Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám lerövidíteni a...

Hogyan tudnám lerövidíteni a szoptatás idejét?

Figyelt kérdés
Születése óta másfél órákat tölt cicin. Mindenki azt mondta, hogy majd idővel rövidül. Már 2 hónapos, de semmi nem változott.
2011. dec. 2. 17:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Negyedóra után hagyd abba a szoptatást.Ezután már nem szopik,csak cumizik. Magától nem fog erről soha leszokni.
2011. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Eleinte nálunk is így volt, de a védőnő közölte, hogy 30 percnél tovább ne legyen cicin, mert az a felett lévő idő csak komfort cicizés, tehát cumizás, amitől nekem eü. problémám lehet.

Én ezt bevezettem szépen lassan. Először 50 percig cicizet, majd másnap 40 percig és utána 30 percig.

Kb. 1 hét alatt ráállt és elég szépen tartotta. Volt, hogy 15 perc alatt befejezte az 'éttermes' ott létet.

2011. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetesem van, és épp ezt csinálja. Nekem is azt mondták, vegyem le 20-30 perc után. Megtettem, és üvölt, mint a sakál. Újra ráteszem, eszik, hallom, hogy kortyol. Ha bealszik, megint leveszem, megint felébred, üvölt, ráteszem, eszik... én nem tudtam megoldani még, hogy rövidüljön :( (persze ráérek még, tudom). Igaz, nekem nem jött be, de lehet, neked be fog. Vedd le a ciciről, és csak akkor rakd vissza, ha még követeli, és hallod, hogy tényleg eszik.
2011. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az én védőnőm is azt mondta, hogy vegyem le fél óra után. De most még 1 óra után is kortyolta, ahogy áttettem a másik mellemre. Van, amikor végez rövid időn belül, de én szeretném, ha gyorsan és hatékonyan szopna. Végre sikerült egy kicsit növelnem a tejem mennyiségét, de ehhez 3 órán keresztül volt mellen kisebb megszakításokkal. Ha fél óra után leveszem, akkor nem üríti ki a mellemet soha, így meg nem fog még több termelődni.
2011. dec. 2. 18:21
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nincs is szükség arra, hogy még több termelődjön. Mert ezzel csak azt éred el, hogy állandóan fejheted ki a melled szoptatás után.

A kereslet - kínálat úgy alakul ki, ahogy a babádnak szüksége van a tejre. Annyi fog termelődni, amennyit ő megeszik. Nem több és nem is kevesebb.

Azért vannak a fejlődési ugrások is, mert ilyenkor készteti a gyermek a mellett, hogy több termelődjön, mint amennyi neki kell!

2011. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De estére nem elég a tej. Akkor pótolnom kell.
2011. dec. 2. 19:14
 7/18 xStefix ***** válasza:

Óhát akkor meg pláne ne akard lerövidíteni az időt..!

Döntsd el, neked mi a fontosabb: hogy rövidebb ideig szopjon (és ezzel párhuzamosan esetleg még jobban csökkenjen a tejed) vagy hogy legyen elég és ne kelljen idővel pótolni sem. Mert a kettő együtt jelen pillanatban valószínűleg még nem fog menni.

Az esti pótlás nem tesz jót se a tejednek, se a babának, főleg ha üvegből kapja: egyrészt, mert ez nemcsak csökkenti a tejed mennyiségét, de be is lassíthatja a tejleadást (lehet, hogy ezért is szopik sokáig), másrészt a babád szopitechnikáját is ronthatja, ha épp érzékeny rá. Ne akarj mindent egyszerre, hanem valamit valamiért.

2011. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Másnak miért megy minden egyszerre? Sok tej, gyorsan szopó baba. Egyébként szerintem is a tejleadó reflexemmel van gáz. Érzem, hogy az elején minden frankó, ömlik a tej, aztán utána belassul és nagyon ritkán jön a tejleadó reflex. Ezen hogy segíthetnék?

Amúgy kénytelen vagyok este pótlást adni, ha már 3 órája (nem hazudok, eddig bírtam) rajtam lóg és még mindig sír kajáért és be is puszil 70-et.

2011. dec. 3. 10:54
 9/18 xStefix ***** válasza:

Azért, mert a tejleadó-reflex így működik. Az első kihoz annyit, amennyit, aztán lassul a tej folyása. Később megint jön egy, az már kevesebb tejet ad le, aztán ugyanez. Egyre tovább tart, míg jön a következő reflex és egyre kevesebb tejet hoz ki. - De ennek pont az az értelme, hogy ez is "finomra hangolja" a szoptatást, tejmennyiséget. Ha a baba már elsőre elég tejet kap, akkor szuper, de ha kell még neki, tovább fog szopni. A tested így tudja hatékonyan megtanulni, mennyit kell termelni, de nem fog pazarolni sem.


Az esti 3 óra elég szép teljesítmény, de egyet még mindig tehetsz a dologért: nem vagy túl feszült mostanában? Mert a reflex alapból belassul idővel, de ha egyébként is ideges vagy, akkor még nehezebben indulhat be. (Az oxitocin hormon nagyon érzékeny a stresszre.) Igyekezz ilyenkor is lazítani, de belül is, hátha segít.

2011. dec. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtti 2. és 5. válaszoló vagyok!


Nem mindenkinek minden fas*za, ahogy írtad.

Én pl. 6 hétig tudtam szoptatni. Annyi tejem volt, hogy beleőrültem már a fejésbe, a lányom pedig nem volt hajlandó szopni. Végül 3 hónapos koráig fejtem neki mindennap, amikor volt egy szabad percem. Szerinted?!?! Úgy fájtak a melleim, begyulladtak, tejlázam volt, stb ...

Hulla fáradt voltam, lett volna jobb dolgom is, mint ezt csinálni, még is csináltam, mert nem akartam tápszert adni a lányomnak..


Őrülj neki, hogy van tejed és nem kell szoptatások helyett állandóan fejned. Ha pedig csak 1× kell kiegészíteni, nem fog 'bele halni' a gyermeked.

2011. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!