Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos a kisfiam, sajnos...

6 hónapos a kisfiam, sajnos vissza kellett mennem dolgozni és az apukájával maradt otthon. Mi a jobb hozzátáplálás, tápszer vagy csak zöldség-gyümölcs?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kap gyümölcsöt-zöldséget, délben meg haza tudok menni anyatejcit adni neki. Mi a jobb ilyenkor, többször adni gyümölcs-zöldséget, vagy inkább tápszerrel pótolni?
2011. dec. 6. 17:01
 1/5 xStefix ***** válasza:

Fejni nem tudnál neki anyatejet? Az mégis jobb lenne, mint a tápszer.

Egyébként 1 éves korig kb. napi fél l tejest lenne jó ennie, szóval ha ez anyatejből és tejtermékből (most még) nem jön össze, akkor lehet, hogy tápszer is kellene.

2011. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én csatlakoznék az előttem szólóhoz!

Még nagyon kell nekik a tej.

Gondolom reggel is szopi, aztán gyümi, ebédre szopi, aztán zöldség, este megint szopi.

Ha legalább 3x tud szopizni, akkor ne adj neki tápszert, jó a fenti sorrend.

Az én lányom tápszeres és ez a menetrendje 4 hónapos kora óta.

Semmi baja nincs.

Ha viszont nincs legalább napi 3x tej, akkor pótoljátok tápszerrel.

2011. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, úgy eszik most, ahogy leírtad, bőven megvan a napi háromszori tejci adag, mivel még éjszaka is felkel egyszer-kétszer cicizni. Sajnos fejni nem tudok, nekem valahogy sosem ment. Ha nem muszáj, tápszert nem akarok adni, csak féltem nehogy túl sok legyen a napi kétszeri gyümölcs adag (főleg mivel nagyon szereti és jó nagy adagot meg tud enni belőle), mert azért még csak hat hónapos, elméletileg most kellene csak kóstolgatnia...
2011. dec. 7. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:
a napi 3 szopi elég tej. inkább gyümölcsöt, zöldséget, husit, kenyeret adnék -persze szépen lassan hozzászoktatva.
2011. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Akkor szerintem jó így. Kérdező, ha már ilyen jól eszik, az nem baj, de ha még szoptatnád, akkor várj kicsit a további étkezésekkel. Persze ha ő reklamál érte, az más, de te magadtól ne siesd el inkább, minél tovább kapjon anyatejet is.

És örömteli, hogy délben is meg tudod szoptatni a munka mellett!

2011. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!