Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopibajnok hat hónaposnak...

Szopibajnok hat hónaposnak nem elég a tej, de nem kell neki más. Növeljem a tejet tovább?

Figyelt kérdés
Sosem voltam egy tejcsárda, pár hetenként kemény, több napos éjszakai szopimaratonokkal sikerült igazodni a babám igényeihez. Fejni is próbálok, de egy ideje pár csepp jön, mert mindent kiszív. Viszont már nem annyira hízik, egy kis vashiány is kinéz (folyamatban a vizsgálat), időszerű a hozzátáplálás, DE!!! kóstolgatunk egy jó ideje, kacag, érdekli, nyitja a száját, aztán kifújja. Három hete mérhető mennyiség semmivel sem sikerült. Csak szopni akar, de már nem elég. Mit csináljak? 6 és fél hónapos.
2011. dec. 2. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
tápszer? tejpép?
2011. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam. A tejpépeket nem fogadja el, egyedül a Sinlacot nyeli le (3 kanál a rekordunk). A cumisüvegtől öklendezik, ezért a tápszer nem jön be.

Az a vicces, hogy újszülöttként masszív cumizavarral jöttünk haza a kórházból, egy hónapig pótoltam kanállal, míg beindult a szopás, most meg itt vagyunk ;)

2011. dec. 2. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
konzerv kajákat is próbáltátok?
2011. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Konzerveket is ajánlottak. Sütőtököt és krumplis almát próbáltuk, a vázolt sikerrel.


Összefoglalva: úgy látjátok, hogy a hozzátápit kéne nyomatni mindenképp? Nem lehet a babára bízni, hogy elfogadja majd, ha szükége lesz rá? Vagy ha hagyom, megáll a fejlődésben, csak hogy szophasson?

Egyébként egy kiegyensúlyozott baba. Csak ilyen öntörvényű.

2011. dec. 2. 12:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes variálni. Minden nap kínálgasd, előbb utóbb enni fog.

Amúgy 6 hónaposan beindul az intenzív mozgás, forgás ezerrel, kúszás stb, emiatt többet veszít, mint korábban.


Szerintem az is kérdés, hogy amúgy jó súlyban van-e.


Második kislányom is ilyen volt, 6-7,5 hónapos koráig nem fogadott el semmit. (Neki fél kanál volt a rekordja :o)


6 hét alatt 140 grammot hízott. A dokinéni erősen csóválta a fejét és kezembe is nyomott egy tápszer receptet. Én nem váltottam ki, a megérzésem azt súgta, nem kell.


Egyébként növekedési ugrása is van így 6 hónaposan. Szóval minden összejött most Nektek.


Szerintem szoptasd, amilyen gyakran csak lehet, és pár héten belül megoldódik. Mindezt arra az esetre javaslom, ha amúgy van rajta kis felesleg, tehát nem cérnavékony már amúgy is.

Mert enni fog, talán csak épp nem kész még rá, mint az én lányom. Az a 6 hónap nem törvényszerűen napra anniy. Van, akinek kicsit több időre van szüksége...


Kitartás!

2011. dec. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

nem cérna, de vékony: 66 cm és csak 5,9 kg. 2,44-gyel született, három hónaposan duplázott, de most már lassabban gyarapodik. Nem kszik még, de gurulni már tud. Kislány.

2011. dec. 2. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon jó súlyban van, én nem aggódnék. Kivárnám, amíg enni kezd, addig meg szop-szopi-szopi.


Mége gy kérdés: nem jött meg Neked mostanában?

Mert attól is csökkenhet átmenetileg a tej.

2011. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 alaszka ***** válasza:
Enyém is 6 hónapos, a gyümölcsök az enyémnek se jönnek be, viszont arra rájöttem, hogy amit krumplival keverek, azt megeszi, szóval a krumplipürét próbáld többször, és ha az már megy neki, akkor abba csempéssz bele mást. Az enyém a sütőtököt kihányta, de a krumplival keverve megette, a répát is így adtam, az almát meg eleinte megfőztem, ja pl. az is édesíti a krumplit, először úgy ette meg az enyém is. Mostmár a nyers almát is eszegeti, az üvegesek annyira nem jöttek be eddig neki. A vashiány miatt szerintem a hozzátápit mindenképp próbálgasd, és + cici. Az enyém is utálja a cumisüveget, így bajban lennék én is ha nem lenne tejcsi. Ha már kanalazná, akkor a tejpépet is elfogadná szerintem, meg azt a kajába is bele tudnád keverni.
2011. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, próbálgasd azért ételeket is, többfélét, hátha valamelyik bejön majd neki. De semmiképp ne erőltesd, ha még egy ideig nem kész rá, nem baj, előbb-utóbb úgyis enni fog. Kínáld és ha kell, jó, ha nem, nem.

Szerintem csak akkor kell jobban utánagondolni, ha neadjisten vashiányos lenne.

2011. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem most hét hónapos a lányom én is ugyanúgy vagyok mint te tejcsi nem sok van más nem kell a lányomnak cumisüvegről hallani sem akar .A doktornő azt javasolta mérjük hetente a gyerkőcöt ha nem esik és nem áll a súlya ne aggódjak elég a tejcsi néha kanállal pótoljak neki vizet.A hozzátáplálás miatt nem aggódom a nagyobb lányom nyolc hónapos volt mire egy rendeset evett valamiből.Hagyd egy pár napig a hozzátáplálást lehet egy hét múlva jobban elfogadja náluk egy hét is nagy idő a fejlődésben
2011. dec. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!