Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elmegy a tejem? Vagy csak egy...

Alinaaa kérdése:

Elmegy a tejem? Vagy csak egy kis válság? Volt már valakinek?

Figyelt kérdés

Tegnap este lefeküdtem és az éjjeli evésnél puhák voltak a melleim, pedig kőkemények szoktak lenni.Tej volt benne. Másnap alig bírtak megtelni volt, hogy 2-ből szoptattam, amit már rég nem csináltunk. Ma éjjel megint puhák. Érzem hogy telítődnek, szóval van bennük, de mégis puhák, és tudom hogy kevés van benne, legalább is kevesebb.

Most megpróbálom többször rátenni. csak érdekelne, hogy el e mehet ilyen hirtelen a tej, vagy csak egy kis kilengés és minden a régi lesz?

Szoptatni akarok, 24.-én lesz 5 hónapos a fiam


2011. nov. 16. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tej nem megy el ilyen hirtelen, ne aggódj. Majd mikor el akarod választani a fiadat, meglátod, hogy milyen nehezen apad el igazából.

A mennyiségben vannak változások, attól függően, hogy te stresszes vagy-e, vagy fáradt vagy, vagy megjött-e a menstruációd, esetleg ugyanúgy tudtál-e enni, mint régebben.

2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mensi?
2011. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,mert szedem az antikoncepciós tablettát. Gondoltam arra is, hogy olyan 1 hete kicsit leálltam az evéssel. Eddig állandóan ettem , főleg édeset. Most maradt a reggeli, ebéd vacsora esetleg sós vagy gyümölcs.

Ja meg kezdek beteg is lenni.

reménykedek, hogy csak ezek

2011. nov. 16. 09:52
 4/11 anonim ***** válasza:

csak beállt a kereslet kínálat, túltelítődés nincs.


nekem a 2. babámmal 2 hét alatt beállt :) (most 3,5 hós, most én is kevésnek érzem amúgy...)

2011. nov. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekem általában puhák a cickóim,de attól van még benne tej.Ne ijedj meg.Teljesen jól teszed ha sűrűbben mellre teszed a picit.Én minden este két mellből szoptatom meg igaz ő már 7 hónapos.Egyébként egy idő után már nem fog sem keményedni sem duzzadni a cicid beáll a kereslet kínálatra.Legalább is nálam így volt mind a három gyereknél.
2011. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kereslet kínálat már megvolt. Na igen, csak a puhasággal az a gond, hogy a mellem nagyon kicsi 75a-b(melltartófüggő)

ugyebár abban nehezen veszik el 120ml:)))

Érzem, hogy ez most más. Próbálok többet enni, újra. Ma csak szoptatni(már kóstolgat is-azzal ráhúz olyan 1 óráűt az evésre és tegnap még annyi idő után se telt meg a mellem).

jól esik hallani mástól is, hogy nem lesz baj:))) Fél éves koráig mindenképp szoptatni szeretnék:))) akár tovább is:)))

2011. nov. 16. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Írtad,hogy kicsit beteg vagy,nekem is kevesebb olyankor.Nálam már az is számít,ha éjjel nem tudok olyan jól aludni,mert ébredeznek a gyerekek.Reggel érzem,hogy kevesebb a tejem.Szóval sok mindentől függ,de elapadni nem fog,majd visszaáll,nyugodj meg.

2011. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen, meg az is, a nagyobbik beteg, köztünk alszik(lázgörcsveszélyes), óránként lázmérés..... Hát igen ha így belegondolok a kávétól élek:))))

tényleg minden összejött, na de ma otthon az apa ,megpróbálok aludni egyet:))

2011. nov. 16. 11:05
 9/11 TKI Ibolya ***** válasza:

Nekem is pici a cicim ez nem mérvadó.Nyugi nem lesz semmi gond,alszol egy nagyot és minden helyre áll.

Jó pihenést!!!!

2011. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak a pici cicire írom!A tejcsi szopi közben is termelődik!A cici sosem üres!Nyugi pici ciciből is szoptathatsz sokáig!Tedd sűrűn mellre, és nem baj ha odafigyelsz a kajára (reggeli ebéd vacsi) ha iszol elegendő folyadékot! :)

Én 19 kilót fogytam a lányom 14 hóskorától 19 hós koráig, a kajaodafigyeléssel, és Ő végigszopizta,és soha nem koplaltam!Csak odafigyeltem mit és mikor eszem!


23 hós kislány és 15 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!