Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 hónapja szoptatok, még nem...

9 hónapja szoptatok, még nem jött meg, de már lassan szeretnénk kistesót, mikor fog megjönni végre?

Figyelt kérdés

Pedig nincs is rengeteg tejem, mégse jön meg. Szeretem szoptatni a babámat, azzal nincs bajom, csak attól félek, mi lesz, ha másfél-két éves koráig fog szopizni és nekem végig nem fog megjönni, akkor nem tudom mikor jön a kis testvér. :(

Mikor másfél hónapja voltam rákszűrésen megnézett a doki uh-gal, és azt mondta, semmi nyálkahártya, nem is fog még megjönni egy jó darabig. Akkor válasszam el a lányom mondjuk 1 éves korában ha tesót szeretnénk?


2011. dec. 28. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Te tudod mi a fontosabb. Az, hogy a babád addig szopizhasson és annyit amennyire szüksége van, vagy a tesó? Én 27 hónapig szoptattam, 11 hónapra jött meg először a menzim. Bár szerettünk volna tesót 2 éves korában, de végül úgy döntöttünk várunk és ennek az egyik oka az anyagiak voltak, a másik viszont az, hogy a párom úgy gondolta, hogy jobb, ha a szervezetem visszaáll "normál üzemmódba", hiszen ettől a hosszú szoptatástól biztos kimerült a szervezetem. Így most várjuk a gólyát ismét, a gyerkőcünk 3 éves múlt. :) Másrészt viszont rengetegen esnek teherbe szoptatás alatt és az, hogy a doki nem látott semmit, attól lehet, hogy köv. hónapban már be is indul. Azt nem gondolom, hogy 2 éves koráig nem fog megjönni a menzid, azért szerintem ritka, hogy ilyen sokáig kimaradjon, az ismerősömnek 14 hónapra jött meg, ő is sokáig szoptatott. Lehet az is, hogy a babád 1-2 hónapon belül magától simán elhagyja a szopit, főleg ha már nincs sok tejed (nekem ekkor még rengeteg volt, napi 5-ször + éjjel szoptattam).
2011. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igazából a korom miatt szeretnék hamarosan még egy gyereket vállalni. 31 éves vagyok és már az első baba érkezését is későinek találtam, jobban örültem volna ha fiatalabb koromban leszek anyuka, persze ma már ez elég gyakori, de azért én úgy vagyok vele, hogy minél hamarabb jó lenne a tesó. Egyet értek azzal amit írtál, mert miközben sürgetném a dolgot, tudom, hogy az a legjobb a babámnak ha sokáig szopizik, szívesen is szoptatom, csak jó lenne, ha meg is jönne mellette már. Bár, ha belegondolok, egy új magzattal várandósan már nem annyira javasolt szoptatni, igaz? Illetve ha ilyen helyzet áll elő, akkor gondolom abba is hagyja a szopizást a nagyobbik, mert megváltozik a tej íze - gondolom, a bátyám legalábbis anno így tett, mikor én megfogantam.
2011. dec. 29. 00:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon türelmetlen voltam, aztán eldöntöttem, hogy 1 éves koráig szoptatom, akkor is ha nem jön meg. Most ennek van itt az ideje, aztán majd ha elválasztottam akkor jön el annak az ideje, hogy a kistesóval foglalkozzak. (végül 9 hónapos korában teherbe estem úgy, hogy nem jött meg előtte a menstruációm, most kb 6 hetes lehetek)
2011. dec. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! És még mindig szoptatod, vagy az új terhességed hogyan befolyásolta a tejed mennyiségét, vagy a babád kedvét a szopizáshoz? Egyáltalán szabad ilyenkor folytatni a szoptatást? Ezek a kérdések nagyon foglalkoztatnak :) Előre is köszi a választ.
2012. jan. 2. 00:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia csak most olvasom, a 2. válasoló vagyok. Én 7 hónapos kora óta nem szoptatok éjszaka, így végig is alusszak az éjszakát. 8 hónapos korától már csak reggel délben este volt cici, ekkortájt fogant. Most reggel este van szopi, de időnként még délután is. A mennyiség szerintem jelképes, egyszer lemértem 2 hónapja akkor volt olyan napi 100-150 ml, most szerintem már ennyi sincs. A szopi kedv nem csökkent. Állítólag a 4. hónaptól változik a tej íze. Hát ekkorra amúgy is el szeretném választani, úgyhogy nem is baj ha nem akar már többet szopizni.
2012. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még egyet kérdeznék. Hogy éjszaka nem szoptatod azért van, mert nem kér, vagy mert te nem adsz neki?
2012. jan. 4. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!