Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám nem eszik...

7 hetes babám nem eszik eleget, pedig tejem lenne elég. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 óránként eszik, kivéve éjszaka, akkor csak egyszer ébred. 4000gramm, 3200-zal született. 70eket eszik egy ciciből, de azt is úgy, hogy miután befejezi, általában csak 50, akkor visszateszem és nagynehezen eszik még 20at. Lenne még tejem, mert ha megnyomkodom, jön még. Mit csináljak hogy eleget egyen? Tényleg látszik hogy többet kéne, mert soványka, a pocija teljesen lapos és ráncosodik is :(
2009. máj. 29. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran jártok tanácsadásra? Mit mond a védőnőd, a gyerekorvos? Én nem nagyon szeretem a méregetést, mert sokszor csak stresszeli az embert. Figyeld a pelenkákat, van-e elég nedves pelenkája, van-e széklete. Bár anyatejes babánál az sem gond, ha napokig nincs neki.Milyen a kutacsa? Nálunk 2 hetente van tanácsadás, így elég hamar kiderül, ha valakinek nem elég az anyateje, pótlás kell, stb.

Próbálj hosszabb ideig szoptatni, egyelőre csak ez legyen a fontos, ne aggódj semmi máson. Az éjszakai tej a táplálóbb, zsírosabb. Ne vedd le hamar a ciciről, engedd, ameddig szeretné. Igyál 2-3 liter folyadékot, Laktoherb teát, táplálkozz változatosan, hogy energiadús legyen a tejed is.

Sok sikert!

2009. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szinte hetente megyünk, de tegnap voltunk vissza a kórházban kontrollon, doktornőnél. Ő mondta hogy soványnak látszik, és hogy többet kellett volna híznia. A védőnő általában elégedett, de most nekemm se tetszik, mert múlt hét óta fogyott 10 dekát. Legalábbis a kórházi mérleg szerint...
2009. máj. 29. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:

szia,

talán nem jó technikával szopik a babád,lehet,hogy nem bírja elég erövel kiszívni a tejcsit,hamar elfárad,azért szív ilyen keveseket.

próbáltál neki lefejni egy kis tejet és üvegböl adni?

tudom hogy ez egy ördögi kör,mert ha egyszer megkínálod üvegböl és elfogadja,elöbb-utóbb rászokik és onnantól kezdve mindig fejned kell,de még mindig jobb,mint hogy éhezzen a pici!

nálunk is gond van a szopizással,csak keveset szív ki a ciciböl,addig szopizik csak, amíg könnyen jön a tej.

ezért a többit szopi után lefejem és azzal pótolok neki.

fáradságos,de ha nem akarsz tápszert adni,érdemes.

2009. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Neke az elso babam volt ilyen.Az "eloirt"grammokat nem ette meg,lassacskan ugyan,de fejlodott.Ketszer tartotta a sulyat is.Majd a falra masztam,de azzal vigasztaltak,hogy biztos nagyon zsiros a tejem.Igaz is,amikor lefejtem,olyan volt az uvegben az allaga,mint a higanynak...Edes nyugodt kislany volt,ma is filigran,a tobbihez kepest, es balettozik!Nyugi,orvos latja rendszeresen,max kerdezz ra hogy esetleg egy vervetelt nem javasolna e?Talan ez megnyugtatna,nincs e vashianya.Vagy kerdezz ra azert a vedononel,de szerintem magadtol is megveheted a cebion cseppeket,az c-vitamin,azzal nem artasz neki,hatha meghozza az etvagyat.De lehet hogy vasat is adhatsz neki receptre.En kernek vervetelt,csak a magam megnyugtatasara.
2009. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!Az en babam 8 hetes,es o is 70 gr korulieket eszik,mondjuk 10szer.Probald meg esetleg ejjel felalomba vagy ketszer szopiztatni,aztan merd meg egy het elteltevel,hatha van valtozas.Az ejszakai tejci zsirosabb,azt mondjak.Hatha "ragad a vesejere"!

Minden jot!

2009. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy mensi van a lathataron?!Etvaggyal eszi,rakap,vagy csak tessek lassek modjan nyammog az etetesek kezdetevel?Csak mert az enyem ezt csinalta,voltunk mar infuzion is kiszaradas gyanujaval,be is sargult 7 hetesen.Folyamatosan eteesi nehezsegekkel kuzdottunk,mig vegul gasztroenterologus megnezett egy etetst,es mondta hogy de hisz ennek a babanak hanyingere van,ugy eszik.Kiderult refluxa van.Onnantol fejtem a tejcit,es sinlaccal suritettem,gyogyszereket kapott,ami lefele dolgozta a kajat,es nem allt meg a nyelocsove es gyomorszaja kozott.De mire rajottunk,a korhazaktol,az infuzioktol,a szuriktol amiket kapott,a depresszio hataran voltam.A tejem is majdnem elment 2szer is Sirtam,es sirtam.

Nem megijeszteni akarlak csak lehet hogy nalatok is ez lehet a gond.Kinovik ezt a babak,es soknal van,ez nem ritka.Sajnos.Minden jot nektek!!!

2009. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eleinte eszik, nyel nagyokat, de ez max 5-10 percig tart... utána bekábul és nyammog, hiába ébresztgetem... :( Most utoljára csak 40et evett, úgyhogy átraktam a másik cicire is, abból evett még 50et...
2009. máj. 29. 15:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van elég tejed?

Én is így jártam, mindíg megnyomkodtam a mellem szoptatás uán, és mivel mindíg jött, sőt, volt, hogy spriccelt, azt gondoltam, hogy a babám nem szív eleget. Aztán elkezdtem fejni és kiderült, hogy azon a pár cseppen kívül ami a megnyomáskor kijött, nem is nagyon van benne! Mindig termelődik ugyanis egy kicsi, ami épp ott van, de az nem jelenti, hogy dögivel lenne még. Én meg szegény babára fogtam... Azután gyakrabban tettem mellre és minden szoptatás után fejtem még amennyi jött- ha csak 10g-ot is. Így beindult és most van elég!

Próbáld ki!

2009. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok:

90 g egy szopásra egy 7 hetes babánál tök elég! Enyém is ugyanennyi idős és ugyanennyiket szopik!

2009. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
90 elég lenne, de egészen idáig 1 ciciből evett, ez most kettőből jött össze. Lehet hogy kezd elapadni a tejem? Ha 2 ciciből eszik, akkor amiből másodszorra szopott és marad benne esetleg, azt lefejjem? A másodikkal kell kezdeni legközelebb?
2009. máj. 29. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!