Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet egy anya olyan...

Hogy lehet egy anya olyan felelőtlen, hogy nem hajlandó szoptatni? (lent)

Figyelt kérdés
Pedig teje van bőven,de állítása szerint neki annyira fáj a szoptatás,hogy képtelen szoptatni.A kisbabája 5 napos,de csupán egyszer tudott szopni,mikor a csecsemős nővér leült a kismama mellé,hogy már pedig próbálja csak meg.Most a kisbaba antibiotikum-kúrát kap,mert sugárban hány. Kérdem én,milyen anya az,aki nem képes a saját gyerekét maga elé helyezni? Indok a nemszoptatásra : elviselhetetlenül fáj neki,ha szopik a baba. Kérdem én,ha bedurran a melle a pangó,felgyűlt tejtől,az nem fáj???
2012. jan. 21. 14:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
59%
Elhiszem, ha kiakadsz. Nálunk a rokonságban is van ilyen, hogy nem szoptatott, mert fájt neki. Én meg alig tudtam egy kis ideig szoptatni, mert ha fejre álltam sem lett több tejem. Az meg pláne elszomorító, hogy a pár napos pici babája hány, és ennyire nem képes. Sajnálom a picit, hogy ilyen anyja van.
2012. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
80%
Ahelyett, hogy ítélőbizottságosdit játszotok, inkább keressetek neki sűrgősen egy szoptatási tanácsadót. A fájdalom lehet a már begyulladt melltől is, vagy a rossz technikától. Más oka ennek nincs. A kórházban valszeg van ilyen csecsmős nővér, ha nincs, a védőnő fog tudni segíteni. Ezen kívül szopi elött borogassa be a cicijét meleg vizes ruhával, utána kicsit lazítsa fel a mirigyállományt, enyhe maszírozó mozdulatokkal ( ezt a csecsemős nővér szintén meg tudja mutatni), ezután tegye mellre a babát, és ügyeljen arra, hogy minél nagyobb rész kerüljön a baba szájába. A gyulladt mell pokolian fáj, és a rossz technikával szopó baba is elég sok kellemetlenséget tud okozni. Segítségre van szükségük, nem pedig észosztásra, meg sz@ranyázásra öt napos beteg babó mellett.
2012. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van, akinek túl érzékeny a mellbimbója. Nekem 1-2 hónapig szinte elviselhetetlenül fàjt. Főleg, amikor 1 órát is szopizott a pici. Bennem az tartotta a lelket , hogy a férjem mellettem volt. Mostanra szerencsére màr érzéketlen vagyok.
2012. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy normálisan válaszoltál,ritka ez manapság. És nyomorult kicsilány alig 2és fél kiloval született,pedig anyuka 25 kilót hízott terhesség alatt,hát akkoris magával volt elfoglalva és zabált.És most az antibiotikum kúrát infúzióban kapja az a szerencsétlen kicsi lány és hát nem tudom,hogy mennyit árt ez az ő kicsi szervezetének! Nem tudom,de ha belepusztulnék is szoptatnék,hogy a gyerekemnek jó legyen.
2012. jan. 21. 14:50
 5/70 A kérdező kommentje:
Értelek titeket,de a gond az,hogy anyuka azt mondja,az első kett gyerekét sem tudta szoptatni,így ezt már meg sem próbálja inkább,úgysem fog menni.Ez jó hozzáállás? És az,hogy végig a terhesség alatt Frontint,meg vérnyomáscsökkentőt szedett anyuka,pedig a doki megmondta,hogy tilos!De anyuka így érezte magát jól.És se a doki,se a csecsemősnővér nem tud hatni rá,hogy szoptatni kéne,mert a baba picin született és eddig csak fogyott. Én nem ítélkezem,afölött akinek tényleg nehéz a szoptatás,de ennek a nőnek nem az,csak kényelmesebb így,mint egy kis áldozatot hozni.Sajnos én ismerem,az én rokonságomban van,de bár ne lenne.
2012. jan. 21. 14:54
 6/70 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudjal, de az en velemenyem, h ez ra tartozik, es nem rank. Valoszinuleg nem akar szoptatni, es ez csak egy ugymond kifogas. Ezt viszont el kell fogadni. Nem is hinnetek el, mennyire maskepp van ez kulfoldon, milyen keves no szoptat. Itt pl mar a korhazban megkerdezik, akarsz e szoptatni. Ha nem, kapsz egy szurit, es be se indul a tej. Nekem tobb ismerosom van itt, aki ezt valasztotta, de nem itelem el oket. Annak ellenere, h szerintem csodalatos dolog szoptatni es potolhatatlan az anyatej. De mindenkinek szive joga eldonteni, mit akar. Amugy en annak idejen kiborultam, amikor szules utan uton utfelen mindenkinek az volt a kerdese, h na es szoptatsz???? Kinek mi koze hozza?

