Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyre nehezebben indul be a...

Egyre nehezebben indul be a tejleadó reflexem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma is fél órán keresztül fejtem de alig 5 ml tej gyűlt össze,az is a cseppekből,mert hiába pumpáltam egyszerűen nem indult el sugárban a tej :(
2012. febr. 10. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
csak fejéssel elég nehéz fenntartani a tejtermelést, de próbáld előtte masszírozni, vagy nekem pl a zuhany alatt a meleg víz be szokta indítani.
2012. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fejés nem feltétlenül indítja be a reflexet. Kézzel vagy géppel fejsz? nekem gép soha (se avent, se medela, se mam) nem indította be, csak kézzel tudtam fejni és csak akkor, ha a babám közelében voltam, láttam őt... Biztos, hogy az agyban keresendő ennek az oka.


Miért kell fejned, nem szopik a babád? Vagy nem tudod egész nap megoldani a szoptatást?


Ha csak szaporítani akarsz, érdemes a babát mellre tenni többször, fejés helyett.


A fejés soha annyira nem hatékony, azt mondják fél óra fejés 3-5 perc szopival egyenértékű ebből a szempontból...

2012. febr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már az elejétől kevés a tejem,tápszert kap pótlásként,és már nemigazán hajlandó szopizni. Ha van kedve szopik ha nincs akkor nem, kb egy nap egyszer tudom mellre tenni,viszont nem akarom ,hogy ez a kevés tejem is elapadjon :(
2012. febr. 12. 17:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Kézi mellszívóm van,kézzel nem tudok fejni.
2012. febr. 12. 17:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Mielőtt elkezdesz mellszívózni,próbáld meg a mellbimbóidat ingerelni,hogy beinduljon a reflex(mindkét bimbódat sodorgasd az ujjaid között,amíg nem érzed a leadó reflexet).Remélhetőleg ettől beindul,legalábbis nekem ez nagyon bevált.Ha beindul fejd le mindkét melled,majd újra próbálkozz az ingerléssel,ha újra beindul,újra fejj,akár többször is ismételheted.

2012. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ezt megpróbálom :)
2012. febr. 13. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Cumisüvegből adod neki? Lehet, hogy cumizavar okozza, hogy nem tudod mellre tenni. Ha fenn akarod tartani a szoptatást, érdemes lenne próbálkoznod a mellre tétellel, erőltetni, illetve csakis mellre tétel után pótlást adni neki, azt sem cumisüvegből..
2012. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Cumisüvegből adom neki,nem akarom pohárból itatni,mert az mégnagyobb nyűg lenne. Ha szopizik akkor is csak 30-40ml-t két mellből ,és kb 120at kap tápszerből.
2012. febr. 14. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!