Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még szoptatom a 6hós kislányom...

Még szoptatom a 6hós kislányomat. Csak anyatejet kap. Viszont borzalmasan fáj a fogam. Vehetek be rá 300mg-os Dalacin-t?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én as zülés után vénásan kaptam antibiotikumot és utána is kellett szedtem 5 napig, mellette szoptattam.

A kórházban biztos mondták volna, ha nem lehet szoptatni.

Mivel a a dalacin is antibiotikum, szerintem beveheted.

2009. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ne vedd be!!!! Vannak antibiotikumok, amelyek szedhetok a szoptatas soran, de antibiotikuot minden esetben orvosnak kell felírni. a dalacin nem tartozik a biztonságosak kozé terhesség sem szoptatás alatt, nagy arányban kivalasztodik a tejbe. egyebkent is, ha 1-et beveszel, az meg nem gyogyit meg. vegyél be inkabb fájdalomcsillapitot, rubophent, panadolt, algopyrint, annak rogton lesz hatasa és nem is árt egyikotoknek sem.

(gyogyszeresz anyuka)

2009. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vettem be algopirint,de nem hsznál semmit.Kis faluban lakunk,ügyelet sehol,Fehérvárra tudnék menni magándokihoz,de arra sajnos nincs pénzünk!
2009. máj. 23. 21:08
 4/4 anonim válasza:

Ilyen kérdést nem itt kellene feltenni, mert nagy valószínűséggel itt nem szakavatott ember fog válaszolni.

Meg kell kérdezni orvostól, gyógyszerésztől, ha nem elérhetőek, fel kell hívni az éjjelnappalos ügyeletet.

Emberek ne legyünk már arra is lusták, hogy elmenjünk az orvoshoz, vagy felemeljük a telefont saját és gyerekünk! egészsége érdekében. Lassan ott járunk, hogy beteg vagyok felírom ide mi a bajom, valaki ír valami hülyeséget, és azt csinálom. Aztán ír még valaki és azt csinálom. Aztán kiderül, hogy súlyosbodott az állapotom.

2010. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!