvés előtt 3 órával utoljára.
2011. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mindegy, csak írtam valamit. Lényeg, hogy ha ilyen határokat szab magának, akkor talán könnyebb betartani azt, hogy ne egyen x kalóriánál többet.

Ha lehetne, akár minden egyes szón vitatkozhatnánk, de nem ez a célom, hanem segíteni

2011. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is hasonló dolgokra gondoltam.Csak hát olyan nehéz megállni hogy ne egyek például édeset.Soha nem szerettem az édességet de amióta szoptatok ölni tudnék érte.Azt nem értem ,hogy miért van az hogy míg a lányomnál repültek le rólam a kilók addig a fiúkkal meg sem moccan.
2011. nov. 9. 12:08
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát én fogytam, pedig annyit ettem mint két másik... Oké, nem sokat, de 3 kg-val alacsonyabb súllyal kezdtem most meg a második terhességemet (még szopik a nagy, 1,5 éves).


Ha jó sokat iszol (nassolás helyett az egy-egy falat kaja helyett egy-egy korty tea pl jó megoldás), ha nem tolsz be naponta egy tábla csokit, ha késő este nem eszel, az már sokat jelenthet. De szerintem ez alkati dolog.

2011. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy diétázni kell, hanem, hogy a szénhidrátokkal vigyázni lehet, illetve édességet és fehér kenyeret nem kell enni, ebből mi a tápláló és egészséges, ami a babának kell?

Illetve, azzal senki nem fog lefogyni, ha naponta 3szor eszik csak, ez nagy tévhit! Inkább kevesebbet, de többet, 5-6-szor nyugodtan lehet enni, csak rendszeres legyen, mindig kb. ugyanabban az időben. Rendesen húst, halat, nagyon sok zöldséget, köretnek (bár szénhidrát, de nem túl sok mehet: rizs, krupmli, ha nem sok, durum tészta, stb.), illetve édesség helyett inkább gyümölcs.

Én is nehezen szánom rá magam, mint te is, kérdező:) Eléggé túlzásba viszem az édességet most, hogy itthon vagyok egyedül a babával egész nap, sosem voltam édesszájú, de most nem bírok leállni:) És nem hízom semmit, mert a baba szopizik, ez kb. 1000 kalória minuszt jelent naponta, így tartom magam egyensúlyban. Ha nem "zabálnék" hülye édességet meg fehér kenyeret és társait, akkor simán lemenne pár kiló, tuti.

De mindenki más alkat persze.

2011. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát én brutálmód lefogytam mindkét szoptatásom alatt, 50 kiló alá, aztán abbahagytam a szoptatást és visszajött 2-3 kiló. Szerintem azért fogytam, mert nem ettem többet, mint normál esetben, sőt kevesebbet, de minőségi dolgokat, rengeteg zöldséget (amit ugye lehet) gyümölcsöt, húsokat, kevés édességet de nem nassként, hanem ha megkívántam, főztem édes dolgot, nem reggeliztem, csak tízóraiztam és nem ebédeltem csak uzsonnáztam, de ezeket a főtt dolgokat. Rengeteg folyadék (víz!) és ha terhesség alatt nem hájat szedtél fel, hanem vizet, le fog menni hamar. Ja nem írtam, hogy vacsizni 5-6 óra felé szoktam, és akkor már nem ettem pl kenyeret a kajához. ÉS nagyon sokat sétáltam babakocsival, lényegében egész nap mikor nem volt itthon dolgunk.
2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem híztam a szoptatás alatt és a terhesség alatt sem sokat.Próbálom visszafogni a szénhidrát mennyiséget is de ha kevés szénhidrátot eszem akkor meg a tejem mennyisége csappan meg nagyon.Próbálom tartani ezt a súlyomat és majd ha a baba nem szopik akkor belehúzok a diétába.
2011. nov. 10. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!