Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szólják le azokat a...

Miért szólják le azokat a kismamákat, akik tápszerrel kénytelenek etetni a babájukat, illetve kiegészítést kell adniuk az anyatej mellé?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak ezzel az egész témával kapcsolatban, úgy tekintettek rám sokan, mintha kb patkányméreg folyna a cumisüvegből, és rossz anyuka vagyok. Vagy ez is csak a szokásos női rivalizálás egy újabb remek színtere?
2011. aug. 27. 20:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

szerintem azt gondolják,hogy lusta voltál szoptatni.

nekem is vannak olyan ismerőseim,akiknek egyszerű volt tápszerezni,mert azt gyorsabban megitta.


sokan nem is tudják mi van a háttérbe,csak rögtön ítélkeznek..!

szerintem jobb ha nem is foglalkozol az ilyenekkel

2011. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
mert ez új divat. plusz még a homeopátia (az is egy féreg, aki gyógyszert ad a gyereknek, nem pedig a semmilyen tudományos eredménnyel alá nem támasztott bogyót nyomja a gyerekbe), és az 5 évig tartó szoptatás.
2011. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Egyet értek az első hozzászólóval, rögtön ítélkeznek az emberek. Tény, hogy sokan kényelmi szempontból választják a tápszert, de nyilván nem minden anyuka eteti ezért táppal a babáját.

Az én kislányom 2,5 hetes korától kezdve kapott tápszert, mert egy gyógyszeres kezelés miatt nem szoptathattam és hiába fejtem, elapadt a tejem.

A saját anyósomék ítéltek el emiatt és vádaskodtak, hogy nem jól fejtem, nem eleget..., ezért nincs tejem. Nem lehetett nekik megmagyarázni, hogy nyilván a betegséggel járó stressz is hatással van a dologra. Borzasztóan éreztem magam és elérték, hogy valamelyest én is hibáztassam magam.

2011. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem sz.rd le...
2011. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%

Na még egy jó téma.A 97 válaszos kérdést még el sem felejtettük rendesen.Az is lehet most csend lesz,mert elfáradt mindenki.

Ami a tápszert illeti,hát én sem vagyok nagy barát vele,szerencsére nem kellett soha,amúgy nekem is az volt az érzésem,hogy "méreg".De ez csak személyes vélemény.Mikor kell,akkor nincs mese.

Ez pont olyan,hogy undorodom a bolti csirkétől,mert tudom mi van benne.De ha az anyám udvarán nem szaladgálnának a házi szárnyasok,akkor biztos megenném,mert nem lenne más választásom.

2011. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat ! Az utolsónak üzenem, hogy szívesen elolvasnám azt a 97 választ, ha esetleg belinkelnéd, mert eddig valahogy nem akadtam rá... bár lehet, hogy jobb is így :)
2011. aug. 27. 22:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Sikerült megtalálnom azt az említett kérdést, szerintem nem kellene egy kalap alá venni őket...
2011. aug. 27. 22:21
 8/18 anonim ***** válasza:
Egy kalap alá lehet venni ezt az állandó anyatej-tápszer vitát.Egyetlen témakörben sem volt ennyi válasz.Elolvastad az összes választ?Felháborító egyesek válasza.
2011. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam. Némelyiken könnyesre is röhögtem magam.
2011. aug. 27. 22:36
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem fordított észrevételem van.Inkább azokat szólják meg,akik több ideig szoptatnak.Nem tudom melyik szoptatós szólja meg a nem szoptatóst.

A tápszerezös anyukák magukra vesznek mindent,és próbálnak magyarázkodni.

A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga,nem értem miért kell annyit agyalni rajta.

2011. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!