Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Crossfit és a szoptatás...

Crossfit és a szoptatás összeegyeztethető?

Figyelt kérdés

Amint letelik a gyermekágy szeretném folytatni a mozgást (4 hetes a babym). Viszont a kiszemelt sportág a Crossfit, eléggé igénybe veszi a testem összes porcikáját! Persze csak szép fokozatosan növelném az intenzitást edző segítségével! Kérném azok tanácsát, akik tényleg értenek hozzá, hogy mennyiben befolyásolja ez a mozgásforma ( vagy bármilyen más mozgás) a tejem alakulását? Amíg lehetséges szeretném szoptatni a babát! (Rosszindulatú megjegyzésekre, beszólásokra nem vagyok kíváncsi!!!)

Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. dec. 11. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmiben. Versenysportoló anyuka vagyok. A tejed csak attól függ, szoptatod-e a babót igény szerint. Ha így teszel, a Mount Everestet is megmászhatod, lesz tejed, ne aggódj. :-)
2011. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Ha előtte is sportoltál és most is fokozatosan fogod csinálni, akkor valószínűleg nem lesz gond. De azért figyeld közben folyamatosan, mi a helyzet a tejjel és a babáddal, mert ha esetleg mégis gondot okozna, akkor döntened kellhet majd.

A szakik azt szokták javasolni, hogy ha tornázik a szoptató anyuka, a mellizmait lehetőleg ne terhelje meg, mert az esetleg a tejnek és a mellnek is hátrányos lehet. Illetve mindenképp jól alátámasztó sportmelltartót használjon, hogy minél kisebb megterhelésnek legyen kitéve.

És ami még fontos: úgy tornázz, hogy ne legyen izomlázad, azaz lassan szoktasd magad az egyre többhöz. Addig csináld a gyakorlatokat, amíg van elég levegőd és nem kezdesz el kapkodni utána; mert ezután már anaerob úton zajlik a cukorlebontás, aminek tejsav a vége... De ha eddig is sportoltál, akkor ezt úgyis tudod. :)

2011. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!