Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka átalvása=tápszer?!

Éjszaka átalvása=tápszer?!

Figyelt kérdés

Csak a tapasztalatomat írom le.

2 gyerekem van.

Első 15 hós koráig szopizott, éjjel számtalanszor kelt szopni. Teljesen kimerültem. Tejitalra átszoktattam, bár nehezen szokott le a ciciről. De amint csak tejitalt kapott, minden éjjelt átaludt.


Második babám épp 1 éves, 1 hete nem szoptatom, mert nála is teljesen kimerültem az éjjeli 5-6x-i szoptatástól. Őt nem is viselte meg a cici hiánya, egyáltalán nem keresi.

És azóta minden éjjelt átalszik, amióta tápszert kap.


A tejemmel volt a baj?

Sok szoptatós anya gyereke is átalussza az éjszakát. Vagy nem mondanak igazat? Vagy betápszerezik este a babájukat?

Vagy nekik miért sikerül az éjszaka átalvása?


2012. febr. 19. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez babafüggő.

Mindkét gyerekemet anyatejjel tápláltam, fél évig kizárólagosan.

Az egyik 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, a másik meg csak 20 hónapos korától. Én is teljesen kimerültem, ekkor elválasztottam, és egy hétre rá már ébredés nélkül ment reggelig.


De olyat is ismerek, akinek az elválasztást követően is ébredt a gyereke éjjel.

2012. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon beszéltem még 1 anyukatárssal sem, akik szoptatással átaludták volna az éjjelt...

nem a tejeddel volt a baj, hanem az anyatejet gyorsabban megemésztik, míg a tápszert sokkal lassabban.

2012. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nekem van ilyen ismerősöm, aki ezt mondja.

Sőt, hogy azonnal első éjszakától átaludta mindkét gyereke. És csak szoptatta őket.

Őszinte leszek, kétlem. Kétlem, hogy este 8-tól, reggel 8-ig aludjon. ezt mondta.

De ezen az oldalon is sok ilyet olvasni, miért hazudnának az anyukák?????

2012. febr. 19. 15:36
 4/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én arra, hogy reggel 6-kor ébredt egyet szopizni, már azt mondom, hogy "átaludta". Lehet, hogy ez okozhat félreértést?


Amúgy az én gyerekeim tejfehérje allergiásak voltak, szóval se tápszer se tejpép se semmi szóba nem jöhetett...

2012. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mindkettőm csak szopott.

1.babám 6 hetestől aludt 12 órát éjjel, 2.babám 4 hetestől 12 órát szopi és ébredés nélkül.

Nem hazudok, nem kaptak tápszert.

2012. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

második vagyok.:-)

Én nem írtam, hogy hazudnak itt az anyukák, csak hogy én nem találkoztam élőben ilyennel, pedig van 4 közeli bnőm, meg egy rakás szomszédom, ismerősöm, és mindegyikkel ezen csámcsogtunk akkoriban, hogy milyen nagyon fáradtak vagyunk...persze az is okés, amit az első ír, hogy ha este 10kor megszopizik, és reggel 5-6 körül legközelebb, erre már lehet azt mondani, hogy átaludta az éjjelt.


A lényeg, hogy nem volt Veled semmi baj, szoptattad amíg bírtad, megtettél mindent, és ez a lényeg, meg az egészség. :-))


Minden jót!

2012. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

egy éves koráig szoptattam a fiam.két hónapos korától este nyolctól ötig aludt egy huzamban,ötkor megszoptattam,aztán még aludt 8-9 ig.tehát 9 órát aludt két hónaposan evés nélkül

egy éves korától kapott tápszert,majd tejitalt.

tehát nálunk az anyatejjel is aludt egész éjjel

ja,és nincs okom hazudni

2012. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az enyém csak anyatejes volt 6,5 hós koráig, 3 hós korától átaludta az éjszakákat. Ez a mai napig így van, kb. este fél9/fél10-től reggel 7-ig alszik (másfél éves, 16 hós koráig szopott). Mondjuk volt egy-két éjszaka, amikor 5 hósan a foga miatt kezdett "újra" kelni és önzően csak vizet adtam akkor - lehet, ha cicit kap, simán visszaszokott volna... nem tudom.
2012. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Látjátok, itt is van, aki válaszolt, hogy 12 órányit nem kel a gyerek és nem eszik.

Ez hogy lehet? ennyire különbözőek a gyerekek?????

2012. febr. 19. 16:13
 10/21 A kérdező kommentje:

"5kor megszoptattam."


De nem 12 óra elteltével.

2012. febr. 19. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!