Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ilyen sok kisgyereke...

Miért van ilyen sok kisgyerekes társkereső anya?

Figyelt kérdés

Böngészem a társkereső oldalakat, és égnek áll a hajam. Minden második lánynak gyereke van, a képen sokszor csecsemővel(!) láthatóak. Megértem, hogy szorult helyzetben vannak, és szükségük lenne egy apára a gyerek számára, de... egy-két évvel ezelőtt még volt mellettük egy férfi, és gondolom a gyerkőc sem csak úgy véletlenül csusszant be.


Én csak úgy tudnék gyereket vállalni, ha biztos lennék benne, hogy ez az a nő, akivel szeretnék a következő 60-70 évben élni, illetve mellette meghalni.


Lehetséges, hogy sokan ennyire nem gondolják át az életüket? Ennyire nem ismernék a párjukat abban a pillanatban, amikor megfogan az utód? Miről beszélgethetnek, amikor éppen nem az ágyban vannak?


2011. dec. 27. 19:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
ész nélkül vállalnak sajnos sokan fiatalon gyereket
2011. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Ez ilyen frankó faroksoviniszta hozzáállás.

... milyen jó, hogy a gyereket megcsináló, asszonyt-gyereket hátrahagyó "apukák" nem a gyerekkel fotózkodnak, és nyugodt lélekkel beírják: egyedülálló.


Gondolhatod, hogy ők se úgy vállaltak gyereket, hogy hejj, de jó lesz egyedül, családi pótlékból felnevelni!


Régen az asszonynak kuss volt a neve, mindent le kellett nyelni: verést, rossz bánásmódot, megcsalást.

A férjek se azon siránkoztak az első gyerek után, hogy nem olyan feszes a cicike, mint korábban. Elfogadták az asszonyuk olyannak, amilyen.

Ma ha valaki leírja, hogy van rajta a szülés óta 2 kg, és a férje nem tartja vonzónak, leszedik róla a keresztvizet is, és be is ígérik neki a férj nevében a megcsalást, ha "elhagyja magát".


Régen nem rohantak azonnal válni, ért valamit az eskü, az adott szó, a hűség. Ma mindez semmi.


Arra meg véletlen se gondolj, hogy annak ellenére, hogy szült egy gyereket, nem szűnt meg nőnek lenni.

Nem a gyereknek akar apát, hanem maga mellé egy férfit, aki a nőt látja benne, mert neki is szüksége van szeretetre, szerelemre.


Felvállalja, és rögtön nyílt lapokkal játszik.

Te meg ebbe kötsz bele?!


Egyébként te miért is nézegetsz lányokat társkereső oldalon?

Gondolom most az a legnagyobb fájdalmad, hogy gyerektelen nő kéne, de az meg mind ronda. Amelyik formás, annak van gyereke, csak te nettó kufircra vágysz, és eszed ágában nincs férfiként helyt állni, és felelősséget vállalni egy családért.

;)

2011. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az én szerelmes hites uram az első 12hétben a csillagot is az újdonsült családért. Aztán azóta tojik a fejemre. Sem mint Nő, sem mint Anya nem állok meg előtte.


Most vagyok túl egy frankó kis idegösszeomláson, csak úgy lazán Szentestére azon morfondírozott, hogy az amúgy normális, ellenben kimerült asszonyt bedugja a picológusokhoz, némi dilibogyóval aztán jó lesz...

Ő meg rohangálhat gumival a zsebében tovább, csajozni, csak azt nem gondolja végig, hogy a két kicsivel mi lesz...

2011. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Kedves második: nincsen ebben semmi faroksovinizmus, ellenben válaszodon sértettséget és keserűséget érzek.


