Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S O S! Begyulladt a mellem?

S O S! Begyulladt a mellem?

Figyelt kérdés
Reggel óta nagyon fáj a bal melle, de csak a bal, ha szopizik a babám, vagy csak ha megérintem, már fáj! Lassan lázasodok is, úgy érzem. Ez mellgyulladás lesz, ugye? Panadolt vehetek be rá? És ezzel a háziorvoshoz, vagy a nőgyógyászhoz kell fordulni?

2011. nov. 23. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
A legjobb az lenne, ha megkérdeznéd a védőnőt, hogy van-e olyan nő a közeletekben, aki profin kézzel le tudja fejni. Nálunk van, sok anyukát kikezelt már. Addig is próbáld hideg vízzel borogatni, és minél többször mellre rakni a babát.
2011. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is pont így kezdődött!Begyulladt a melled.Ha bírod fejd ki a tejcsit,és ha megszűnik a fájdalom,akkor csak pangott a melledben a tej.Ha fejés után is ugyanúgy fáj (mint nekem anno),akkor irány a nőgyógyászod,az majd ír fel Neked antibiotikumot és fájdalomcsillapítót.Sajnos az antibiotikum miatt nem szoptathatod a babádat,így tápszert szerezzetek be!A háziorvos engem beakart fektetni a kórházba...Amint lehet irány a doki,különben nagyobb baj is lehet!!!Puszi!Majd írd meg mi lett!
2011. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15:54-es vagyok.Nekem 40 fokos lázam lett 1 hónapos baba mellett.Biztos ami biztos menj a nőgyógyászodhoz!Puszi!
2011. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs!14:29
2011. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont ettől kímélne meg, ha találnál egy csecsemőst, aki lefeji.
2011. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
100%

Nem kell rögtön orvoshoz szaladni.

Először is, szoptass és fejj, amennyit bírsz! Ha nehezen indul meg a tejed és/vagy csomósodik a melled, akkor előtte meleg vízzel csapasd és finoman(!) masszírozd a bimbó irányába. Ne gyűrd (nem is bírnád), mert az még rosszabb. Muszáj erőltetni, akkor is, ha fáj, mert a kiürülés fog egyedül segíteni.

Másodszor, ha lázas leszel, borogass és vegyél be lázcsillapítót, ha kell. Akármekkora lázad is van, szoptass nyugodtan, nem ártasz vele a babádnak. (Ha már fizikailag nem bírod, akkor nyilván ne; de nincs hőfok-limit!)

Ha mindez nem segít, AKKOR kell segítséget kérni: védőnő, nőgyógyász és nem utolsó sorban szoptatási tanácsadó. Antibiotikumot csak akkor kell szedni, ha fertőzésről van szó. (Ha nincs, akkor úgyse fog semmit érni, sőt, csak feleslegesen terheled vele magad.)

De figyelj oda és kezeld magad szorgosan, mert súlyosbodhat a dolog. Jobbulást!

2011. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Na hogy alakultak a dolgok?Remélem minden rendben van!Puszi!
2011. nov. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este borogattam meleg pelenkával, masszíroztam, és jól kifejtem, kb 1 óráig tartott. Akkor úgy jó is volt, nem is fájt. Éjjel elkezdett fájni, még mindig tart, de már enyhébb mint tegnap. Most azt tervezem, hogy a következő szopi előtt megint teszek rá meleg pelust, megmasszírozom, és a fiam állát a csomó felé fordítva fogok szoptatni. Remélem jobb lesz tőle. Lázam már nincsen, és a közérzetem is kezd javulni.
2011. nov. 24. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! nagyon örülök, hogy javult a helyzet. nekem a homeos Apis mellifica is jót tett, illetve a szoptatási helyzet variálása. Ha végleg nem javul meg, akkor még egy komolyabb elektromos mellszívó bérlését javaslom (medela Symphony)
2011. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szülésznő barátnőm tanácsára ugyan ebben az esetben végszükségben megkértem apukát, hogy szívja ki ő a tejet!

Borzalmasan fájt már, és napokig lázas voltam. Köztudott, hogy csak a szívás segíti legjobban kiürülni a melleket.

Ha vagytok olyan kapcsolatban, próbáljátok ki. 3 napig besegített a férjem, és megoldódott a probléma! (persze nem kell lenyelni...).

2011. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!