Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Antibiotikum kúra után mikor...

Antibiotikum kúra után mikor szoptathatok először?

Figyelt kérdés
Már rögtön az utolsó bevett gyógyszer után kb. 6 órával, vagy csak napokkal ,hetekkel később, amikor tökéletesen kiürül a szervezetemből a gyógyszer?
2011. dec. 12. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2x szedtem antibiotikumot és nem kellett abbahagynom. Hivj fel egy szopis tanácsadót, szinte az összes antibiotikummal lehet szoptani. Csak normaflore-t ajánlatos adni a babának.

2011. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is szoptattam amíg egy nagyon erős antibiotikumot kellett szednem.Főleg,hogy azért kellett,mert begyulladt a mellem.
2011. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is szoptattam végig a kúra alatt is...
2011. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,milyen hatóanyagú antibiotikumról beszélünk. Van ami mellett lehet,és van ami mellett nagyon szigorúan TILOS szoptatni.(mert a gyeerekbe átjutva nála károsodásokat okozhat,ezt eléggé komolyan kell venni)
2011. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért biztosan a doki is megnézte, milyen antibigyót írt fel, ha mondtad hogy szoptatsz. Én sem hagytam abba a szoptatást, amíg szedtem. Nem is értem, hogy képzeled el, addig tápszert adnál neki, cumisüvegből, napi 5-6-szor fejnél, utána meg gondolod hogy visszaszokna a cicire? Kétlem.
2011. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a fajta antibiotikum, amit kaptam, nem szedhető szoptatás alatt, mert veszélyes a gyerekre nézve. Ennek alaposan utánanéztem.

Az utolsó hozzászólónak pedig annyit tennék még hozzá a történethez, hogy 2,5 éves gyermekemről van szó, nem csecsemőről. Neki a szoptatás már nem táplálkozásról szól, csak bújásról.

2011. dec. 14. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Azt nem írtad, mennyi idős a gyereked, és nyilván mindenki arra gondol egy ilyen kérdésnél, hogy pici babával kapcsolatban kérdezed, mert ott van igazán jelentősége.
2011. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként valóban veszélyes lehet akár egy hétre is leállni a szoptatással piciknél. Erre most nagyon ráéreztem a nagyfiamnál is.
2011. dec. 14. 23:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ő ezzel a lendülettel le is szokott. De ez a mi történetünkben már helyénvaló is volt.
2011. dec. 14. 23:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Megint 5. Pont erre gondoltam most ebéd után, amikor a másfél évesemet altattam, hogy a Tied valószínűleg nem fogja már kérni mondjuk egy hét kihagyás után.
2011. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!