Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák 1 hetes a babám, és...

Anyukák 1 hetes a babám, és fehér, híg a tejem mikortól várható hogy az az igazi sárga színű, sűrű lesz? Van rá esetleg valami taktika? Gyakran 1,5-2 óránként szopizik, én iszom a tejserkentőt!

Figyelt kérdés

2011. nov. 28. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam 1 hét után,már sűrűbb lett,de lehet néhány nap és sűrűbb ,lesz. Igyál igazi tehén tejet,ha van közeletekbe olyan aki árul vagy piacról, az is segíti a tej elválasztás minőségét.
2011. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tekike99 ***** válasza:
a tej az egész szoptatás alatt fehér és híg az elején. a baba először "iszik" és utána "eszik" csak, azaz a szopizás alatt később jut el a hátsó, zsírosabb tejig. szerintem nem fejsz le annyit, hogy lásd, neked is zsíros a tejed. egyébként ezzel ne stresszeld magad, semmi értelme. lényeg, hogy van tejed, babád jól érzi magát, nincs semmi probléma.
2011. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt sárga, sűrű tejem, ezt honnan veszed, hogy ilyennek "kellene" lennie? Vannak babák, akik gyakran ciciznek, az én fiam is fél éves koráig 2-óránként kérte. Majd egymáshoz alakultok. :) Ha cicizés után elégedett, valamennyit gyarapszik, pisil-kakil, akkor nincs a tejednek semmi baja!
2011. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az anyatej nem sárga színű, hanem fehér.
2011. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont az első hetekben volt sárga és sűrű. De emiatt ne aggódj, nincs összefüggésben a szoptatás sikerességével. Valószínűleg már nem fog besárgulni, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne tápláló
2011. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Hát ez az, pont az első napokban sárga a tej, utána fehéredik ki és érett tejjé válik. :)

Talán inkább a sűrű fehér utótejre gondoltál, ami töményebbnek tűnik, mint az opálos fehér eleje..? Mert az a szoptatások vége felé termelődik meg. De ezt csak akkor láthatod, ha fejsz és a végét is kifejed. Ilyenkor ül ki a zsír a pohár tetejére is.

Egyébként jól csinálod, semmi teendőd nincs. :)

2011. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TKI Ibolya ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz hogy teljesen normális ha egy 1 hetes baba 1,5-2 óránként szopik.Az én fiam is így evett de nem csak egy hetesen hanem még nagyon sokáig.
2011. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az előtej, a colostrum a sárga.

a tej a fehér.


minden okés, ne aggódj :)

2011. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!