Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetseges az hogy már most...

Lehetseges az hogy már most kevés a tejem? Mégcsak 3 hetes a babam es mar most azt veszem eszre hogy alíg van tejem. Egy hete még 15 perc alatt lefejtem 80ml most nagy kuzkodessel 10perc alatt nem jon ossze 10ml.

Figyelt kérdés
Lelkiismeret furdalasom van amiatt hogy esetleg tapszereznem kell cici mellett.Sajnos enni sem eszek rendesen,de egyszeruen nem kívanom idom sincs,allando nyugoskodo kiscsillagom mellett.Ugyveszem eszre hogy sok esetben éhes marad a kisfiam mert sir es fel orajara megint szopizna...
2012. jan. 6. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is így jártam.Sajnos 4 hetesen totál tápszeres lett.Pedig fejtem, ettem, megvettem a drága bogyókat, de 3 nap alatt eltünt a tej. A gyerek meg sírt.Azt hittem hasfájós.Érdekes módon mióta tápszeres nem fáj a hasa...Éhes volt.

Nekem pedig rá pár napra megjött...

Próbálkozz és próbálkozz, fogadj meg minden használható tanácsot,de lelkiismeret furdalásod ne legyen.Nekem már azért van, mert szó szerint éheztettem és tömtem a hasfájás elleni csodaszerekkel!

2012. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En is arra gondolok h hasfajos es en is adom neki a csodaszereket segiteni nem segit es ugyan olyan nyugos marad...lehet nalunk is ugyan ez a problema :-(
2012. jan. 6. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:

1: a lefejt mennyiség nagyon sokszor köszönőviszonyban sincs a szopizottal:), e miatt szerinetm ne aggódj!

2: ne leyen lelkiismeret furdalkásod, ne görcsölj rá, a stressz a lehető legnagyobb ellensége a szoptatásnak

3: hogyan szoptatsz? milyen "rendszerben"?

:)


Az, hogy egy három hetes baba félóránként szopizna, teljesen normális. Ne felejtsd el, hog neki a szopi nem csak evés, hanem ivás is, és mitöbb, testközelség, anya= biztonság. Szoptasd, amikor csak kér, hiszem a tej akkos termelődik ha inger éri a mellet. Tehát: több szopi= több tej.

Hajrá:)

2012. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
en olyan szívésen rateszem cicire barmikor,de tenyleg.az ejjelt ma is vegig sírta,hasa is fajt de allandoan cicit akart ami azt jelenti 20 percenkent,evett,elaludt rajta es felsírt cicit keresve.ratettem megint de allandoan vissza csurgott a szajabol a tejecske.amit megevett szinte vissza is jott.mar telelehetett´?nem tudom de akkor miert ker meg allandoan...es csak sí erte...
2012. jan. 7. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkifurdalásod. Ugyanezen mentem keresztül én is. Elkezdtük a tápszert. Kb. a 8. hétre elapadt a tejem, pedig fejtem rendületlenül, szedtem az urtica urenst (előtte a Laktoherbet is próbáltam, végül, mikor 1 egész nap alatt 15 ml jött össze, abbahagytam. Azóta csak tápszert eszik, egyáltalán nem hasfájós, szépen gyarapszik, kiegyensúlyozott.

Sokan nem hiszik el, de igenis van olyan nő, akinek nincs elég teje. Ez nem mai keletű, régen is voltak szép számmal, csak akkor nem fújták fel így a dolgot, itatták a gyerekkel a tehéntejet. Nem azért írom, mert ezt tartom helyesnek, de nem "világcsodája" az esetünk.

2012. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom a bíztato szavakat kedves utolso...En tenyleg nagyon igyekszem azota is csak cicit kap es erdekes neha 3,5 orat is alszik utana neha 20 percenkent ker pedig utana vissza bôcizi es eleg sokat.Parom csaladja csak azt szajkozza h igy egyel ugy egyel h legyen sok tejed...elitelnenek ha tapoznam a kisfiamat amitol nagyon rossz nekem.inkabb ehezzen ha ne adj isten tenyleg keves lenne idovel a tejem??!
2012. jan. 9. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Megoldódott a probléma?
2012. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hat idaig ugy nezett ki h eleg a tejem mert volt h 3-4 orat is tudott cici utan aludni...na de ma 4 oratol 7ig 4szer volt mellen,allandoan sírt es olyan anya ehes vagyok sírasa volt...kicsit felek h eleg e neki a tejem...szerdan merik le ot remelem hizott
2012. jan. 15. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!