Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megjött a menzim, ma 2 hónapos...

Megjött a menzim, ma 2 hónapos a babám és kevesebb lett a tejem?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék ez alatt a pár nap alatt, hogy ne kelljen pótolni? Mikor fog visszaállni a rendes mennyiség, mint előtte?
2011. dec. 11. 10:44
1 2
 1/14 Bubu18 ***** válasza:

Nálam nem volt kevesebb a tejem!!!

Egyél sokat nekem minidg eszt mondták hogy legyen elég tejem!!! És már észre vetted hogy kevesebb a tejed?

2011. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baj :))


kicsit más is lehet az íze, kevesebb is lehet, de nem kell semmit tenned, csak többet mellre tenned a babád és innod, pihenned, lehetőleg nem stresszelned azon, hogy kevesebb a tejed. Pont annyi van, hogyha többet mellre teszed, akkor az elég lesz a bébidnek és mikor vége a menzidnek szépen visszaáll majd minden.

Csak ne táplálj hozzá, mert akkor tényleg csökkenhet a mennyiség.

tapasztalatból írom neked, nálam is ez volt és ha túléled ezt a pár napot (biztosan fárasztóbb lesz), akkor meg lesz a gyümölcse.

2011. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ja, esetleg urtica urens 5 ch-ból szedhetsz 2x5-öt, de szerintem ez most még nem olyan fontos
2011. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is botrányosan lecsökkent menzesz alatt! Óránként tettem a cicire. 2 nap pocsék lesz, de aztán minden ok. Kitartás!!! Tudom, hogy nehéz. Prbálj meg inni laktoherbet, nekem az bevált ilyenkor.
2011. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos már tegnap észre vettem, hogy nem termelődik annyi. Nem tudtam mire vélni, semmi változás nem volt, erre ma reggelre megjött:-(

Azt is észre vettem már tegnap, hogy nem olyan intenzitással szopik a babám, mint eddig. Olyan kérdőn többször rám nézett szopi közben, mintha kérdezte volna, hogy "anya, ez most mi?":-) Biztos más íze is van... Szegény babám:-(

Nagyon bízom benne, hogy ha elmúlik visszaáll minden.

Akkor gyakrabban fogom Őt szoptatni.

Köszönöm a tanácsokat!

2011. dec. 11. 11:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Második babával nekem is így volt. 3 hónapos korában megjött. Már az előző nap kevesebb volt a tej. A megoldás: gyakori mellretétel. Volt olyan menstruációm (azt hiszem már 6 hónapos korában), amikor 48 órán át 2 óránként kérte a cicit. Elég kimerítő volt, de átvészeltük.

Kb. 2 nap a nehéz, aztán megint minden a régi.

2011. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát csajok, gyakorlatilag NULLA a tejtermelésem! Napközben még elvoltunk úgy, hogy ÓRÁNKÉNT evett, de du. 5 óta be sem indul a tejleadó reflex egyáltalán! szívja-szívja és semmit nem nyel. Már nem óránként, hanem minden 10 percben cicire raktam, de semmi. Már most 8-kor kénytelen voltam tápszert adni neki mert vigasztalhatatlanul ordított az éhségtől. Nagyon el vagyok keseredve!! Sírhatnékom van, mi lesz így??
2011. dec. 11. 20:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan erős és egészséges lesz a gyerek attól még, hogy tápszeres!

De próbáld azért mellre tenni, hátha!

2011. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
tápi előtt szoptasd mindig és ha befejezte a szopit, csak utána kínáld tápszerrel. közben pedig kezd el szedni az urtica urens-t.
2011. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Szerencsére visszaállt a termelés! Tényleg 2 nap volt kevesebb, ebből a második az valóban katasztrófális volt! Akkor kellett este egyszer tápit adni neki. Utána éjszaka újra elkezdett termelődni és azóta is rendben van, mint előtte:-)

Gondoltam megosztom veletek a végeredményt:-)

Üdv mindenkinek!

2011. dec. 13. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!