Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási problémák. Tapaszta...

Szoptatási problémák. Tapasztaltabb anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés
3 hónapos a lányom. Születése után nem nagyon tudott szopizni, ezért 5 hétig fejtem a tejem úgy kapta meg cumisüvegből, aztán valami csoda folytán ügyesen szopizott mostanáig, 80-150-et megevett volt hogy egy mellből, egyáltalán nem zavarta, hogy előzőleg cumisüvegből evett. Aztán fokozatosan leépült a dolog kb. hó elejétől. Egyre kevesebbet szopizott időre is, olyan 15-20 perc volt egy szopi előzőleg, s volt úgy hogy 5 perc alatt elintézte, de úgy hogy folyamatosan sírt, nyűgösködött szoptatás közben. Egy két napig nem aggódtam aztán kezdtem mérni, ilyenkor 30-60 ml-t evett csak, néha 80-90-et. Közben a sírás állandósult, 2 napra odáig fajult, hogy a cicimet sem volt hajlandó bekapni, sőt ha már letettem a párnára és meglátta, hogy megint szopizni kell, már keservesen sírt.Tápszert kezdtem adni neki,amit viszont szívesen evett. Folyamatosan próbálkozom a szoptatással is, de csak kevés sikerrel, általában a reggeli szopi még elfogadható, a délelőttit szinte mindig elutasítja, sírás, ilyenkor tápszer.Délután nagy nehezen szopi, 50-60, mivel kevés próbálom ismét szoptatni, de sírás a vége, 1-2 óra sikertelen szoptatás és tápszer volt a napirend kb. Mindenhol azt olvastam, hogy gyakran kell mellre tenni ilyenkor, de azt sehol nem találtam, hogy mit csináljon az ember, ha egyszer nem kell neki? Tőlem akár egész nap lóghatna a cicin, de hát ha egyszer nem akar, pedig én próbálkoztam vagy egy héten át kitartóan, de ő elutasítja. Minden szoptatás kezdete egy megkönnyebbülés, hogy hál isten most legalább elfogadta, de aztán jön a nyűglődés. Tegnap odáig jutottam, hogy beláttam hiába, nagyon kevés a tejem, akkor nem erőltetem a dolgot. 3 órától nem szoptattam, gondoltam akkor ennyi volt a dolog, mindent megtettem, nem megy, erre éjszaka feltellett a mellem, evett 1 ciciből 190-et ennyit még soha, de soha. Most akkor mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul? Ja, fejni meg valamiért nem tudok, holott előzőleg tudtam. Megköszönném, ha valaki válaszolna.
2012. jan. 16. 09:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen időszakok bizonyos babáknál, én az okát nem tudom, de szenvedtük mi is. (Remélem múlt idő, de nem biztos.) Annyi különbséggel, hogy én nem tápoztam, hanem a tejet fejtem le neki és adtam oda amikor szopás helyett ordított, de mindig előbb a szoptatást próbáltam. Volt hogy sikerült, volt hogy nem.

Nem tudom az okát és módszert se tudok, de ha javasolhatnám: amikor nem akar szopni mégis inkább fejjél és egye azt a baba mint a tápszert.

Nálunk éjjel evett, nappal meg nem evett. Olyankor fejtem. Én se bántam volna ha órákig szopik is, de nem fogadta el. Nem idegeskedtem, lefejtem, megkapta. Éjjel megint szopott. Aztán egyre jobban nappal is, és most szopik kizárólag.

Hagyd a tápszert, fejj neki (valahogy biztos tudsz) de mindig próbáld először a mellet. Ha nem szoktatod rá a tápra akkor van esélyed visszaszoktatni a cicire.

2012. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Ha nincs sok tejedés túl gyakran teszed mellre, akkorelmegy a kedve tőle, mert pár korty után nem kap semmit. Várj. Szoptasd csak két-háromszor naponta és egészítsd ki tápszerrel.