Szögezzünk le pár dolgot: jóképűnek tartanak, volt már jó pár barátnőm, de nem csináltam soha gyereket egyetlen nőnek sem, mert van bennem annyi felelősségérzet, hogy ne akarjam sem a magam, se más életét tönkretenni. Azért próbálkozom társkereső oldalakon, mert a munkahelyemen nem tudok ismerkedni, illetve az egyetemen (2 diplomám van), a lányok helyett arra koncentráltam, hogy kitűnő átlagom legyen, illetve ne csak egy papírral, hanem használható szakmai tudással is rendelkezzem. Diszkóba sem akkor nem jártam, sem ma nem járok, mert nem az én világom a magamutogatás, és az feneküket riszáló egyéjszakás emberek társasága.


Abban szerintem semmi kivetnivaló nincsen, hogy olyan nőt keresek, akivel saját családot alapíthatok, amibe senki harmadiknak nincsen semmi beleszólása, illetve nem úgy kerülök bele egy gyerek életébe, mint egy eleve gyűlölt figura, aki "át akarja venni apa helyét". És bocs, de miért is KELLENE nekem felelősségteljesen felnevelnem más gyerekét?

2011. dec. 27. 19:33
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Miután hat évig együtt voltam a párommal, majd hozzámentem feleségül joggal várhattam, hogy családapaként is épp olyan tökéletes lesz, mint a kedvesemnek volt.

Most kiderült, hogy a jelen helyzet hátráltatja őt az önmegvalósításban. Semminek érzi magát mint férfi.

Azt hiszem, karácsony alkalmából vége a házasságomnak:S

Hamarosan én is kisgyerekes társkereső anya leszek. 30 évesen.

2011. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.


Ismerhetik a párjukat, társ szerepében, szülő szerepben viszont csak akkor amikor valóban azzá válnak.


Te sem tudhatod magadról, milyen szülő leszel, egy másik ember meg mégúgy nem tudhatja...


Meg közben változnak is...

2011. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Legfeljebb mint nő, mondhatni feminista, érzem magam sértve.


Tényleg: azokon a nőkön háborogsz, akik felvállalják, hogy gyerekük van.

Ez szerintem egy teljesen korrekt lépés a leendő partner felé, mert egyáltalán nem mindegy, hogy egy elkötelezett anyával (első a gyerek) vagy egy szingli csajjal állnak szemben. Főleg hosszú távon.


A te hozzáállásod viszont nem korrekt, mert pontosan ennyi szingli, családját, gyerekét hátrahagyó pasi keres most társat, csak nem a neten. Ők ku.rvára ráérnek a való életben hajtani a pi...khm.. fruskákat, akikből esetleg még kettőt-hármat beszédítenek, felcsinálnak, aztán lepattannak, mert újfent a két éves gyerek mellet jut eszükbe, hogy ők valahogy még nem készek az apaságra, meg az elkötelezettségre.

A szerencsétlen nőt azt lehet szidni, aki "pasizni" is csak a net előtt ér rá, mikor a gyerek már alszik, és kész a mosogatás.


Ez egy igen szemétláda hozzáállás.

Van elvált, jelenleg egyedülálló barátnőm, és nagyon sajnálom. Szüksége lenne egy kis szerelemre, és nem kétségbeesetten keres apát a gyerekének.

Nem szűnt meg nőnek lenni.

Ő se úgy gondolta, hogy majd amíg ő pelenkázik, addig a férje egy kiscsajjal vigasztalódik, mert "ő bezzeg mindig fáradt". Ez egyszerűbb volt, mint időnként levinni a szemetet.


Most ezek szerint mégis a csaj a ...., mert gyerekkel keres párt.

A volt férjeura, aki azóta pár csajt végigfarkalt, és nem rajta múlt, hogy nem estek teherbe, most minden társkeresőn lehet "egyedülálló, szingli, független", mert szemrebbenés nélkül dobta el a családját egy csipkés tangáért.


Drága urak!

Legközelebb az első randin tessék bejelenteni, hogy ki ku...szoknyapecér, iszákos, verekedős, ki mikor fog félrelépni, netán vannak-e gyerekverő hajlamok. Ezért is a nő a hibás!


