Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig lehet csak fejéssel...

Meddig lehet csak fejéssel fenntartani a tejtermelést?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van teje de a baba bármilyen okból nem szopik, akkor csak fejéssel mennyi ideig (hétig, hónapig) lehet fenntartani a tejtermelést?
2012. jan. 4. 17:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
tulajdonképpen bármeddig fenntartható. én is több, mint fél évig csak fejtem, de gyakorlatilag több, mint egy évig fejtem összesen, csak az első félévben szopizott is rendesen. szerintem több tejem volt, amikor csak fejtem, s nagyon nehezen tudtam elapasztani. 2x kellett gyógyszeres kezelés, mert mindig becsomósodtak a melleim apasztásnál. én is azért hagytam abba, mert már nem tudtam megoldani a fejést a kicsi mellett, türelmetlen volt, ha nem vele foglalkoztam. amúgy is akkor már elmúlt egy éves, így nem tartottam tragédiának, ha nem kap tovább anyatejet. de ha akartam volna, tovább is fejhettem volna.
2012. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Én már 13 hónapja fejem a tejet,mivel koraszülöttek lettünk és nem tudott szopizni,sajnos később sem.Most próbálom elapasztani,remélem sikerül.
2012. jan. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Bármeddig fenntartható,de ennek előfeltétele,hogy megtanulj hatékonyan fejni,hogy jól ki tudd üríteni a melledet,mert ha ez nem megy,egyre csak csökkeni fog.

16 hónapig voltam anyatejleadó,szoptatás mellett napi 1200-800 ml-ket fejtem és ezt fenn tudtam tartani végig.

Ha esetleg felmerül valamilyen kérdés a szoptatással(főleg a tejleadó reflexxel kapcsolatban,mert ez nem olyan egyszerűen működik mindenkinél),írj nyugodtan,szívesen segítek.

Üdv

2012. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, mentek a zöld kezecskék!
2012. jan. 5. 10:31
 15/17 millaa1 ***** válasza:
100%
Szia! Én szülétéstöl fogva fejtem egy évig! :-) rengeteg tejem volt. ugy kellett elapasztani,még a barátnöm kisfia is kapott a +tejböl! szopizás nem ment:-(( de nem akartam tápszert! íGY MARADT A KÉZI+ GÉPI FEJÉS. Mondjuk én szedtem mor milk kapszulát amitöl sok tejem lett.
2012. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedtem semmit, és pici cicóm is volt mégis rengeteg tejem volt.

Én a 3. hét után kezdtem csak fejni, miután megállapította a hozzáértő, hogy mindent jól csinálunk csak a pici kicsit lusti nem akarja szívni erősebben. Így miután mindketten sírtunk már a kinlódástól, így átálltam.

Bizony fárasztó volt, de nekem fontos volt, és igen 2-3 óránként fejtem, éjjel is. Szerencsére néha a férjem etetett éjjel, különben lehet sose alhattam volna, mert nem egyszerre jött ki az etetés fejés néha.

Macerás a mosogatás, idő töltés, de nekem megérte tudni mikor mennyit és mit eszik a gyermekem.

6 hónapos korukig csak anyatejet kaptak utána egy éves után valameddig, de akkor már lassultam az éjjeli fejésekkel, mikor láttam, már nem fér a fagyasztóba és megnyugodthatok.

Szóval kitartással bármeddig fent lehet tartani igen.

2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 feketeorsy válasza:
100%
Az en sztorim is ez egy az egyben. Az en babam 3 honapig szopizott, aztan mint akit elvagtak, csak az uveget volt hajnaldo elfogani. Mar egy honapja csak lefejt tejet kap. naponta 7x fejek kb 150 ml jon le egyszerre.
2013. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!