Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes a kislányom, kis...

2 hetes a kislányom, kis súllyal született 2270g. Mennyi az ideális szopi adag ennyi idősen? Kb 60-70-et eszik. Ez jó?

Figyelt kérdés
2008. szept. 3. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a baba tudja, mennyire van szüksége. Ha keveset eszik, hamarabb lesz éhes, és ő ezt jelzi is, akár egy óra múlva, ha sokat eszik, tovább bírja. Az a lényeg hogy a jelzéseit figyelni kell. Egyébként minden baba változó, ha ő 60-70ml-t kíván, neki annyi elég. Az én lányom olyan 80-90 körül evett 2 hetesen, de volt, hogy csak 60at evett, és olyan is, hogy 120-at (a naplójából nézem). Minden rendben van, ha a súlya szépen gyarapszik, heti kb 150gr-ot legalább hízik. Mi havonta híztunk 1 kg-ot 4 hónapos koráig, majd ez csökkent ez a súlygyarapodás. Szóval nincs ideális szopiadag, talán átlag 60 és 110 ml között :) Sok boldogságot a babócához!
2008. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában úgy szokták számolni a napi adagot, hogy a baba súlyát meg kell szorozni 150-nel, ez a napi adag. Persze minden baba más, tehát nem baj, ha kicsit többet vagy kevesebbet eszik.
2008. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem, de azért elmondom, hogy az én lányom 2800 grammal született, és ő evett ennyit egy hónaposan. Illetve többnyire 70-et. Szóval a te babád hozzá képest többet eszik. Szerintem ez a mennyiség, jó lesz.

Amúgy tényleg nem eszik mindig ugyanannyit, ez napszaktól függ, meg aztán ha olyan fejlődési szakban van.

2009. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!