Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap hajnalban született a...

Tegnap hajnalban született a pici babánk,37 hétre. Azt mondták minden ok, de nem akar szopizni. A kórházban pedig nem adnak neki semmit enni-inni. A feleségem már nagyon kivan, nem tudjuk mit csinálhatnánk, nem fog kiszáradni?

Figyelt kérdés
A nővérek nagyon bunkók, semmit nem csinálnak, ha kérdezünk valamit, csak elmotyogják, de nem mutatják meg rendesen, természetes hogy ilyenkor még nem szopik? Már nagyon aggódunk, csak alszik egész nap, és a súly se túl nagy, csak 2650 grammal született, ha ebből még lefogy mi lesz?
2012. jan. 24. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A babák 72 órányi tartalékkal születnek, majd h megéhezik, fog szopizni, türelem. A fiam se szopizott első 2 nap, aztán megjött a kedve, és le se tudtam vadászni a ciciről:)


De ha nagyon aggódsz, inkább a neonatológusnak szóljatok, ne a csecsemősöknek!

2012. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, semmi baja. Úgy van, ahogy az első mondta, ez teljesen természetes. Ha éhes lesz és nyugtalan nem pedig alvós baba, akkor fog szopizni! Emellett persze nagyon sűrűn kell cicire tenni, hogy beinduljon nála a reflex. Még nagyon kicsi, esetlen sok türelem kell hozzá. Minden rendben lesz, bízzon a feleséged az ösztöneiben! Gratulálok!
2012. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A születési súlyából veszíthet 10%-ot. Az első pár napban anyának úgysincs "rendes" teje, csak pár csepp előtej. Általában a 3. napon indul be a tejtermelés. Próbáljátok meg óvatosan szétnyitni a száját, úgy beledugni a mellbimbót. Az első napokban a babák fáradékonyabbak. Nem gond, ha még nem szopizik.
2012. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba veszt a születési súlyából mivel távozik a belsar majd belole. Nekem mindegyik babám nagyon aluszekony volt első napokban, és 37 hetesen ma mar nem számít koraszülöttnek. Mire a tej rendesen belovell eltelik 3-4nap addig van előre de én ezt észre sem vettem. Tegye rendszeresen mellre a picit ha nem is gondolod hogy eszik meg nincs is nagy szüksége rá. Ha szó ízük azzal beindítja a tejtermelest mikorra mar tényleg éhes lesz ott lesz a tejcsi. Szerencsetek van hogy ilyen nYugodt kisbaba, ebből gond csak azért lehet mert pl a sárga babák nagyon aluszekonyak és hogy elmuljon a sargasag őket keltegetni kell mert az anyatej erre a legjobb orvosság. De ez is kb 3 napos korukra derül ki. Addig is feleséged nyugodjon meg mert a stressz nagyon rossz hatással lehet a tejtermelodesre. Ha megis kevésnek érzi a tejet mellszivoval is rá lehet segíteni a tejszaporodasra. Sok boldogságot nektek a picihez!
2012. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

A feleséged teje kb. 3 napos korban fog beindulni. Addig némi előtejet tud csak kiszívni a baba a cicijeiből. Ami nagyon fontos. Ezért javasolt kb. 2 óránként mellre tenni. De max. 2-2 percre, nem többre, mert még azelőtt sebesre szívja, mielőtt beindulna a tejci. Amúgy ha attól féltek, hogy addig is kiszáradna javaslom, hogy a nővérek által adott vízből itassátok (nálunk minden babának adtak 1-1 üveggel). Ez azért sem káros, mert így a sárgaságot is kikerülhetitek.

Sok boldogságot, rengeteg tejecskét és átaludt éjszakákat kívánok: egy három gyerekes anyuka

2012. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, akinek van hasonló tapasztalata kérem még írjon. Kinyomtatom és beviszem neki délután, hogy ne aggódjon. Még egyszer köszi, a jókívánságokat is.
2012. jan. 24. 11:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 36. hétre született. Rettentő aluszékony volt, nekem kellett kelteni. 4. napon indult be a tejem. Napközben cici közelben tartottam. Nagyon ritka, ha a baba rögtön szopik. Ne izguljon! Igyon sokat, gyümölcs levet! A csecsemősök általában bunkók. Én amíg nem indult be a tejem, addig éjszakára leadtam, nappal meg gyakorolni kell! Mindenki súlyveszteséggel megy haza a kórházból.
2012. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
7. vagyok: Nálunk besárgult, és nagyon-nagyon alvós volt. Ne aggódjatok, menni fog. Ha a 4. nap nem indul be a tej, akkor adnak a babának tápszert. Egyik ismerősömnek csak otthon indult be a teje, addig tápszeres volt, aztán anyatejes lett.
2012. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Jah azt elfelejtettem írni, hogy az enyém 2550-nel született
2012. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gratulálok a babához!

Az én fiam is 37. hétre született 2400 gr-al.

Az első nap ő sem evett csak aludt, mert elfáradt a szülésnél ő is.

Az jó ha nem adnak neki tápot, cukros vizet!!!! Ne is engedjétek nem szabad!

Anyuka 2 óránként ébresztgesse, peluscsere stb... és próbálkozzon minden 2 órában!

Nagyon fontos, muszáj!!!!

Ha a baba alszik dörzsölgesse a fülét, talpát, cirógassa az arcát, előbb-utóbb sikerülni fog, csak kitartás!

:)

Egy nap nem baj ha nem eszik, de utána fontos lenne és nem a súlya miatt, hanem a sárgaság miatt.

Ha besárgul, még aluszékonyabb lesz...ördögi kőr...

A tej beindulásához is szükség van arra, hogy a baba dolgozzon a cicin.


Ne izguljatok, minden rendben van, csak anyuka legyen kitartó és 2 óránként vegye kézbe, ébresztgesse! :)


Egy 3 gyerekes, gyerekszakápoló anyuka!

2012. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!