Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás anyukák, a menstruác...

Szoptatás anyukák, a menstruáció alatt mennyi tápszert adtok a babátoknak? Naponta többször is megkínáljátok?

Figyelt kérdés
6 hós a lányunk, ma jött meg és alig evett. A fagyasztóban szerencsére van még tej, de holnap délután elfogy. Hogyan csináljam, hogy ne maradjon éhes?
2012. febr. 15. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Miből gondolod,hogy a menstruációd miatt eszik kevesebbet?Nekem is 6hónapos a kicsim.3 hónapos kora óta menstruálok és azokon a napokon ugyan úgy eszik.Nem lehet,hogy jön a foga?Egy baba főleg aki szopizik nem éhes.Ő tudja mennyire van szüksége!!
2012. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Először én is a fogára gondoltam, de már este is csak nyűglődött a cicin, rosszul aludt. Délelőtt jutott eszembe, hogy talán éhes: megevett 220ml-t üvegből.

Sajnos ez a baja :-(

2012. febr. 15. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Értem.Akkor lehet hogy az lenne a legjobb ha fejnél neki.De egy egy szopit kiválthatsz valami mással is.Főzelék,gyümölcs.Kap már valami e félét a pici?
2012. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Kinald ot tobbszor cicivel, ha ehes enni fog! Persze az is lehet hogy ma egyszeruen csak nem volt ehes... Ne aggodj ha ehes es enni fog! Mostmar kezdjel neki adni szilard etelt is (1-2 kanal babarizs) Az en babam 5 honapig csak anyatejet kapott, de mindeg nagy baba volt es ehes ezert ugy dontottem mikor az 5-ik honapba ert hogy elkezdjem a szilard etelt nala. Azota atalussza az ejszakakat es nem szopizunk minden 3 orankent mint elotte. Emellett pedig meg mindig csak anyatejet kap. Ha van eleg tejed nem kell tapszerezni.
2012. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Menzesz alatt valóban megváltozhat az anyatej íze de a legtöbb baba ezt az akadályt veszi:). HIdd el, ha éhes szopizni fog. JÓl teszed ha többször kínálod:)!

Előfordulhat, hogy "sztrájkol" a babád de kis kitarással atávészelhető. Ha még szoptatni akarod ne adj neki pótlást, mert minden adaggal kevesebb anyatejed fog termelődni, amit nem szopik. Ha már hozzátápláltok, akkor is elsősorban cicivel kínáld, utána gyümölccsel de ne cumisüvegből(cumizavar miatt).

2012. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbálok mindenre válaszolni :-)

Hozzátáplálást "korán" elkezdtük, eszik szépen, de az esti szopit még nem szeretném kiváltani

Az éjszakákat a hasfájós korszaka óta átalussza, kb 3 hónapos korától.

Amikor 6-8 hetesen kevesebb volt a tejem, akkor is kapott kiegészítést, nem lett cumizavaros.


Mi az a sztrájk?? Nem akar dolgozni a kajáért?


Amúgy én természetesen fejem, csak kiöntöm :-( Ha cicire rakom, cumizik 1-2 kortyot, elfordul és sír tovább :-(

2012. febr. 15. 22:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szopási sztrájk:

[link]

[link]

2012. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

22:07 es és utolsó vagyok:):

este lehetséges például, hogy már csak komfortszopizni szeretne de mivel fejsz is, túl sok tej jön.

És igen, ha már tudja, hogy sokkal kisebb erőfeszítéssel is táplálékhoz jut, elutasítja a szopást mert azért bizony dolgozni kell. Ha van türelmed, próbáld elhagyni a cumisüveget és a lefejt tejet add pohárból.

2012. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)

A mostani tejet cumisüvegből sem issza meg :-( Most alszik, holnap reggel megint próbálom cicire tenni :-(


Még egyszer köszönöm a gyors választ :-)

2012. febr. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!