Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Egyik napról a másikra...

SOS! Egyik napról a másikra drasztikusan lecsökkent a tejem, mitől lehet, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig az volt a "gond", hogy nagyon sok tejem volt, és borzasztó gyorsan evett a kisfiam. Tanácsra kipróbáltunk tegnap új pózt (fekve szoptatás), így lassabban, kényelmesebben ment és nem fuldoklott közben, meg köhögött, illetve bukott óriásit. Viszont ma reggelre nem teltek meg a melleim, már hajnalban és reggel is kevesebbet evett lényegesen (110 g helyett 70-et, illetve 60-at), most délutánra viszont csak 40 g-ot sikerült kikinlódnia, a másik mellemre is rá kellett rakni, onnan is csak nagy nehezen sikerült még 40-et összehozni.

(Eddig 1 mellből ette a 110 g-ot.)

Mit csináljak? Hogyan szoptassam gyakrabban: ébresszem fel 2 óránként? Nem fog attól ő is kikészülni, hogy nem alszik? magától 4 óránként evett eddig.


2012. jan. 3. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Igyál sok gyümölcslevet, és egyél meg egy liter köménymagos levest! Olvass, pihenj, heveréssz, sétáljatok a levegőn és ne aggodalmaskodj! Vissza fog jönni a tej.

Nme kell megtelni a mellnek, szoptatás közben termelődik a tej.

ébreszteni nem kell, magától helyreáll minden. Ha ma éhes maradt, akkor holnap mérgesebben szopik, erre holnapután több tej lesz.

2012. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alinaaa ***** válasza:
Mennyi idős? Nekem 6 hónap alatt volt ilyen 3x. nagyon megijedtem, de végül nem tartott sokáig-max 2 nap volt. És még most is vígan szopizik:)
2012. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, ilyen sokaknak van, nekem is. Mindig 35 naponta, vilag életemben 35 naposak voltak a ciklusaim. Valószínű ilyenkor jönne meg és van valami hormonális változás. Nekem is egyébként rengeteg tejem van, de ilyenkor kb fele lesz egyik napról a másikra! Aztán másnap mar sokkal jobb a helyzet, általában másnap délutánra teljesen visszaáll. Ezt a napot ki kell bekkelni, és minden ujra jó lesz! Sok sikert:-)
2012. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!