Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Összeszeírnátok nekem a...

Összeszeírnátok nekem a szoptatás időszakában tiltott, vagy nem javasolt ételeket és italokat? (vagy azokat amiket csak saját tapasztalatból tudtok, de a "nagykönyv" nem említi)

Figyelt kérdés
Ebben a pillanatban konkrétan azért merült fel bennem ez a kérdés, mert apa ma spárgakrémlevest főzött, és nem tudom hogy szabad-e enni?
2009. máj. 21. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Tulajdonképp mindent ehetsz és mindent ihatsz.

(Természetesen alkohol, sok kávé kivételével. Lehet, hogy azok a zöldségek amik felfújnak azok hasfájást okoznak a babának is, a csoki meg fogja, de én ezt nem tapasztaltam.)

2009. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szoptatás elején érdemes kerülni a felfújós zöldségeket. Később bármit ehetsz, de ha lehet, kevés tartósítószert. Alkoholt is ihatsz alkalomadtán, nem lesz semmi bajotok. Persze itt 1-2 pohár borra gondoltam..:-)Vagy sörre, nagyon jó tejszaporító.
2009. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy a "K" betűs dolgoktól óvakodjak szoptatás alatt, ha nem akarom, hogy a baba hasfájós legyen, úgymint: káposzta, karalábé. (a krumpli az nem, merthogy ugyi burgonya:-))))

Szénsavas italokat sem javasolt inni, egyrészt mert puffaszt, másrészt mert köti a kalciumot és akkor kevesebb megy át a tejbe, az meg ugye kellene a babcinak.

A lencsét senki nem mondta, hogy ne egyem, de úgy vettem észre, babát kicsit felfújta, hálisten nem volt hasfájós, csak jó nagyokat durrantott a pelenkába, mikor én lencsét ettem.

A tűlfűszerezett ételekről is olvastam (nem a normális, hanem ezek a nagyon csípős-savanyú- sós kaják), hogy a tej ízét is megváltoztatják, tapasztalattal nem tudom alátámasztani, mert nem élek velük.

2009. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!