Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan szereztél információkat...

Honnan szereztél információkat a szoptatásról? Melyik oldal vagy könyv volt számodra a leghasznosabb?

Figyelt kérdés

Ezer kérdésem van, annyit nem tudok itt egyszerre feltenni.

A lll.hu oldalt már olvasgattam,de meglepően kevés információ van ott fent.


2012. febr. 17. 12:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Húha.

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

2012. febr. 17. 16:43
 12/15 sumergo ***** válasza:
100%

Csak az alvásos kérdésre szeretnék tapasztalati választ adni. A kislányom is felkelt eleinte 2-3 óránként éjszaka, de ahogy nő a gyomra, többet tud enni,egyre hosszabb ideig bírja felkelés nélkül. 10 nap múlva lesz 4 hónapos a lányom, most este 7-kor cicizik, ha elengedi a bimbót, akkor megbüfiztetem, aztán visszateszem mellre, hogy teljesen jóllakjon. Fél nyolc körül teszem le aludni, el is alszik egyszerre általában, és fél négyig alszik. Ez elég hosszú idő szerintem. Akkor még egyszer eszik, és alszik reggel 7-8-ig. Ezt nagyon alakítani nem lehet, vagy csak kis mértékben, nekem a baba alakította így a napirendet. Jobb lett volna, ha kicsit később tudom fürdetni, etetni, és akkor nem kelne korán, de neki ez felel meg, én nem borítom fel. Ha így marad, amíg anyatejes, az sem zavar, van időm a pihenésre.

A többi kérdésre ugyanazt válaszolnám mint a többiek. Nem olvastam könyvet, itt találtam hasznos információkat, meg jött magától.

2012. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én a Kismama újság szoptatásról szóló könyvéből ( [link] és Ina May Gaskin könyvéből ( [link] tudtam meg mindent. És azt hiszem elég jól megy a szoptatás.
2012. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

I.M.Gaskin Szoptatás c könyve a legjobb szerintem.


1. Ha az anyatej a legkönnyebben emészthető a babák számára, akkor miért az anyatejes babák hasfájósak gyakrabban?


Azért, mert míg a tápszer mindig ugyanolyan minőségű és összetételű, az anyatej attól függően változik, hogy mit eszel. Egyes babák bizonyos ételekre hasfájással reagálnak, allergia, érzékenység így állapítható meg.


Illetve a tápszert cumisüvegből kapják, aminek a kiképzése már buborékmentes, azaz nem nyel buborékot, ami feszíti a pocit, a beleket. Szopi közben erőlködik, pihenget, néha a tejadó reflexnél nagyon gyorsan kell nyelnie, mindmind megannyi alkalom a levegő lenyelésére.


2. Mennyi ideig tárolhatom a lefejt tejet a hűtőben? Nem baj ha két részre válik, és az alja átlátszó lesz a teteje pedig fehér?


Ez a normális, a zsírja elválik a vizes résztől. Minél többet fejsz egy mellből, annál több a zsíros rész. Ha szopi után fejed, akkor a legzsírosabb rész jön ki. Hűtő legbelsejében 36 órát lehet tárolni a tejet, fagyasztás előtt 24 órát.


3. Vajon mennyire befolyásolja a babám hasfájását az hoyg én mit ezsek? Vagy ha hasfájós a baba akkor hasfájós akkor is ha babot ezsek káposztával meg akkor is ha semmi puffasztót?


Is-is. A tejtermékfogyasztás is okozhat hasfájást, de a puffasztó ételekre sem minden baba reagál rosszul. Én pl mandarint, narancsot nem tudtam enni, mert attól fájt a lányom hasa, de káposztát bármennyit gond nélkül, ez gyerekfüggő.



4. Milyen innivalót igyak,hogy meg legyen a napi 3 liter folyadék, mert a tiszta ásványvizet nem szeretem, de azért iszok belőle napip 1 litert, és a gyümölcs teákat már nagyon unom? De attól félek, hogy a gyümölcslevek csak rosszabbítják a babám hasfájását....


Levest egyél minden ebédhez, az eleve kb 3-4 deci folyadék, a főzeléknek is van folyadéktartalma. Igyál minden szopi után, ami jól esik, teát, vizet, szörpöt, egyél sok lédús gyümölcsöt, az is számít!


5. Hogyan és mikor hagy ki egy étkezést egy anyatejes baba éjszaka, hogyha mindenhol azt olvasom,hogy az anyatejet sokkal gyorsabban megemésztik a babák, és ezáltal hamarabb éhesek lesznek újból? Hiszen nyilván enni csak annyit tud, amennyi belefér. Most is degszre eszi magát, mégis felkel 2-2,5-3 óránként....


Ez is teljesen gyerekfüggő, az idegrendszer érettségével van összefüggésben. A születést követően a babák még sokszor nem tudnak felébredni az éhségjelzésre, ezért is érdemes 5 óránként kelteni őket (na meg a tejtermelésre, beindulásra is jó hatással van), később a sok inger miatt sokkal felszínesebbé válik az alvásuk, felriadnak a REM-fázisból és eszükbe jut, hogy éhesek. HA egy baba idegrendszere fejlettebb, akkor ilyenkor nem riad fel, azaz kihagy étkezést. De a fogzás, mozgásfejlődés okozta ingerek ebbe nagyon is bele tudnak szólni...



Remélem, segítettem. A lényeg szerintem hogy minél empaikusabban próbáld beleléni magad a babád helyzetébe és szoptass, amikor ő kívánja, vagy amikor te úgy érzed, hogy tele a melled. Ettől lesz igény szerinti- a baba és a mama igénye szerinti.

2012. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Folyt.


6. Ha valamit ezsek vagy iszok, az 1az1ben bekerül az anyatejbe, vagy csak egy kevsé mennyiség belőle? Pl ha megiszok egy kávét reggel akkor a babám is megissza azt a koffein mennyiséget?


Nem, a koffein (1 kávéé) nem kerül bele a tejbe, azt mondják 3 fekete kávé már tutira, de napi 1-2 nem.


7. Mikor kerül be az anyatejbe az anyuka által elfogyasztott étel vagy ital?


Kb 5-6 órával az elfogyasztását követően.

2012. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!