Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz a babával, ha a...

Mi lesz a babával, ha a kismamának diétáznia kell terhességi cukorbetegség miatt, s az anyuka fogyni fog a szülésig, s mondjuk eléri a teherbeesés előtti súlyát, vagy az alá megy? A baba attól még lehet egészséges?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem fogyóztam, nem diétáztam, szó szerint zabáltam. Igaz semmiféle édességet sem tudtam megenni,mert égette a gyomromat. Ugyanazzal a súllyal mentem szülni, mint ami a kezdősúlyom volt. Szülés után 7 kilóval voltam kevesebb, mint ami a kezdősúlyom volt. A kislányom normál súllyal, 9-10-es Apgarral, makk egészségesen született. A terhes kismama szervezete nagyon jól tudja a dolgát, mindent elvesz a baba számára, amire annak a fejlődéshez szüksége van, néha a mama kárára is, ha az nem táplálkozik rendesen.
2009. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggodj! Nekem is diétáznom kellett napi 150g Ch volt meghatározva. Biztos kaptál Ch táblázatot, annak a segítségével tudod kiszámolni a mennyiséget.Számold ki minden nap előre és 2x gyümit is beiktathatsz.Diéta mellett nekem 4400g 59cm-es lett a baba.Lehet jókat enni csak ügyesen csináld. Vannak cukorbeteg kismamák fórum és ott sokmindent megtudhatsz. Jó egészséget a babádnak és neked is!
2009. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az előírt szénhidrátmennyiséget megeszed, akkor szerintem nem lesz gond. Nekem is diétáznom kell már 15 hetes korom óta, eddig 3,5 kg-t híztam csak, de volt olyan hónap, hogy egy gramm sem jött fel. A babánk viszont szépen fejlődik. (25 hetes mami)
2009. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én végig a 6.héttől 160 g CH-n és 1400 Kcal-on voltam. Fogytam a terhesség végére 5 kg-t (vagyis ha leveszed a babát, placenta, vér, többi cucc, az egész terhesség alatt vagy 14 kg-t) és egy teljesen egészséges 41.hétre született 3600 g, 52 cm kisfiút hoztam a világra. Szval ne aggódj. Jó minőségű kajákat egyél és nem lesz semmi gond. És, az előírt CH-t meg KELL enni, abból már nem lehet spórolni, csak azért h rendben legyen a cukrod.
2009. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attol a baba még szülehthet 3-5 kilo között, hogy diétázol. diétázásodtol babának, baja nem lesz
2022. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!