Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3hónapos Ádámka kis fiam,...

3hónapos Ádámka kis fiam, mikor adhatok neki bébi ételeket, gyümölcsöket, vagy egyáltalán agyak e neki hiszen anya tejet eszik még az életem, és félek ha adok neki nem fogja elfogadni a cicit, és félek attól hogy nehogy baja legyen a gyomrának?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
baromira ráérsz még, még csak a tejre van szüksége jó ideig
2011. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
5-6 hónapos korában kezdheted a gyümölcsökkel.
2011. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ráérsz még!:) Legalább 5-6hóig elég a tej neki. Utána szépen lassan kaphat gyümit.
2011. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem indokolja semmi, ráérsz 6 hónapos koráig vele.
2011. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

6 hónaposan!

de ezt a gyerekorvos és a védőnő is biztos, hogy mondta!

2011. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Marilyn88 ***** válasza:

Én elég korán elkezdtem melléetetni, már 4 hónaposan. Én nem a védőnőre hallgattam, hanem a nagyszüleimre és az édesanyámra. Ők azt tanácsolták, h 4 hónaposan kezdjem el. Most 6 hónapos, semmi baja nem volt a gyümölcsöktől, már főzelékeket és húsos dolgokat is adtam neki, nagyon szereti. Az uzsonna már csak ilyenekből áll, akkor már nem is kap tápszert.

Persze ez babától is függ, hallottam olyat, aki még 6 hónaposan is begörcsölt a gyümölcsöktől, és csak 8 hónaposan lehetett elkezdeni vele a melléetetést. Sztem próbáld ki 1 hónap múlva, ha bejön neki akkor oké, ha nem, akkor még várj. Annyit tudok tanácsolni, h az elején délelőtt add neki a gyümölcsöt, h ha esetleg felfújná, akkor az ne éjszaka derüljön ki, hanem még délután.

2011. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,Marilyn de a tiéd tápszeres és azokat hamarabb lehet etetni ilyenekkel,nem???nekem is mondta anyukám hogy lehet neki adni de ne most,mert most elég az anya tej neki,és a szent királyinak vannak bébi italai azokat lehet már adni???azt írja azok szomj oltók csak olyan sűrű gyümölcs lé,vagy inkább azokat se még??pusszz mindenkinek :)
2011. dec. 16. 12:28
 8/14 A kérdező kommentje:
A tápszeres babát 4 hónaposan kell elkezdeni etetni mással de a szoptatós,anyatejes babát 6 hónap után javasolják!!!
2011. dec. 16. 12:31
 9/14 xStefix ***** válasza:
73%

NEM! Minden babát 6 hónapos kortól javasolt hozzátáplálni! Itt a link, 5. bekezdés:

[link]


Ettől persze még mindig eltérnek az otthoni gyakorlatok, de én inkább afelé hajlok, amit a szakemberek javasolnak. Ha elolvasod a fentit és a hasonló írásokat, szerintem logikus és elfogadható érveket fogsz olvasni arról, miért nem célszerű korábban.

Persze mindenki maga dönti el végső soron, mit hogyan tesz, de én spec. nem szeretek abból kiindulni, hogy másoknak volt-e gondjuk a korai hozzátáptól vagy sem. Ez teljesen egyedi és nem garanciális, úgyhogy erre szerintem nem lehet igazán alapozni. Akinek nem volt tőle baja, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó is így; csupán azt, hogy szerencséjük volt.

És az sem mérvadó, hogy "bezzeg mi is így nőttünk fel és lám" - nem tudom, ki hogy van vele, de nekem már a 30-hoz közel is jópár egészségügyi bajom van. Ez persze nyilván sok mindentől függ, de nem gondolom, hogy a tápos létem és a párhónaposan kapott szilárd étel kifejezetten segített volna abban, hogy hosszabb távon is egészséges legyek.


Kérdező, a fenti 6 hós ajánlás a kockázatok csökkentéséről szól leginkább. Anyaként szerintem mindannyian arra törekszünk, hogy segítsük a babánk életét, óvjuk az egészségét, védjük őt a bajoktól stb. Amennyire a lehetőségeink engedik, persze. Én ezért azt gondolom, hogy aki felelősségteljes szülő, az legalábbis gondolkodjon el ezeken a tényezőkön, mielőtt így vagy úgy dönt.

2011. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A tápis babikat előbb szokták elkezdeni hozzátáplálni, vegyük például a glutént. Most nem részletezem, mert nem ez a kérdés. Sok mindentől függ,mikor kezdhető meg a hozzátáplálás. Én az anyatejesem 5 hónapos már elmúlt, amikor megkóstoltattam vele a gyümölcsleveket nagyon lassan, azután szép lassan jött a többi.


A szoptatási tanácsadás inkább arra hogy hogy hogyan szoptassunk,amíg csak az kell, vagy hogyan hozzuk vissza a tejet, stb. Bocsi előző! Sokszor átestek a ló túlsó oldalára...

2011. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!