Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik, hogy kevesebb lett a...

Létezik, hogy kevesebb lett a tejem mióta 2 mellből szoptatok?

Figyelt kérdés
Többetek és a védőnő tanácsára elkezdtem 2 mellből szoptatni, mert nem hízik rendesen 4 hónapos lányom. 1 mell után sem tűnik éhesnek, de mindig elfogadja a másodikat. Ráadásul megint elkezdett éjszaka kelni 3 óránként. Ilyenkor az első cicin bealszik már. Kb. 4-5 napja kap kettőből, de semmit nem hízott 1 hét alatt. Hogy lehet ez? Többet eszik, mégsem hízik?
2011. nov. 15. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Kevesebbnek tűnhet ha két mellből szoptatsz, mer így mindkét mellnek csak fele annyi ideje van újratermelni, mintha felváltva egy-egyből szoptatnál.

De h miért nem hízik, arra nem tudok pontos választ adni. Talán nem elég tápláló a tejed.

2011. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy ha gyakrabban éri inger, akkor többnek kellene termelődnie. Most sem tűnik éhesnek egyébként.
2011. nov. 15. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Feltéve, hogy teljesen kiüríti a melledet. Ha csak az előtejet szopizza ki mindkét melledből, akkor valóban éhesebb lesz, mert a zsírosabb utótej ottmarad. Ezenkívül rájön, hogy úgy is kap majd a másik cicidből és egyszerűen nem lesz hajlandó megdolgozni a zsírosabb tejért. Ez nem jó.

Ha a babád elégedett egy-egy mellből, akkor nem kell aggódnod. A hízásnak, pedig járj te magad utána, keress rá a neten, mert nem minden baba egyformán hízik. Sőt, miután megduplázták a születési súlyukat, nagyon lassan híznak tovább.

Én nem erőltetném a váltott mellből való szoptatást. Figyelj a babádra, ha ő nyugodt, jól érzi magát, akkor ne aggódj. Mindegyik babának meg van a saját fejlődési ritmusa, nem kell másokhoz hasonlítani őket.

2011. nov. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, észrevettem, hogy azóta sokkal türelmetlenebbül szopizik, nem hajlandó megvárni a második tejadó reflexet, csak kapálózik. Ha átteszem ilyenkor a másikra, akkor megnyugszik.

Jajj nem egyszerű ez a szoptatás :(

2011. nov. 16. 12:29
 5/8 xStefix ***** válasza:
61%

Moira, az már túlpara..! ;)

Olvass utána, amit az ilyen korú babák "nem (szépen) szopásáról" írtunk, a tied is pont ezért csinálja, amit.

Az 1 hét hízás meg semmit nem jelent, tudod.

Istenem, pont mint én anno. Azon is aggódsz, amin már nem kéne. De hát igen, meg kell eddződni bele, nekem 1 évbe telt...

2011. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj tudom, hogy kicsit túlaggódom, de ha legalább el tudná mondani mi van.... de jó lenne! "Anya még éhes vagyok" vagy "Anya már nem kérek, csak büfiznem kell" Mennyivel egyszerűbb lenne az élet!

Tudom, hogy nem 1 hetet kell nézni, de nagyon nehéz megállni így, hogy már 2 hónapja gondok vannak...

2011. nov. 16. 15:48
 7/8 xStefix ***** válasza:
61%

Akkor most jönne szerintem az anya-kontroll. Anya, hidd el, hogy meg tudod őt érteni és jól csinálod, amit!

Bízz a megérzéseidben - és ezek ritkán szoktak ennyire paráztatni. :)

2011. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 16. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!