Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elektromos mellszívó bevált?

Elektromos mellszívó bevált?

Figyelt kérdés
A kislányom nem akar szopizni, így fejek. A Medela kézi nem ért semmit, az Avent kézi elég jó, de ezzel is érzem, hogy bent marad a zsírosabb tej egy része. Az elektromosak elég drágák, nem szeretném kidobni a pénzt. Volt akinek a kézi mellszívó nem vált be igazán csak a gép? Ha igen melyik?
2011. nov. 10. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
én mind a két szülés után a kórházból béreltem Medela Electric mellszívót, a kék kórházit, nálunk az vált be. Mindig egy hónapra fizetsz, így ha már nincs rá szükséged, akkor sem veszítesz vele. Előtte Avent elektromosom volt baromi drágán, de alig szívott valamit.
2011. nov. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az Avent kézi mellszívós kínlódásaim után béreltem én is elektromosat, hát az maga volt a megváltás! Unimom márkájú volt, itt a kórházban is ilyen volt. Nagyon jó volt, hogy tudtam állítani a vákum erősségét (bár azt gondolom, mindegyiken lehet), és végre nem volt véraláfutásos a mellbimbóm (a kézivel nagyon sokat szenvedtem, hogy kijöjjön a tej), nem fájt.
2011. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Medela elektromos szuper! A kórházban is az volt, itthonra is azt vettünk.
2011. nov. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem medela elektromos volt. Sajnos akisfiam nem tudta kiszivni a cicibol a tejet (lusta volt) es nallunk megvaltas volt az elektromos mellszivo. Igy tudtam anyatejet adni neki majdnem 6 honapos koraig amig elkezdtem hozzataplalni. Ha nem lett volna a babam nem tudott volna szopizni. Igy uvegbol etettuk. Eleg faraszto volt fejni igy is ezert ejjel tapszert kapott es napkozben fejtem az elektromos melszivoval amikor a babam aludt. Nem tudom osszehasonlitani mert kezi melszivom sosem volt. De nekem az elektromos nagyon bevallt.
2011. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Avent van vkinek esetleg? Azt találtam használtan elfogadható áron.
2011. nov. 10. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

az Avent Isis IQ-t adtam el, örültem neki, hogy megszabadultam tőle, nem ajánlom

amíg az avent leszívott 20 ml-t, annyi idő alatt 150 lett medelával

2011. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem volt Avent , bár kézi, de össze sem lehet hasonlítani a medelával. A medela tényleg sokkal többet szívott, mint az avent, és ráadásul nekema mellemt sem tette tönkre. Míg az avent 1-2 szer majdnem letépte:-)
2011. nov. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Anyatejleadó vagyok,kipróbáltam egy pár mellszívót.Sajnos ki kell,hogy ábrándítsalak.

Nekem is Medela Mini volt először,meg sem indította a tejemet,nem tudtam használni.Aztán jött a kézi Avent,azzal már tudtam fejni,de egyrészt fárasztó,másrészt elég sokáig tartott és én is éreztem,hogy nem tudom vele mindet lefejni.Na ezután vettem az elektromos Aventot,de sajnos ahogy írják,nem sok jót tudok róla mondani.Még a maximális szívóereje is piskóta a kézi Aventhez képest,úgyhogy megint csak órákat töltöttem fejéssel és le sem szívta,még annyira sem.

Na ezután feladtam a mellszívózást,kézzel fejek.Napi 800-1200 ml-ket fejek le szoptatás mellett,úgy hogy sokkal kevesebb időbe kerül,mint a mellszívózás.Ráadásul olyan alaposan ki tudom így üríteni a mellemet,hogy fél literrel szaporodott a tejem.Van aki azt mondja,hogy ez fárasztó,de csak a helyes technikát kell elsajátítani,kis gyakorlás és már megy is.Nekem 2 deci 10 percbe kerül,mellszívóval 3/4 óra alatt se sikerült ezt produkálni.

2011. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Medela Swing kétfázisú: gyorsabb ritmusban beindítja a tejleadó-reflexet (kb 2 perc alatt), majd hatékonyan fej. A tölcsére cserélhető, kapható hozzá teljes méretsor, így a legkisebb és legnagyobb mellbimbóval is használhatod.

Nagyon csendes.


Ennél jobb a piacon csak a Medela Symphony kórházi készülék.

2011. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kleinné Krsják Renát válasza:
Én is tejadó anyuka vagyok!Nekem a kórházban nem volt csak az avent kézi mellszívó de védőnői segítséggel(levetette a gumi védőt a tölcsérről és így kétszer olyan erősen fejt)nagyon hamar tejet fakasztott!Pedig olyan volt a mellem mint a beton!3 hétig bírtam és a sok fejéstől ínhüvelygyulladást kaptam!Ezért vaterán vettem egy Medela mini elektromos mellszívót és a mai napig azt használom!4 hós a fiam és minden nap 900-1000 ml hordanak tőlem egy másik kisfiúnak!Nekem bevált!
2011. nov. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!