Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért akarják sokan szoptatni...

Miért akarják sokan szoptatni másfél-két éves nagy gyereküket?

Figyelt kérdés
Jó,szopizzon egy éves koráig,vagy kicsit tovább. De utána már olyan nagy az a gyerek! Van tej,az anyuka meg élheti a régi életét. Nálam a gyerekeim 9 ill 7 hós koráig szopiztak,sajna nem sok tejem volt. De egy évig szerettem volna szoptatni,tovább nem. Szerintem akkor már elég nagyok ehhez. Vagy én gondolom rosszul?

2012. febr. 5. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Szia!

Én is így gondolom. Bár én csak 2 hétig szoptattam de inkább ez, mint hogy a 2 éves lányom még most is szopjon. El sem tudnám képzelni.

2012. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki máshogy gondolja. De szerintem az a "normális", ha a baba elválasztja saját magát, a saját tempójában.

[link]

2012. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az anyukára tartozik meg a babára:)) Mondjuk azért olyan 2 éves kor után már nem szoptatnék én személyszerint.

Nekem mindkét gyerekem pont 1 éves volt amikor leszokott magától a ciciről, őszintén megmondom, kicsit sajnáltam, és szerettem volna tovább.

2012. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 21hós,s mindent eszik. S szopik s mellette. SŰ

zerntem ez mindenki magán ügye hogy emddig szoptat. Én már látom,hogy hamarosan abbahygja mert pl már egy hete van hogy kis cici és alszik is. Én is azt ondtam ghogy ugyanmár egy már járó gyereket nem fogok.. De ő igényli.S ebben az esetben most ő a fontos. Nem hiányzk a régi életem,ahogy te fogalmazol.Elötte se ittam pl alkoholt..

2012. febr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
27 hónapig szoptattam. 1 év volt a "terv", de a fiam még igényelte, tejem volt bőven. Nekem ez teljesen természetes volt. Mit értelmében régi élet alatt? Szerintem ha valakinek gyermeke születik alapból megvàltozik az élete a szoptatástól függetlenül. Enem semmi fontos dologban nem korlátozott, hogy szoptattam. Buli, pia, cigi? Mind megvolt mielőtt anya lettem! Nem értem miről beszélsz... Egyébként tényleg magánügy a szoptatás.
2012. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert a magánügyük!Azt gondolom,mindenki úgy csinálja,ahogy neki,a babájának,és a családjának a legjobb,legideálisabb.Én az elsőt csak 6 hétig,a kisebbet pedig 7 hónapid tudtam szoptatni,de nem bántam volna,ha tovább is sikerül.Több barátnőm is 2-2.5 éves korig is szoptatta(este),de ez engem nem zavart.Miért is zavart volna?Ráadásul nem a nagy nyilvánosság előtt tette.Volt,hogy 2 hétig együtt nyaraltunk,mégis szépen elvonult a kicsivel,és kész.
2012. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
* Mit értel régi élet alatt?
2012. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Azért akarják, mert jólesik mindkettejüknek. Gyerek válogatja, hogy ki önállóbb, ki anyásabb, és mondjuk neki még szüksége van az összebújásokra, mivel még KICSIKE. Ha anyának is, gyereknek is jó, akkor magánügy, hogy meddig tart a szopiztatás! Ne zavarjon már annyira! Tereld el a gondolataidat másra, hagyd inkább ezt a témát! Itt nincs jó és rossz válasz, csak vélemények. Abból meg csak a vita!
2012. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xStefix ***** válasza:
90%

Csak egy dolgot emelnék ki az összes ok közül, amire ritkán szoktak gondolni azok, akik nem szimpatizálnak ezzel:

A hosszan szoptatott gyerek is, úgyanúgy, ahogy a többi, LASSAN nő fel, az anyuka szemében is. Azaz, ha most hirtelen valaki azt írja ide a közösbe, hogy szoptat egy 4 évest, a többség valószínűleg fentartásokkal élne, magában nem értene egyet a dologgal stb. De, azt szinte mindig elfelejtjük, hogy a saját anyja számára ő ezalatt a 4 év alatt szépen fokozatosan nőtt fel, nem így bújt ki a földből. Nem mondom, hogy 4 év kevés idő, de az én lányom is épp ennyi idős és bizony elég hamar elröppennek az évek...

Szóval kívülállóként valóban nagynak, önállónak tűnhet egy x éves gyerek, de a saját szülője számára ő mindig is a gyereke marad, akit folyamatában, lassabban láttak felnőni. Épp ezért az anyának nem feltétlenül olyan drámai dolog ez, mint valakinek, aki személyesen nem érintett ebben.

Persze ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek így kéne csinálnia - de azt sem, hogy aki így neveli a gyerekét, az valami katasztrofális hibát követne el! A gyerekeink is teljesen mások (habitus, szükségletek) és a mi családjaink belső értékrendszerei is. Ha a család számára nem zavaró a hosszú távú szoptatás és a gyerek is igényli, akkor teljesen természetes, ha valaki ezt az utat járja.

Nem kell ezzel a gondolkodással egyetérteni, de tolerálni mindenképp szerencsés lenne, hiszen végső soron ez is egyéni döntés, amihez mindenkinek joga van.

2012. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, másnál hogy van, de elmondom az én történetem.Terhesség alatt úgy képzeltem, ráteszem a babám és kész, mi sem egyszerűbb ennél, tej lesz, baba eszik, majd azután veszem a boltban a bébiételeket (azóta is házi kaját kap, bébiételt csak hébe-hóba). Szóval én ilyen abszolút tudatlansággal indítottam.


A kórházban nem indult be a tejem, elég kellemetlen volt az egész szoptatás, már el is határoztam, hogy én csak fejni fogok, azt is max. 6 hónapos koráig. Azután beindult a dolog, és a nagyobb tejmennyiség érdekében állandóan fejtem is, amit kezdtem nagyon utálni.

Imádkoztam, hogy legalább 3 hónapig tartsak ki. Azután azért hogy 6 hónapig tartsak ki, majd hogy legalább 10 hónapig tartsak ki, majd hogy legalább 1 éves koráig. Most lesz 1 éves, és rengeteget informálódtam erről az egész szoptatás dologról, a babatáplálásról meg persze mindenről ami a babáról szól. Egyre jobban látom, hogy jól döntöttem, hogy végig kitartottam, pedig néha már úgy tűnt el is apadok.

Most megint azért drukkolok, hogy minél tovább adhassak még neki tejet, legalább másfél éves koráig, nem kellene már csak reggel és este, nem is a táplálék miatt, ez már inkább egy ösztönös tudat, hogy jót tesz neki, és látom, mennyire szüksége is van még rá lelkileg.

Nekem már kiegészítés is kellett egy idő után, úgyhogy ismerem a másik oldalt is.

Hogy mi lesz később, nem tudom, de nekem is egyre tolódik a dolog a tapasztalás útjára lépve, mert ez tényleg nagyon hasznos.Pedig nem vagyok egy szoptatási fanatikus, nagy küzdelem kellett hogy legyen éppen elég.

És amennyire nem akartam az elején, úgy változott hónapról, hónapra mert már értem hogy miért, de igazán szóbeli magyarázat nincs, csak a szokásos közhelyek, amit mindannyian tudunk.

Egyszerűen érezzük, hogy ezt így kell (már aki a kérdésed szerint szoptat).

2012. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!