Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után mennyivel adjam a...

Szopi után mennyivel adjam a kiegészítést (tápszert vagy a tejpépet)?

Figyelt kérdés
Rögtön? Már előre készítsem elő vagy ha keveset sikerült ennie, akkor hány perc teljen/telhet el az anyatej és a kiegészítés között? Ugyanaz érvényes egy pár hónapos és egy nagyobb babára is?
2011. dec. 16. 18:16
 1/10 xStefix ***** válasza:
Sok mindentől függ. Milyen idős és milyen okból kell a pótlás?
2011. dec. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kislányom cicizett és rögtön utána ette még a tápszert is. Én szoptatás előtt elkészítettem a tápszert, még meleg volt, és míg szopizott a lányom, addig lehűlt olyanra, hogy már ehette is.

4 hónaposan kapott kiegészítést (fogyás miatt), és mikor nagyobb lett akkor is így csináltam, hogy előbb cici, majd tápszer egyből.


De tényleg fontos lenne tudni, miért kapja, mikor adnád neki, mennyit szoptatsz, és szopi után mit csinál a babád? Úgy látod éhes egyből szopi után?

2011. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az én babám már 10 hónapos, és most kezd elmenni a tejem. Van még persze, de már keveset szopizik önmagához képest is. Régebben mikor pici volt 140-160-at is megevett egy evéskor, reggel 200 körül, most már örülök ha 80-100 sikerül, és már nagyobb is az ilyen kicsi mennyiséghez. Ráadásul stagnál a súlya, úgyhogy muszáj kiegészíteni. Egyszer eszik gyümit, egyszer meg főzeléket egy nap. Mivel eddig nem nagyon kapott tápszert, csak ritkán, nem nagyon szereti, elutasítja, inkább a tejpépet fogadja el. Több tejalapú étkezést nem nagyon szeretnék beiktatni, inkább szopiztatom és kiegészítem, csak sosem tudom,hogy úgy jó -e, ahogy csinálom. Én is rögtön adom a szopi után, de nem tudom, hogy ez nem befolyásolja -e az anyatej dolgát.

A barátnőm babája 4 hónapos, ő miatta is kérdeztem, mert neki már most kevés a teje és kell a kiegészítés.

2011. dec. 16. 22:37
 4/10 A kérdező kommentje:
mármint úgy akartam mondani, hogy több nem tejalapú étkezést nem szeretnék beiktatni a főzin és gyümin kívül
2011. dec. 16. 22:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig 10 hónaposan már ehetne azért mást is. Én annak a pártján vagyok, hogy ne adj neki tápszert, ciciztesd gyakrabban, és adj neki gyümölcsöt, zöldséget, husit, egyszóval bátran kezdd el a kajákat. Már kaphat natúr joghurtot, túrót, én inkább ezt adnék mint tápszert. És többször adnék cicit, akkor nem apadsz el.
2011. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem híznak sokat a babák, sőt néha meg is álla súlyuk egy kicsit, ez nem baj, ha mellette kiegyensúlyozott gyerek.

A tápszert belekeverheted neki főzelékekbe is, ha magában nem akarná megenni, de amúgy tényleg adhatsz neki már sok mindent. Lányom ilyenkor már elutasította a tápszert, és a tejpépet is, úgyhogy én adtam neki minden mást: túró, sajt, joghurt, kefír és persze hús a fehérje miatt.

Ha meg más nem, akkor szopi után mehet a tápszer is, nem baj, ha egyből utána adod.

2011. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokféle ételt adok már neki, csak napi egyszer, husit is. Egyszer pedig gyümölcsöt. A többi szopi + kiegészítés. Akkor ez így nem jó? Be kéne iktatni még egy étkezést? De mikor?
2011. dec. 17. 15:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem muszály a tápszer már ilyenkor.

És nem kell plusz étkezés sem, csak pl gyümi után uzsonnára kapjon joghurtot, babapudingot.Már nagyon sok féle van.Ugyanez vonatkozik az ebéd utánra is.Főzelék után mehet a tejtermék.Akkor nem kell a tápszer.

