Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak anyatejes babáknak...

Csak anyatejes babáknak milyen gyakran van széklete?

Figyelt kérdés
8,5 hetes a kislányom és 2 hete nagyon szenvedünk a kakilással.Azt mondták ez normális,hogy nincs minden nap széklete ha csak anyatejet kap(szopizik).De már egy hete csak úgy van,ha szélcsövezem 3 naponta.Van erre valami jó tanácsotok?Kamilla tea tényleg jó lehet?Nem sír csak szegény annyit erőlködik,nyöszörög,sajnálom.
2012. jan. 23. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

5-7 napig, ha nincs széklete és nem bántja a babát, akkor az normális és teljesen felesleges szélcsövezni! Én mikor szoptattam, egyszer volt, hogy 3 napig nem volt semmi, aztán már ő is nyűglődött. Én glicerines kúpot használtam, akkor egyszer (este volt). Aztán reggelire én ettem szilvalekváros kenyeret tejjel. Nekem nem volt tőle semmi bajom, de a kisfiam meghajtotta. :) Utána már sosem volt gond. Ha úgy láttam, hogy keményedik neki a széklete, akkor jött a lekvár tejjel.

Próbáld meg te is, hogy a te étkezéseden változtatsz, szerintem ez a legegyszerűbb és legkíméletesebb megoldás. Több folyadék, rostos levek, stb., ha nem vagy érzékeny a szilvalekvárra, szerintem érdemes kipróbálnod!

2012. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mecsek baby tea, köményes tea. Lehet, fingani fog tőle, de segít, utána megkönnyebbül.

A nagyfiamnak minden pelenkában volt kaka fél évig, a kicsi meg heti egyszer kakált. Szerintem ha nem szenved, akkor normális a heti egy, ha meg szenved, akkor az már nem normális. Tornásztatás, lábait húzd neki fel meg bicikliztesd. Próbáld hasra fektetni, többet mozgatni, böfiztetni.

2012. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 alaszka ***** válasza:
Mi is pont ebben a korában voltunk így, 6 nap volt a max. amit vártam, aztán kamillatea, picike cukorral, abból pár kanálnyi, és megjött a hatás. Már 7 hónapos, és még most is ezt alkalmazom, ha baj van. De amúgy a 3 nap, az tényleg nem baj, csak ha nagyon nyomja, és nem jön. Ha ez se használ, van Laevolac szirup, bár jobb ha nem szokik hozzá már most ilyesmihez.
2012. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen idősen 2-3 volt naponta, fél éves korára 1 lett, azaz nem volt bajunk.

A hozzátápl. óta van néha szenvedés, ill a 2 évesemnél is bevált, hogy kézi orrszívóval beöntést adok. Pár csepp langyos víz megy csak be jól krémezett popsiba, észre sem vette egyik sem, szupi hatás:) (puha, szilikonos végű, levehető, tisztítható a vége, de lehet hogy mind ilyen)

2012. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!