Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szopi után meg kell...

Minden szopi után meg kell büfiztetni vajon, mert ha mi büfizünk rendszerint fel is ébredünk? 1 hetes a kislányom és sajna elég nehezen megy az alvás.4 - 4,5 óránként szoptatok akkor kb mennyit kell, hogy egyen/alkalom?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

4-4,5 óránként szoptatod?? Hogy bírja addig? :) csak irigykedek ám, mert az én fiam 1 hetesen bőven 2 óránként szopizott és ez még vagy 2-3 hónapig igy is maradt (annyi külivel hogy az este 10 es szopi után 1kor 4kor és 6kor kelt szóval ott volt 2x3 óra).

De nálunk pl. CSAK és kizárólag úgy lehetett letenni aludni ha büfizett előtte, volt hogy ez 1 óra is olt mire büfizett de ha anélkül tettük le, fél óra úlva már üvöltött szegény:((

Ez a böfizetés amúgy még 1 éves korában is megvolt, szopi, büfi és csak UTÁNA tudott elaludni.

Sztem megéri kivárni azt a kis levegőt mert úgy biztos sokkal jobban és hamarabb elaludna!

2009. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én nem büfiztetem, csak ha nem alszik el - de általában kaja közben bealszik, úgyhogy csak oldalra fordítom a fejét, hogy ha bukik, akkor kifollyon és ne nyelje vissza


a 4-4,5 óra nekem is nagyon soknak tűnik - hogy bírja addig? :O az én gyerkőcöm néha a másfél órát is alig bírja kivárni, de általában 2-3 óránként eszik

na jó, éjszaka kibír néha 4 órát is, de már 5 hetes "nagyfiú"

2009. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A napi igénye 150-180 ml/testsúlyskg.Egy 3 kg körüli baba eleinte 4-500 ml eszik meg naponta.Alkalmanként változó.Van aki 40-60 ml(g-ot),van aki 30-80.A lényeg hogy a napi 400 körül elérje,ha ez meg van próbáld ne méregetni,mert később annyira hozzászokhatsz mint én.Mindenhová mérleggel mentem,ha nem mértem mindig azt gondoltam keveset evett.Bizd magad a babádra,majd ő alakitja ahogy kell,persze ésszel ne percenként egyen és pár hétig 5-6 óra ne teljen el 2 szopi között!Sok sikert,kitartást,türelmet kivánok!És főleg,ha sir vagy baja van ne gondold hogy a tejeddel van gond!
2009. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A büfire válaszolva:mindig probáld büfiztetni 5-10 percig.Ha nem jön ki a büfi,fektesd le nyugodtan,ha zavarja fel fog kelni,felveszed és akkor fog büfizni!
2009. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!