Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas mellett tapszer? Te...

Töröklany kérdése:

Szoptatas mellett tapszer? Te hogy csinalod?

Figyelt kérdés
4honapos a kisfiam de mar egy ideje csak küszködes a szoptatas latom hogy nem eleg a tejem orakig szopna meg szopi utan nyügös ejjel sem alszik jol orankent enne hat en most ugy döntöttem eleg a küszködesböl areggeli deli es esti szopit kiegeszitem tapszerrel! en mindent megprobaltam tejserkentö tea bogyok sokat ittam min3-4 liter naponta mindig mellen voltmegis az utobbi 6 het csak küszködes volt! akkor most rossz anya vagyok?
2011. dec. 30. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Először is nem vagy rossz anya,mindkét lányomnak kellett pótolnom,a kicsi most 6 hós,neki már a kórházban adtak tápot,mivel meg sem jött a tejem.Amikor hazaértünk én is ittam rengeteget,tejserkentő teákat is meg minden egyéb dolgot amit hallottam,mégis muszáj volt pótolni,alig volt tejem(csak 3 hós.koráig tudtam szoptatni is)! Én úgy csináltam,hogy,először megszoptattam mindkét ciciből,majd tápot adtam neki.(a táp mennyisége változó volt,30ml.-ként kevertem neki,igy ritkán kellett kiönteni a maradékot). Ma már csak tápot kap,de 4 hós.korától elkezdtük a hozzátáplálást is! :))
2011. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy van rossz anya!


Miután lányom cicizett, utána adtam neki tápszert. Mielőtt elkezdtük volna a szopit akkor már megcsináltam a tápszert, és míg ő evett, addig a tápi lehűlt annyira, hogy pont jó legyen neki.

Először kis adagokat csináltam és figyeltem a reakcióit. Mikor nagyon szívta volna még a cumisüveget, akkor láttam hogy még éhes, és utána több tápszert készítettem neki.

Én 4 hónapos kezdtem pótolni neki, mert én is sokat szenvedtem a szoptatással és próbálkoztam mindennel, de kislányom elkezdett fogyni. Voltunk vele kórházban is...

A tápszer utána segített, elkezdett hízni is, mellette pedig még hónapokig cicizett is. Biztos nem olyan sokat, de azért szerencsére szopizott még jó darabig.


Akkor nekem is lelkiismeret furdalásom volt, és én is rossz anyának tartottam magam, de aztán valaki küldte ezt az irományt nekem, és megértettem, hogy nincs olyan, hogy rossz anya, ha a magadtól telhetőt megteszed és szereted a gyereked:

[link]

Nevess egy kicsit, és lépj túl a külvilág nyomásán. A babádnak te vagy a legjobb!

2011. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is megéltem ugyan ezt. Két hónapos babám szinte csak tápszert eszik, de jól esik néha szopizni is, még ha nem is jön semmi, akkor is engedem.

Valóban ahogy előttem írták, neki te vagy a legszuperebb anya akit csak kaphatott. Jól tetted amit tettél.

2011. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kedves masodik az a cikk nagyon jo tenyleg fel dobott

de az en ferjem meg egyfolytaba az anyatajat eröltetneszoptasd az ingyen van szoptasd ha faj akkor is milyen anya vagy ha nem vagy kepes szoptatni nem tudom miert csinalja ezt

2011. dec. 30. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!