Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Megszoptathatom a babám,...

SOS! Megszoptathatom a babám, ha bevettem egy algopyrint, ő meg Panadol lázcsillapítót kapott?

Figyelt kérdés

1 éves. Azt tudom, hogy külön-külön nincs probléma. De most elgondolkodtam, hogy ha esetleg ez a két gyógyszer üti egymást, és szoptatáskor valamennyi az én algopyrinemből is átmegy, akkor lehet baj?


A lázát ugye csillapítanom kellett, nekem meg iszonyúan fájt a fejem, tűrtem egy ideig, de nem ment tovább, nem tudtam volna ellátni, olyan rosszul voltam.

Vagy ne szoptassam ma már?


2012. febr. 17. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől még nem lesz baja.
2012. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Én inkább kihagynám...

Ha mondjuk olyat vettél volna be, aminek ugyanaz a hatóanyaga, mint a Panadolnak, akkor azt mondanám oké, de még így is figyelni kéne az előírt adagolásra.

Nem kockáztatnék.

2012. febr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár már gondolom nem aktuális, de nyugodtan szoptathattál volna! A Panadol és az Algopyrin nem ütik egymást és csak minimális adag megy át a tejbe belőle! Mikor nagyon fáj a fejem - sajnos elég fejfájós vagyok - akkor én Panadolt és Algopyrint szoktam bevenni felváltva. Több dokit is megkérdeztem, mindenki azt mondta, ez így OK!

Ha ez nem nyugtat meg, akkor vegyél magadnak is Panadolt az ilyen esetekre!

2012. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Végül úgy alakult,hogy nem tudtam megszoptatni, mert elaludt, és éjszaka sem kelt, csak hajnalban, akkor megszoptattam. Kb. 8 óra telt el mind az Algopyrin, mind a Panadol bevétele között.

Közben még késő este addig böngésztem a netet, míg valahogy összeállt a kép, legalább is egy-egy db gyógyszer megítélésében.

A Panadol paracetamol tartalmú, az Algopyrin metamizol tartalmú (ami átmegy a tejbe) és amidasophen származék. Ezek mehetnek felváltva kb 4 óránként (a kúpja is metamizol tartalmú),de egyszerre nem igazán adhatók. Egyikre sincs írva, hogy ütik egymást, ez persze nem azt jelenti, hogy mehet korlátlanul.

A mi esetünkben majdnem egyszerre vettük be a gyógyszert, szopi után, így mire jött volna a következő, addigra nagyjából mindketten már az előírt időközt is elértük volna, de ő mindenképp. Végül ugye elaludt.

Sokáig rendszeresen azért orvos nélkül nem vállalnám ezt be, és lázcsillapítás is végső esetben, meg nekem is végső esetben gyógyszer. Most hőemelkedése van. Az az érdekes, hogy egyáltalán nem bágyadt, jó kedélyű és eszik/iszik.

2012. febr. 18. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!