Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Április végére abba kell...

Április végére abba kell hagynom a szoptatást. Hogyan csináljam minél kíméletesebben?

Figyelt kérdés

Most 9 hós a kisfiam, megvárom, míg betölti az 1 évet, és le kell állnunk. Most ott tartok, hogy szép fokozatosan kiváltogattuk az összes étkezést, szopizik még hajnalban (5 körül, este fürdés után (8 körül), és néha éjjel 1-2 körül, de ez csak olyan visszaalvós :)

Ha kéri, mindig kap cicit ezeken kívül, de nem kéri, nem fordul oda, csak akkor nagy ritkán, ha nyüszi éppen. Ilyen az elmúlt hónapban mondjuk ha 3x volt.


Légyszi ne essetek nekem, hogy milyen kőszívű vagyok, egészségügyi oka van...


2012. jan. 26. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy kőszívű!

Szerintem ha kéri, akkor szopi-időn kívül ne adj neki cicit. Csak ha amúgy is szopiztatnád.

És a visszaalvós cicizést kell elhagynod, mert abból - a tapasztalarom alapján - több lesz. És így az esti elalvűs előttit majd később kiválthatod tápival, de akkor apa fektesse majd le, ne te. Mert sokat számít, hogy ki adja a tápit.


Nálunk hirtelen kellett a nagyobbik lányomat leválasztani - 10 hósan, terhes lettem a kistesóval, és elapadt a tejem, pikk-pakk.

Egyetlen szopi volt nagyon rossz, amikor evett volna, de nem jött semmi, és hiába próbáltam neki cumisüvegből tápot adni. (ja, eleve, soha nem ivott cumisüvegből). Utána átpelusoztam, apa felvette, én "elbújtam", apa dajkálta, és lecsücsült vele, és zsépen odaadta a cumisüvegből a tápot. Így simán működött. Mert tudja jól, hogy apának nincs cicije :)


Ügyi vagy, hogy eddig ilyen jól csináltad!

2012. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem szemműtétem lesz, és szoptatósan nem lehet, plusz 3 hónap is kell, mire visszaállnak a dolgok.
2012. jan. 26. 16:26
 3/6 A kérdező kommentje:

na elment, szóval az első babámmal pont így volt, mint nálatok, csak nem amiatt ment el a tejem, hogy terhes lettem, csak úgy simán elfogyott :) akkor egyszer volt ordítás, utána tápszer, egy hét múlva el is flejtette, hogy valaha cicizett :O

Csak nem tudom, hogy lesz most, hogy nem magától választódik le, hanem én hagyatom vele abba :(

2012. jan. 26. 16:35
 4/6 xStefix ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

A lényeg, hogy fokozatosan csináld, de azért nyilván valamilyen tempóval is, ha 3 hónapod lesz rá.

Azokkal kezdd, amikre a legkevésbé van szüksége, a legvégére hagyd a legragaszkodósabbat. Te magad innentől ne kínáld őt a szopival, de persze a fontosabb időpontokban menetrendszerűen még add neki, akár szól érte, akár nem. Arra viszont törekedj, hogy ezeken a fix pontokon kívül már ne kérje pluszban (figyelemelterelés), mert akkor ugyanott lesztek.

Az éjjelit is megpróbálhatod elhagyni, de ha még nem megy, akkor várhatsz is vele. De ettől függetlenül már most találni kellene valami anyapótlékot, alvóstársat stb., ami/aki segít majd neki visszaaludni éjjel, ha már nem lesz szopi.

Szóval lassan, ilyen "átfedésekkel", de azért céltudatosan próbálkozz, remélhetőleg sikerülni fog. :)

2012. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az éjszakai szopit próbáld meg kiváltani egy kis pohár vízzel. Nálunk már akkor bejött, mikor azt szerettem volna nála elérni, hogy aludja át az éjszakát. A vízért már nem kelt fel egy idő után. A többihez sajna nincs ötletem, nálam a kislányom mindig zökkenőmentesen magától hagyta abba a cicizéseket.
2012. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! Cumizik, de nem szereti igazán, csak és kizárólag aludni kéri, de ha éjjel cicit akar, akkor nincs apelláta :( hiába próbálom teával, vízzel, cumisüveggel, pohárral, iszik ugyan, de utána HOL A CICI?! :) A cumit ilyenkor még el is dobja jó messzire, ma éjjel is kerestem a szőnyegen a sötétben :)

Lehet segít majd ha bevezetem a tápszert?! Mert annyira közeli a 2 időpont, a szülinapja 04.21, éa május elejére abba kell hagynom, sőt nem ártana addigra el is apasztani a tejem, a műtét augusztus közepén lesz.

Szerintetek felírassak inkább tápit és kezdjem mondjuk 11 hónaposan kiváltani azzal?! Ha belegondolok, a nagyobbik fiam is egyből elfogadta a tápszert, de Ő NEM KÉRT ÉJJEL CICIT :(

2012. jan. 27. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!