Viszont ha ez az anyuka tenyleg akar szoptatni ( bar en nem hiszem), akkor segitseg kell neki, es nem biralat.

2012. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
53%

Értem én,hogy fel vagy háborodva,avval is egyetértek,hogy gyenge indokot hozott fel.Arra gondoltál van olyan is aki egyszerüen valahogy nem akar szoptatni irtozik tőle,nem érzi jól magát ettől?

Nem ettöl lesz valaki kiváló anya,hogy szoptat vagy sem,és nem magát helyezi a babája elé evel.Fájhat neki,mert nincs tapasztalata,nem annyira hogy jajjveszékelyen,igaz a tejpangás és a bekeményedett mellek kifejése kegyetlenebb.

Személy szerint én jól megjártam,gyerekem evtt volna,de nem volt mit,második napra mind a két bimbóm berepedezett és vérzett is.Mire beindult a tej,addogra nem tudott picikém szopizni,csecsemős nővérnek hiába mondtam nem tudom mellre tenni,mert ki van repedezve,azt mondták csak fejjem.Fejtem volna,de nem tudtam azt,hogyan is kell,bedurrant mellekel és 1 éhes csecsemővel adtak haz a harmadik nap.Mint 1 tehenet úgy fejtek,hogy valahogy helyre tudjanak pofozni itthon.Egy életre elment a kedvem,a fejéstől szoptatástól,mindentől.Attol a pillanatól,hogy fellazultak a tejmirigyek és valahogy kipréseltem tejet,arra kérte az idősebbeket akik itthon segítettek,apasszák el.A második hétre már semmi tejem nem volt.Az a kevés idő is rémálom lett nekem,pedig azt hittem de élvezni fogom és de könnyen megy ez nekem.Ettöl még nem vagyok rossz anya vagy felelőtlen.

2012. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:

Nem nem jó hozzáállás. A terhesség alatti hízás mondjuk egy tök másik dolog szerintem:) van aki szintén annyit hízik és normális méretű babája születik és van aki 5 kilót hízik összesen és szintén 3 kilós babát szül...

A másik dolog, igen nekem is fájt kegyetlenül hónapokig!!! pedig jól volt mellre téve több szakértőt is megkérdeztem, megnézték hogy szoptatok stb.És mégis két három hónap is beletelt mire végre nem azt éreztem hogy rosszul vagyok ha szoptatás jön...

De a legtöbb embernek egy pár hét alatt hozzáedződik a cicije a szoptatáshoz és onnantól már nem fáj, de az ismerősöd még ezt se próbálja ki ezek szerint.

Ő dolga, nem tudsz mit csinálni. Nyilván ha akarná megpróbálná de nem is akarja szóval mindegy ki mit mond.

Jobbulást a picikéjének.

2012. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
51%
bocs, hogy megkérdezem, de ki neked ez az anyuka, hogy ilyen sok mindent tudsz róla miközben még ki sem jöttek a kórházból? közeli rokonod?
2012. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Anyuka 37 éves és ez a harmadik gyerek,tehát a tapasztalat minden téren megvan.Én ha őt nézzük konkrétan teszek magasról,mi van vele,de a kislány aztán semmiről nem tehet.Hétfőn mehettek volna haza a kórházból,de mivel a baba beteg lett,így még egy,másfél hét mire lemegy a kúra és pár napig megfigyelik a picúrt.Fáj a szívem,hogy ez van,és érdekel,mert az én unokahúgomról van szó.És az a durva,hogy már több kismama,akivel egy szobában van a csaj,felajánlotta,hogy ad tejet a kislánynak,hogy legalább tudjon enni szegényke,mert már ők sem bírják nézni,hogy szenved az a csöppség!
2012. jan. 21. 15:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!