Mi sem természetesebb...


Végül is a nők viselik egy életen át a következményt, úgy is mint gyerek. Nekik-nekünk nem lehet kiszállni, és visszatáncolni, hogy mégse akarjuk, itt a gyerek, a pelenka, én meg mentem pasit hajtani.

2011. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó...


A feminizmus tényleg erősen áthat a szövegeden, és a férfigyűlölet is.


Nem az a bajom ezekkel a nőkkel, hogy felvállalják a gyereküket, hanem az, hogy annak idején nem gondolták át (a párjukkal közösen), mit is akarnak. Ezek után nem hinném, hogy szemétség, hogy szimplán lefarolok az adatlapjukról, mert innentől tárgytalanok számomra.


Megjegyzem, az a fajta vagyok, akit nem a külső érdekel igazán, sokkal inkább az összkép és az igényesség. Ha valakinek lehet olyan igénye, hogy a társa sportos legyen (engem totál hidegen hagy, simán lehet 10 kg súlyfölösleg rajta, tök átlagos kinézetű lány, ha egyébként kedves, melegszívű, családszerető emberke), akkor nekem is lehet elvárásom, hogy ne legyen elvált, illetve még ne legyen gyereke.


Tudod, kettőn áll a vásár. Szerintem egy szoknyapecért le lehet buktatni, ha valaki veszi a fáradságot arra, hogy megismerje a párját, hogy elbeszélgessen vele az életről, a terveiről, a világhoz, szüleihez, barátaihoz, a másik nemhez, más emberekhez fűződő viszonyáról stb.


Sokszor veszem észre, hogy párok évek óta élnek együtt, és nem tudja az egyik, hogy mi a másik kedvenc színe, virága, filmje, illata. No comment.


És ez nem a nőkkel szembeni kritika ... ;)

2011. dec. 27. 20:23
 9/38 anonim ***** válasza:

Sok igazság van mindegyik válaszban.

Szerintem ma már sokkal előbb lépnek ki az emberek egy házasságból, kapcsolatból, teljesen mindegy, hogy van-e gyermek vagy nincs. És sokan felelőtlenül vállalnak gyermeket a 20-as éveik elején. Nekem ne mondja senki, hogy felelősségteljes, családfenntartó apa lesz egy szinte még kamasz fiúból, és komoly, a családnak élő nő lesz egy tinilányból csak attól, hogy babát vállalnak 1-2-3 éves kapcsolatra.

Az ismeretségi körömben rengeteg anyuka egyedül neveli a gyermekét, Ők mind 23 éves koruk előtt szültek. Pár hónap, pár év alatt a pasik rájöttek, hogy nekik ez nem pálya és leléptek.

2011. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

sógornőmék 11 év együttlét után vállaltak gyereket gondolhatod hogy elég jól ismerték már egymást. De amíg nincs gyereked fogalmad sincs mekkora változás ez, van akiket még jobban összehoz van akiket eltávolít és legtöbbször ezt már későn veszed észre ahhoz hogy helyre hozd. Sógornőmék is mondják hogy azóta már nem mindig könnyű elviselniük egymást, de úgy vannak vele mint te hogy ők együtt vállalták, próbálják átvészelni a nehezét aztán jön majd jobb időszak ha nagyobbak lesznek a törpék.

Én és a férjem is majdnem váltunk aztán AKARATTAl visszahoztunk mindent a régi kerékvágásba. Erre talán sokan nem képesek manapság, mert nehéz szembenézni azzal hogy esetleg te is hibáztál nem csak a másik változott. Szerintem soha nem csak az egyik félen múlik. (kivéve extrém eseteket mint pl alkohol stb)

Azoknak a gyerekes nőknek, a volt párjuk is biztosan keres valahol új társat, nekik annyival könnyebb, hogy a gyerek nem velük él de attól még ők is gyerekesek.

2011. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!