Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az, hogy szülés után van...

Az, hogy szülés után van rajtam +12kg (tehát zsír, háj van rajtam) 160cm vagyok 71kg, van-e köze ahhoz hogy a babám ettől hízik? Sok tejem van.4090grammal született hétvégén lesz 5.5 hónapos és már 9100 van

Figyelt kérdés
mármint hogy zsíros vagyok és ettől zsíros a tejem,bár az első gyerekemnél kevesebb kiló voltam és ő is nagyon hízott.
2012. jan. 12. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetika. Az én kisfiam 3910 g-mal szuletett, tegnap volt öt honapos, és 11 és fél kiló!!!!!! A védőnő és az orvos szerint ne aggódjak, majd lemegy róla ha megindul, mivel csak anyatejes. Nekem is sok tejem van, rajtam is van 25 !!!! Kg sulyfelesleg (sajnos egyre csak hizok mig szoptatok, de az orvos szerint ehhez nincs köze a baba súlyának. Ő a harmadik fiam és mindegyikkel így jártam!
2012. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM a választ,és sikerült szopatás után leadni?hány hónapig szoptattál?gratulálok a babádhoz(babáidhoz)

szép estét!

2012. jan. 12. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:

A középső kisfiam 2,5 eves, őt nyolc hónapig tudtam csak szoptatni. Akkor nem volt ilyen sok tejem. A szoptatas

abbahagyasa utan három hónap alatt lement 25 kg. Szerintem most is így lesz, csak most nem tudom, meddig fogok szoptatni, mert a kisfiam egy cicimumus, és ugye most a tejem is több. De tudom, hogy amíg szoptatok, nem fogok fogyni, egyszerűen nem tudok. Szerintem ez hormonális lehet, mert nem eszek annyit, hogy ennyit hizzak:-( Aggodsz a plusz kilók miatt?

2012. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem aggódok,az első fiamat 27 hónapig szoptattam és amíg a menstruáció nem jött meg ,addig egy dekát sem fogytam(szülés után 13hónap után jött meg először)és utána lassan elkezdtem fogyni,semmi erőfeszítés nélkül,de a első terhességem súlyát nem értem el,azaz 53-54 kg hanem 59 ezzel kezdtem a második terhességemet.
2012. jan. 12. 22:54
 5/11 A kérdező kommentje:
az elsőnél is ,most a másodiknál 3 kg-ot hiztam miután a kórházból haza jöttem.
2012. jan. 12. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Rajtam olyan 16 kiló maradt az elsőlányom születése után!:(

14 hós volt mikor azt mondtam,ha rá is megy a szopi elkezdek tornázni és "fogyózni"!

19hóskorára 19 kilót fogytam(Ő még szopizott) ésén hihetetlenül egészségesnek éreztem magam!Teherbe is estem rögtön ahogy utat engedtünk neki!Most 23 hetes vagyok a második kislányunkkal,és a nagy még szopik (25 hós most), de szopitanácsadónk azt mondta hogy a baba hízásanem függ anya súlyától!


Amúgy találkoztam egy csomónádszálvékony anyukaával akiknek 8-10 kilós 5-8 hós szopizó babaái vannak!Remélem nálunk is így lesz,mert én eddig még egy grammot sem híztam,debszoptatninyilván a kicsit isszeretném!


De a Te példád is bíztató!Köszi

2012. jan. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én rajtam nincs egy gramm zsír se, de a babáim olyan dagik voltak, hogy öröm volt nézni. Fél évesen mindkettő majdnem 10 kilós volt, csak anyatejesek voltak, én még úgy néztem ki mint egy anorexiás (nem volt túl jó hatással rám a szoptatás, nagyon lefogytam).
2012. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Szerintem nem az anya aktuális alakjától vagy zsírmennyiségétől függ a baba gyarapodása, hanem akkor már inkább az örökölt genetikai hajlamtól.

Szóval Kérdező, ha te alapból hízásra hajlamos vagy, akkor nem meglepő, hogy ilyen tempósan gömbölyödtök. Vagy ha nem te, akkor apuka vagy valaki más a családból.. De hogy most éppen +x kiló van rajtad, annak alig van köze az ő súlyához.

2012. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Én ha este nem eszem akkor már fogyok,annyira hízásra hajlamos nem vagyok ,anyukám is kicsi ,6 gyereket szült.most mivel terhes voltam gondolom a szervezet raktárazott,vagy ilyesmi,szerintetek?
2012. jan. 15. 21:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze annak, hogy mennyi tejed van és hány kiló vagy. Szoptatás alatt nem ajánlott fogyózni, mert azért annak viszont van köze hozzá, hogy ha koplalsz akkor igenis kevesebb a tejed, mert megérzi a szervezeted és elkezd raktározni és nem engedi, hogy annyi tej termelődjön, ezért nem ajánlatos koplalni. Viszont ilyenkor már el tudod kezdeni a tudatos étkezést, hogy csak barna kenyeret eszel, és nem eszel édességet, sok zöldséget és gyümit eszel. Este pedig valami husit és köretnek valami könnyű zöldséget amiben nincs annyi keményítő. Mondjuk nem rizst és krumplit, ettől nagyon fogyni nem fogsz drasztikusan, de ha mellé mozogsz, akkor biztosan, hogy a zsírból lassan izom lesz és amire befejezed a szopit már lehet is fogyózni rendesen, mert nem lesz olyan drasztikus az átállás. Nekem ez nagyon bevált. Volt tejem, és amikor abbahagytam a szopit máris tudtam keményebben fogyózni, mert bírtam jobban a tornát, és nem volt olyan nagy átállás az étkezésben. Semmit nem vontam meg magamtól, mert csokit is ettem, csak nem este és nem evések közben, hanem egy kockát evés után, vagy túrórudit. Sok sikert és hidd el, hogy le fog menni minden, amikor itt lesz az ideje.
2012. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!