Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 20hónapos és még...

Kislányom 20hónapos és még mindig szopizik, teljesen cici függő, azzal alszik csak el. Szeptembertől megy a bölcsibe és szeretném leszoktatni addigra. Valakinek valami jó ötlete?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kiisfiam 27 hónapig szopizott és szintén cicin aludt el, de nálam az volt a válaszvonal hogy fogászatra kellet mennem, és cataflamt kellet szednem , mert nem tudtam a fájdalmat másként elviselni.Látta rajtam Ő is hogy valami nem stimmel és elmagyaráztam neki, hogy anyának beteg a foga, gyógyszert kell szednem, és nincs cici.Ebből ő mindöszesen annyit vont le, hogy fáj anya cicije és nem tud cicizni.Megsimogatta, elmondta, monden este, hogy fáj anya cicije és 1 hét múlva már nem kellet neki.Mikor mentün aludni felvittük magunkal az ágyba a tejet és mondtam neki hogy mig anya beteg addig igyunk tejet.Azt hiszem én jobban tartottam az egésztől mint ő.A mai napig is összebújva "alszunk"(vagyis ő, mert utána átviszem a saját ágyába)el és ez is ugyanugy megnyugtatja és biztonságban érzi magát, mint a cicitől.Kitartás kivánok, mert ez neked is nehéz.Üdv:Andi
2011. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,hasonló helyzetben vagyok én is,ugyancsak cicifüggő a 18 hónapos kisfiam,és szeptembertől bölcsi.Próbáltam már legalább a déli szopit ritkítani,de ha ottvagyok,csak cicivel alszik el,ha nem vagyok ott,akkor sírva alszik el.Nekem a gondozónők mondták,hogy esetleg a déli szopit hagyjuk el,az esti-reggeli maradhat,hogy ne egyszerre legyen a változás,de én is szeretném már,ha leszokna,mert zavaró.hogy 10 percenként kéri már szinte a cicit.
2011. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk májusban, 22 hósan szokott le az esti cicizésről. Ahogy jött a jó idő, rengeteget szaladgált kinn, és estére úgy elfáradt, hogy rendszeresen az esti szopizás közben, vagy még azelőtt elaludt. Ha még előtte elaludt, betettem a kiságyába, ha ébren volt, megkérdeztem, hogy esti mesét szeretne-e, vagy szopizni, és általában az esti mese volt a nyerő. Néha ekkor még a mese után kérte a cicit, a kiságy mellett egy széken megszoptattam (kb 2 korty volt), aztán megnyugodott, letettem és elaludt. Egy idő után már ezt sem kérte. Előtte én is sokat törtem rajta a fejem, hogy hogyan lesz majd, de végül is így szinte magától megoldódott.
2011. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
61%

Egyetértek, szerintem a reggelit-estit még hagyd, ha megoldható! A bölcsi alapból hatalmas változás és nem lenne szerencsés mindjárt mindent felforgatni neki.

Ha nem sikerül bölcsiig elhagyni a délutánit, akkor várj egy kicsit: sok gyerek simán elalszik idegen helyen szopi nélkül is, szimplán azért, mert ha anya nincs ott, szopi sincs! Pár nap és megszokja, hogy most nélküled megy. - Ha van valami alvós segédeszköz, "anyapótlék", akkor azt mindenképp vigyétek majd magatokkal a bölcsibe is, hogy segítsen neki. Ha pedig még nincs ilyesmi rendszeresítve otthon, akkor ideje talán, hogy kerítsetek egyet.

Szerintem próbálj nem rágörcsölni a témára, mert megeshet, hogy a gyerkőc megérzi és csak még cicistább lesz... Lassan, fokozatosan, ha megy.

2011. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!