Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy hetes kislányom cici...

Egy hetes kislányom cici függő lenne? Ez normális? Mit tegyek? Adjam oda ahányszor keresi?

Figyelt kérdés
Szerdán múlt egy hetes,császárral születet,nehezen jött meg a tejem most sincs sok de annyi van amennyire szüksége van mégis 7-10 perc intenziv szopi után elalszik rajta viszont ha elveszem tölle mindjárt keresi és ez igy van mindig ha ébren van,az apjánál is keres,nehéz megnyugtatni sajnos cumit adtunk neki de csak attol nyugszik meg ha nem kap cicit mindig orditás van,éjszaka is.
2011. dec. 3. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Biztosan elég a tejed? Szoktad mérni,mennyit szopik? 10 perc után csak akkor kéri,ha nem volt elég neki.
2011. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
éhes, lassan esznek, hagyd cicin, nekem még 2 hónaposan is 50 percig evett legalább!!!
2011. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Evés közben keltegesd és addig etesd, amíg jól nem lakik. Nem elég a tejed neki, azért keres. Etesd sűrűn, ahogy csak kéri, így be fog indulni a tejed rendesen, több fog termelődni.
2011. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy meddig szopizik mindig folyik a tejem amikor abba hagya akkor is mégis amikor ébren van állandoan cicin akar lenni minden szopi után van kaki,de tényleg akkor nyugszik meg ha a szájában van a cici,én is azért aggodtam hogy éhes viszont kétszer kepott már tápszert emiatt és utánna is ezt csinálta,a pocija nem tudom fáj-e de van puki is meg kaki is.Tanácstalan vagyok mert nem értem miért van az ha ébren van mindig cicin akar lenni de ha rá teszem elalszik rajta amikor elveszem felébred sir és keres.
2011. dec. 3. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Most még jobban teszed ha hagyod rajta csüngeni amennyit bírod.

Nekem is az az első gondolatom hogy nem lakik jól, lehet hogy jön tej, de nem annyi és olyan gyorsan ahogy szeretné, na meg lehet kicsit lusti ha belealszik. Azzal semmiképpen nem árthatsz ha most még pakolod cicire sokat, 1-2 hét alatt változnia kell szerintem.


A fiam sokal elvolt cumizással, a lányomnak az uncsi volt. Lehet a Tied csak simán szereti ha a szájában van, így érzi magát biztonságban... de gyanús hogy még most alakítja hogy több legyen a tej, nem éri meg kockáztatni és nem hallgatni rá...

2011. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a leirtak alapján jól lakik,csak cumizni akar.
2011. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
A fiam eleinte nekem is így csinálta.(most 14 éves)A védőnő azt tanácsolta írjam le egy papírra milyen időközönként eszik vagy lóg a cicin.Meg is kaptam a fejmosást mert volt amikor 10 perc sem telt el két szopi között.De talán ennek köszönhetően sosem volt beteg.Immunrendszer erősítésnek a legjobb.Azóta született még két gyermekem.A legkisebb most 3 hónapos.Pont úgy eszik mint a tesó.Most több mint 7 kg!Tedd rá amikor kéri.Anyatejnél nincs jobb.És szerintem a cumit felejtsétek el!!!
2011. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy nem az éhség miatt akar cicin lenni, csak ott nyugszik meg, kell neki a közelséged, ott akar elaludni. Este a kislányom csak cicin hajlandó elaludni, akkor is kéri, ha nem éhes. Neki te jelented a biztonságot. De ha nagyobb lesz nem akar majd ennyit lógni rajta.
2011. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan hagyd a cicin... Megnyugtatja a közelséged, lehet, hogy csak "komfort-cicizik".

Ja, és bocs, hogy így mondom, de: minél többet "nyüstöli" a cicit, annál nagyobb az esélye, hogy több lesz a tejed.

Kitartás! Ne stresszelj!

Az én kislányom nappal kisangyal volt, szopi alatt-után bealudt. Éjszaka egyhuzamban 5-6 órát végigaludt... Igaz, hogy előtte este 10-től hajnali 2, fél 3-ig nem vehettem le a ciciről, mert "átkapcsolt sziréna üzemmódba".

2011. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Neki ilyen nagy a szopási igénye. Ilyen kicsi korban még ez a normális. :)

Tipp: Tedd őt majd lassan hordozókendőbe is vidd magadon, ha bírod. Ez is biztosíthatja neki a testközelséged és így néha kicsit szabadon lehet a melled. Vagy, szoptasd őt fekve (is) egy nagyobb ágyon, ha nem bukós baba. Így mikor elalszik, el tudsz menni mellőle és mivel nem fogod mozgatni, nagyobb az esélye, hogy nem ébred vissza. De az elején mindenképp figyeld, nem bukik-e vagy valami!

2011. dec. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!