Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes kislányom összesen...

6 hetes kislányom összesen 200 ml tejet+tápszert eszik napi ötször. Kis súllyal született, már majdnem 1 kg-ot hízott. Nem baj, hogy ilyen sokat eszik?

Figyelt kérdés
Hogyan csökkenthetném az adagot? Ha kevesebbet próbálok neki adni addig sír amíg meg nem kapta
2009. máj. 20. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya a babádnak? Azt, hogy kb mennyit kell ennie, úgy számoljuk ki, hogy testsúly szorozva 150 gr-mal. Például ha 4 kiló, akkor 4x150 = 600 ml. Ez persze közelítő érték, ennél lehet több és kevesebb is, és az étkezések mennyisége is lehet eltérő.
2009. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem ezt a számítást,ezért is ijedtem meg, hogy túl sokat eszik hiszen a kislányom súlya csak 3,5 kg.
2009. máj. 20. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem baj.

Az én lányom is kicsi súllyal született (2300g), most 7 hetes és majdnem 4kg. Zabagép :)

Nekem is szopizik és kap tápszert is.

Pont az van mint nálatok, kiköveteli, rettenetes hisztit csap míg meg nem kapja a hamit.

Mindenki mondja, hogy tartsam be a 3 órát, de képtelenség.

Van, hogy másfél óránként eszik.

Neked mennyivel született?

2009. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne csökkentsd,az én babám is 240-260, vagy néha többet is evett, a védőnő azt hitte, hogy rosszul mérjük, most is elég sokat eszik 5x 200-240 de ez nem baj, szépen nő:) most 3 hós 6 kiló körül van, 2990g-al született.
2009. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

örülj neki, hogy sokat eszik

az én babám 8 HÓNAPOS, de még soha nem evett 200at!!!!!!!

2009. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok ismét :) Az enyém is keveset evett, mégis 8 kiló fölött volt 4 hónapos korára.. :((( Átlag 120-akat evett, és most, hogy majdnem fél éves, most se eszik 120-nál többeket, mégis majdnem 9 kiló. A fene se tudja, mitől függ ez.
2009. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy nem csak az én babám ilyen kis haspók. 2700 g-mal született és 47 cm-rel. Az 1 hónapos vizsgálaton már 3460 g volt és 52 cm. Napról-napra nő és nagyon kiegyensúlyozott baba :-). Lehet csak a lemaradását akarja behozni.
2009. máj. 21. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam 4320-al született és most töltötte a 12 hetet. Kezdetektől fogva csak 4x evett egy nap. Az orvos meg is mondta, hogy a napi adagját meg kell ennie, ha 4x akkor 4x. Úgy hogy mi is 220-kat eszünk már régóta és nálam is sirva fakad ha csak 180-at adok neki. Nincs ezzel semmi gond. Már nagyon mozog, jár keze lába és nem is hízik már csak heti 120-150 grammokat. Az elején hízott ő 300-at is. A Védőnőm azt mondta örüljek amíg ennyit eszik mert eljön majd a kaja sztrájk és nem eszi majd a felét sem. Ha jól tudom a 300 ml a "lélektani határ" amit nem nagyon szabadna adni a babának, mert az már tényleg megterhelheti. Mi is túl léptük a 6 kilót. Úgy hogy szerintem még semmi ok az aggodalomra :) Az a jó hogy van étvágya.
2009. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!