Lehet, hogy később lesz több tejed, de most ennyi van. ne vedd el akedvét azzal, hogy szinte üres mellre teszed.-

2012. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

ja, mégegy.

ne ijedj meg attól,hogy tápot is kap.A babák általában szopnak tápszerezés mellett is,nem igaz,hogy akkor már leállnak a szopással

2012. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A második-harmadiknak nagyon nincs igaza.

Ha kevesebbszer szoptatsz kevesebb lesz a tejed is! Minél gyakrabban ürül a mell annál több tej termelődik. Ha ritkábban ürül csökken a tej mennyisége és a végén elapad. Akkor aztán tényleg a tápszer marad.

2012. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatási tanácsadó: www.lll.hu
2012. jan. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

3 hónaposan inkább többet kellene szoptatni, mert növekedési ugrás van. Viszont lehet, hogy olyasmit eszel-iszol, amit nem bír a gyomra, allergiás rá, azért szenved tőle.

Én szoptatnám+táp gyakori mellretétel mellett. A mellnek kell az inger, hogy több legyen. Figyeld meg, ha pl. reggel több a tej és akkor sokat tud szopni, akkor nyűglődik-e--allergia, vagy este--kevés a tej, akkor több pótlás kell.

Nálam pl. a második gyerek éjjel óránként kelt egészen addig, amíg 10 hós korától éjjel nem kezdtem el neki tápot adni. Csak éjjel, és onnantól kezdve aludt, mint a bunda. Éjjelre elfogyott a tejem, nappal meg elég volt neki.

2012. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Belátom, tapasztalatlan vagyok, nem tudom, hogy a fejést hogyan kivitelezzem. Valamit azért mégis tudok fejni, egyik este másfél óráig fejtem, 40-et. Jobban örülnék, ha kizárólag tejet enne, de nem tudom, hogyan oldjam meg. Ha akkor fejek amikor alszik, és ha felkel és mégis szopizna,de már nincs a mellemben mit csinálok? Akkor cumisüveg, ami ugye rosszabb mintha szopizna. Ha nem akar szopizni, akkor oké, jó. Azt meg nem tudom elképzelni, hogy szoptatás után fejjek, mert ha szopizott és nem elég nem tud másfél órát várni 40-re, ami még így is kevés lenne, még mindig kell a tápszer. Az a baj, hogy nem tudom előre, hogy na most éppen fog szopizni, vagy sírás lesz. Más ezt hogy oldja meg?
2012. jan. 16. 10:36
 8/20 A kérdező kommentje:
Éjszaka mindig eszik szépen, reggel sincs sírás, szenvedés. Általában jellemzően délutántól sűrűsödnek a bajok a napokban. Bár egész pontosan nem tudom délutánonként mennyit ehet, mert mostanában sajnos a mérleget sem szereti, sokszor már ott eltörik a mécses, és ugye ha már ott sír, akkor nem sok esélyem van a szoptatásra, ezért nem mindig mérem, meg mivel szinte egész délután próbálkozom a szoptatással nem is igen tudom, hogy mikor mérjem le, mert éppen mikor fog enni azt nem tudom. Csak azt nem értem miért kezdődött ez az egész, mikor minden olyan jól ment 7-8 hétig.
2012. jan. 16. 10:43
 9/20 anonim ***** válasza:
nálunk mindig este 6 körül állt neki ordítani, úgyhogy akkor fürdettük direkt emiatt. Szerintem nem kell mérni minden étkezés után, ha nem fogy.
2012. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm. Utolsónak, én sem mértem mindig amíg nem voltak ezek a gondjaink, csak szúrópróbaszerűen. A mai napunk eddig jól alakul, az előbb evett 150-et, ugye éjszaka 190-et, a reggelit nem mértem mert láttam, hogy sírásra áll a szája, de jóllakottnak látszott. Kíváncsi leszek a délutánra. Érdekes, mert ha délelőtt ennyi tejem van, akkor délutánra meg így megcsappanna?
2012. jan. 16. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!