Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jó az ha egy 2 hetes baba...

Jó az ha egy 2 hetes baba csak napi 6x szopizhat?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a baba igényelne többet is, de az anya "húzni" akarja az etetéseket. Lehet célravezető ez a technika, jól tud így is lakni egy baba, illetve fent lehet tartani a tejtermelést?
2012. jan. 22. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért "csak"?

Az én babám is 6szor szopik, igaz van mellette egy másfél évesem,de én úgy érzem, egész nap szoptatok.

Egyébként az etetések széthúzását sokszor javasolják,fenntartható a termelés, és ha elég teje van anyukának, ennél kevesebb szoptatással is jóllakhat a baba.


Te az anyuka vagy?Ha nem, szerintem ne akard jobban tudni.

2012. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"lehet" hogy igényelne többet is?

VAgy igényel, vagy nem. A fiam is 6x evett egy nap, pedig én aztán nem akartam húzni az etetéseket. 14 hónapos koráig szoptattam, vagyis igen, fenntartható a tejtermelés így is.

Mindig nagykönyv szerint gyarapodott, így feltehetően jól tudott lakni.


Miért te úgy látod, hogy a kicsi nemlakik jól? Mert ha így lenne, azt nemigen bírná hosszú ideig az anyja se. Ha nem vagy ott velük 24 órában, akkor nem tudhatod, mi a gyerek igénye. Hagyd rájuk.

2012. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha alapvetően minden ok a tejmennyiséggel, akkor működhet. ki fog derülni hamarosan.
2012. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt azért látni, hogy jóllakik, vagy nem. Az enyémeknek elég volt a napi 6, mert nagyon sokat ettek egyszerre. Igény szerint szoptattam, nekik jó volt. Ha éhesek voltak, enni kértek, sírtak. A tejtermelés pedig jól működött, pedig csak egyszer keltek éjjel, aztán egyszer sem. Igaz, akkor éjjel fejtem a kimaradó etetés helyett. Szóval nem biztos, hogy kevés neki a napi 6.
2012. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos azt mondta 3 órán belül nem adhatok neki enni megint, mert túl eheti magát.A 3 órát mindig kivárjuk, de próbálom tovább húzni. Átlag 6szor eszik nekem is (kedden lesz 2 hetes). Volt egy nap amikor csak 4szer evett. Sokkal több tejem van így és jobban tud lakni.

Nekem ez vált be jóllakás terén: 20perc jobb cici, 10perc bal cici, lefejni teljesen a jobb cicit, majd ugyan így a következő evésnél, csak bal cicivel kezdve.

Remélem nem veszed tolakodásnak vagy okoskodásnak, hogy ezt is leírtam. :)

2012. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Baba és anyafüggő szerintem, nálunk nem vált volna ve. És tömegével írnak erre mások, akik szintén 2-2,5 óránként etettek-etetnek. Talán 2 hetesen nekünk sem volt több, mert rengeteget aludt, de aztán jellemzően maradt a 2-3 óra. Növekedési ugrásnál fél-1 óránként is kellett neki adnom hogy tartani tudjam a tempót.
2012. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

HA a baba többet enne, akkor az anyukának nem kellene széthúzni az időt, semmilyen indokkal. Mert így a baba is éhes/szomjas maradhat és a tejmennyiség is megcsappanhat, igen.

Ezért javasolják általában az igény szerinti szoptatást, mert ez az a módszer, ami a baba szükségleteihez igazodik. (És a szoptatás első hosszú szakaszában ennek így kéne lennie..!)


De, a napi 6 szopizás is lehet elég is, ha a baba igénye ezzel összhangban van, és/vagy elég ügyesen szopizik és/vagy az anyukának elég teje van és/vagy így is tud elegendő tejet termelni stb.

2012. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként azért merült fel bennem ez a kérdés, mert az anyuka azzal egy időben, hogy meggyőződésből elkezdte 4 óránként etetni a babát, arról számolt be, hogy mindenfélét szed/iszik, hogy a tejét szaporítsa, mert szerinte lehet, hogy nem elég.

Hogy elég-e, nem tudom, mert lehet, hogy csak ő nem tudta megállapítani, hogy tényleg elég-e. De mindenesetre furcsa volt nekem, hogy nem is akarja gyakrabban szoptatni, de mégis a tej mennyisége miatt is aggódik...

2012. jan. 25. 23:31
 9/9 xStefix ***** válasza:

Ha minden úgy van, ahogy írod, akkor esélyes, hogy a rossz szoptatási gyakorlat miatt nem elég a teje. Sőt. Időhöz kötötten elég nehéz elég tejet gyártani, hosszabb távon meg pláne.

Én is majdnem ebbe buktam bele.

2012. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!