Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy anyatejes...

Miért van az, hogy anyatejes babám nem hízik megfelelően? Eszik rendesen 3-4 óránként és a mérésen mégis csak 300g-ot hízott.

Figyelt kérdés
4 hónapos és egyszerűen megőrülök már ettől. AZ előző mérésen is csak 250g-ot hízott. Amúgy aktív, mozgékony és vidám. Jól alszik és hosszra is jól nő. Nagyon ügyes és ránézésre is jó húsban van. Véleményetekre lennék kíváncsi. Természetesen az orvossal konzultáltam már erről. De merőben mást mond ő és a védőnő is. Mindenkinek adok zöld kezet.
2012. jan. 30. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nincs két egyforma felnőtt, úgy nincs két egyforma baba sem. Talán nem kéne méregetni, akkor megnyugodnál. Vidám, ügyes, egészséges - ez pont elég. Hagyd a méregetést a fenébe. Nem kell becipelni a babót a védőnőhöz, csak idegesíted magad, olyan védőnőt meg amúgy se láttam még, aki tudott tisztességes tanácsot adni.

Leírom neked a saját példánkat: lányom abszolút normálisan fejlett, korához képest inkább magas, nagyon ügyes, okos három és fél éves. Kisfiam másfél éves, ő is mozgékony, szépen fejlett baba. A lányom kevesebbet eszik - de sokkal!! - mint a fiam, mégis mindkét gyerek teljesen normál súlyban van, egészségesek, eleven kis ördögfiókák. Múlkori oltáskor megemlítettem a gyerekdokinak (állati jó fej dokink van) aki csak ennyit mondott: tudja, anyuka, vannak gazdaságos és kevésbé gazdaságos motorok... :-)

Szóval ne aggódj a súlyán a picinek, gyarapszik, növekszik, egészséges, tehát nincs vele semmi gond, ilyen alkat és kész.

2012. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem ha nincs hasmenése( mert ha valami emésztési problémája lenne akkor az egy fő tünet lenne), és etethető akkor nincs probléma vele.

Azt mondja a szakirodalom, ha a csecsemő 3 hónapos korára meg 3 szorozza a születési súlyát.

2012. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


Nekem hirtelen az ugrott be,hogy a pici szervezete nem hasznosítja annyira a táplálékot.Mindegyik baba más.

De lehet az is,hogy nem elég erős a tejed, de szerintem ennek kicsi az esélye ,mert akkor állandóan éhes lenne,nem tartaná 3-4 órákat.Én is csak találgatok.

Amit az orvos mond, azt érdemes megfogadni.

De amíg egészséges,addig nincs semmi baj.


Kitartás :)

2012. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3 hónapos korára megháromszorozza a súlyát?????
2012. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat javítok: 1 éves korára háromszorozza meg!

Köszönöm az észrevételt!

2012. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Leírom mit mondott az orvos, azt mondta tápszerezzük, de én ezzel nem igazán értek egyet. A védőnőm meg azt mondta, ne foglalkozzak semmivel, mert szopizik ő annyit, amennyire szüksége van. És mivel nem az a problémám, hogy nincs tejem, ezért tök felesleges tápszerezni.


Azt olvastam, hogy az anyatej minősége állandó, független a táplálkozástól és mindent megfelelő mennyiségben tartalmaz, amire a babának szüksége van. Mert én is azt gondoltam, hogy talán nem elég tápláló a tejem, de állítólag ilyen nincs.

2012. jan. 30. 09:26
 7/16 anonim ***** válasza:

Anyatejnél jobb nincs! Gondolom az orvos megnyugtatásod érdekében ajánlotta fel a tápszerezés javaslatát.

Hány kg a baba?

2012. jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6,1 kg és 64 cm
2012. jan. 30. 09:31
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, a tejed nem lehet rossz, olyan egészen egyszerűen nincs!

Amúgy pedig 6 kilós baba 4 hónaposan nem tűnik túl rossz súlynak. :-)

2012. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak ő több, mint 4 kilóval született. Úgy azért már nem tűnik olyan soknak :(
2012. jan. 30. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!