Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pajzsmirigy betegség esetén...

Pajzsmirigy betegség esetén szoptathatok még?

Figyelt kérdés
a lányom már 2,5 éves és este még szokott cicizni!próbáltam már leválasztani de nagyon ragaszkodik hozzá!most derült ki hogy pajzsmirigy alul működésem van amire életem végéig szedhetek egy hormonpotló gyógyszert!a gyógyszer leírásában az szerepel hogy nagyon minimálisan választódik ki,ezért nem káros de én azért félek!esetleg valaki aki hasonló cipőben jár?köszi
2011. nov. 16. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam a thyroxin mellett. Nyugodtan lehet, ugyanaz a hormon amit alap esetben a szervezeted is előállítana.
2011. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alul működik.Én Letroxot szedek,szedtem a terhességem alatt is végig.Igaz én nem tudtam szoptatni,de nem is mondta senki hogy nem lehet ez miatt.
2011. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
euthyroxot szedtem terhességem alatt is végig és szoptatás alatt is
2011. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan szoptathatsz, nem fog gondot okozni, ne aggódj!
2011. nov. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Miért nemmondtad az orvosnak, mikor felírta(kiderült a betegséged) hogy még szoptatsz?


Én még szoptatom a nagyobbat de már várom a kicsit,és valószínű nekem túlműködésem van, de én elmondtam mindent természetesen, és azt mondta van olyan gyógyszer amit lehet, van olyan amit nem!Ha mondod nyilván olyat ír fel...

2011. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is valszeg ez a problémám,decemberre kaptam időpontot.Neked hogy derült ki hogy mi a probléma?
2011. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

természetesen mondtam hogy szoptatok még,sőt minden egyes papíromon rajta van mert rengeteg vizsgálatot készítettek mire ez kiderült!én is letroxot szedek és tegnap esett le a védőnőnknek hogy ez így mégsem jó!kedves utolsó:nálam úgy derült ki hogy nagyon hullott a hajam,sőt elöl már szinte alig van,a menstruációm össze vissz jött meg,nem tudtam fogyni és mindenki azt mondta hogy minden bajom azért van mert kövér vagyok!aztán nekiálltunk a tesó projektnek és amikor már egy éve nem jött a tesó akkor nem hagytam magam és kiharcoltam mindenféle vizsgálatot!hát így derült ki!most másfél hónapja szedem a gyógyszert,a hajam már kevésbé hullik és remélem most már végre összejön a 2.baba is mert már nagyon vágyunk rá!

2011. nov. 17. 18:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs pm-em így kell a Letrox, fel sem merült, h így nem lehet szoptatni. A védőnő min akadt fenn?
2011. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igazából bennem sem merült fel mivel szóltam mindenhol és így írták fel!tegnap beszéltem a gyerek orvossal is és ő is azt mondja hogy már úgysem fontos hogy szoptassak mert már nagy ezért biztos ami biztos inkább ne cicizzen többet!viszont mi szeptember óta járunk bölcsibe és még 1 napot sem hiányzott betegség miatt!3 napig nem szoptattam és tegnapra folyt az orra,hasmenése volt,tehát beteg lett!este kapott megint egy kis cicit és mára megint semmi baja!lehet hogy nincs összefüggés de szerintem még mindig megvédi őt a betegségektől és hamarabb meggyógyúl!tehát amíg ő igényli lehet hogy én mégiscsak fogok neki adni!
2011. nov. 19. 11:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem alulműködésem van, Letroxot szedek. Végig szedtem a terhességem alatt is. Nekünk is a p.m. betegség miatt nem jött sokáig a baba, de amint beállt a pajzsmirigy működésem a gyógyszertől, sikerült. Jelenleg is szoptatok, és szednem kell a gyógyszert, fél évente labor, amely alapján beállítják a megfelelő adagot. Szedni kell a tablettát, mellette jódot. Endokrinológus és körzeti orvos is így látja helyesnek, szóval ne aggódj, nem ártasz a kislányodnak, épp ellenkezőleg. A tablettában ugyanaz a hormon van, amit ha egészséges lenne a pajzsmirigyed, te magad is megtermelnél.
2011. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!