Az én lányom így eszik egy nap:

reggeli 150 ml tápszer (ez így kevésnek tűnik, de ennyi az adagja, van, hogy marad is belőle, pedig már 11,5 hós)

tízórait nem igényel

ebédre főzeléket kap általában hússal és desszertnek egy babjoghurt, babapuding, grízpuding.

uzsonnára gyümölcs magában vagy gabonával, néha felvágott vajas kenyérrel, desszertnek joghurt vagy puding

vacsira tejpép(ami szintén tejalapú)és desszertnek joghurt vagy puding.

Így nekünik napi 4 étkezéssel megvan a napi fél liter tejalapú táplálék.

Nem egyszerű de kivitelezhető:)

2011. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

Kérdező, nem KELL több szilárd étkezés, de próbát lehet tenni, aztán meglátod. Ha elfogadja, akkor mehet, ha még nem, akkor nem. Őt figyeld és belőle próbálj kiindulni, ne elsősorban abból, amit mi, idegenek mondunk, akik nem látjuk a babádat. Nekünk csak tippjeink vannak, de ő mondja meg neked, hogyan szeretné. ;)

Egyébként én is a több szopira voksolok; illetve annyira, amennyire neki szüksége van! Azt tudd, hogy ebben a korban a súlygyarapodás már nem mérvadó, ahogy előttem is írták! A második félévben már annyit mozognak, hogy teljesen normális, ha nem híznak. De, nem kell arra se törekedned, hogy akkor de mindenáron több ételt tuszkolj bele, "nehogy éhezzen vagy ne tudja fedezni a szükségleteit", mert nem lesz így. Ők még nagyon okosak és pontosan tudják, mikor és mennyi kell nekik. Jelezni fogja neked is. Bízz benne!


Szóval én a helyedben így csinálnám: szoptatnék, annyiszor, ahogy a babám kéri. Ha most kevesebbet szopik, az sem baj, de én azért próbálnám őt kínálgatni az egyébként megszokott időszakokban. Nem erőszakosan, csak megkérdezném, hogy kér-e szopit. Ha nem, akkor majd legközelebb; ha pedig általában is kevesebbet szopik, az is rendben van. Én úgy tapasztalom, hogy gyakori ilyenkor, hogy lanyhul a babák érdeklődése a szopi iránt (annyi a felfedeznivaló, ugye:), de ezt azért lehet ellensúlyozni valamennyire ezzel a kínálással. Nem kell tukmálni, mert az se jó, de ha időnként eszükbe juttatjuk, hogy szopi is van még, azzal fenn lehet tartani az igényüket. :)

A szilárd evést pedig úgy csináld, ahogy a babádon látod: ha kérne még többször enni és/vagy elfogadja a plusz étkezést, akkor nyugodtan adj neki. Bátran lehet főzit, gyümit, husit, mostmár egyre több mindent próbálhatsz. Ha nem vagytok veszélyeztetettek a tejre, akkor savanyított tejterméket is lehet már. Én a tápszert inkább hagynám, egyrészt a fenti szopis tanács miatt (ti. igény szerint érdemes most is), másrészt meg mert valóban, ha idővel többféle tejeset fog enni, akkor nem lesz szükség ilyen kiegészítésre. A tejpép persze mehet, ha szereti, ez akár egy komplett étkezésnek is elmehet. De a szoptatás melletti pótolgatásra szerintem nálatok semmi szükség, a fentiek miatt.


Mindez persze megint egyéni javaslat, de (szerintem) elég logikus. ;) Végső soron tényleg a babát érdemes figyelni.

2011. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. :)

Tegnap az ebéd és a gyümi mellett csak a szopit volt hajlandó elfogadni, igaz most többször próbálkoztam. Tejpép sem kellett neki. Megmondom őszintén én már 6 után nem adok neki szilárdat, mert úgy hallottam az nem igazán jó, inkább csak szopi, vagy tejpép.

2011. dec. 19. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!