Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hét folyamatosan átaludt...

7 hét folyamatosan átaludt éjszaka után a 4,5 hónapos babám miért ébred éjjelente egyre gyakrabban? Először 1-szer, majd 2-szer, most már 3-szor is.

Figyelt kérdés

3 hónaposan kezdett el újra felébredni. Igény szerint szoptatom. AKkor (3 hósan) pont volt egy fejlődési ugrás, akkor naponta 2 óránként kért enni (a 3-4 óra helyett). Persze, adtam neki.

Most már éjjel is 3 óránként kel. És mivel hulla fáradt vagyok, nagyon lassan indul meg ilyenkor a tejleadó reflexem. (nappal nincs gond).


6 hét próbálkozás után tegnap és azelőtt már adtam neki tápszert, de nem evett, csak 20 ml-t. Nem tudom, hogy nem éhes, vagy nem ízlik neki. (babydream 1-es táp)


Ő a 2. babám, az elsővel semmi ilyen gond nem volt. A tesó addig szopizott, amíg terhes nem lett, és el nem apadt a tejem (9 hónapos volt akkor).


Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Tápot nem szívesen adnék. Fejni nem tudok (nem indul meg tőle a reflex, meg amúgy is, mikor), de nagyon fáradt vagyok, és napközben 2 gyereket kell ellátnom. Görögszénát szedek, sört és szoptatós teát iszom, urticát szopogatom. Inni sztem eleget iszom. És az éjjelekkel van a gond, nappal minden flottul megy.


Ja, és keveset hízik nagyon! 6 hét alatt 370 grammot gyarapodott csak.


2011. dec. 16. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ezért ébred éjjel, mert több kell neki.

SAjnos a kimerültséged nem tesz jót a tejtermelésnek.


Meg kéne tenni mindent azért, hogy az éjszakai szopik idején Neked a lehető legkevesebbet kelljen mozognod. Nem tudom, hogy/hol alusztok, és a férjed menniyre leterhelt, mennyire tud beszállni.

Én odavenném a babát akár az ágyba, akár egészen közel tenném a kiságyát a Tied mellé. Csak átemelni kelljen, cicire és Te fekszel közben, vagy akár alszol is. Pelenkázni, böfiztetni ha kell, átvehetné a férjed. Ebben látok megoldást. Nappal is aludjanak egyszerre a nagyobbal és Te is aludj azalatt. Minél több pihenés kellene! Anagyobb gyerekkel délután/este apa csináljon programot vagy nagyi (vagy ha van más), Te meg feküdj. A háztartás úszhat pár hétig. Ez most fontosabb. És napközben is minél gyakrabban tedd mellre.

A másfél éves gyerkőcödnek persze nem tudom milyen igényei vannak, de mi úgy szopiztunk napközben, hogy karomban a baba cicin, ültem a nagy kanapén, a nagy lányom meg mellettem és mesét olvastunk, játszottunk, mikor mit. Ő szerette ezeket az időket, így a baba sokat lehetett cicin.

2011. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia nekem most 8 honapois a kislányom szoptatom ö 2honaptol át aludta az éjszakát aztán mikor jött az also 2foga onnantol 3napig kellt majd ujra át aludta 1hetet és most 2honapja full fent van fél oránként oránként cicizik nem éhes csak kell neki nyugira pedig kint van végre már felül is 3fogunk..ja és ö a 3dik gyermekem nem hiszem kevés eza gyarapodás mivel most már mozgékonyabak szoptasad csak nyugodtan tovább!!!ja és a tejre 2tippem van neked ami nekem be vált elözöt is 3évig szoptatam van bodza szörp azt idd vagy a coopos 2literes almalevet nekem ezek mindig meg inditják fullra a tejcit!


moncsa voltam

2011. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem valószínű a fogzás miatt van ez.

Legalábbis nálunk így volt a kisfiam kb. 4-5 hónapos koráig végig aludta az éjszakát, és azóta se most 19 hónapos, és éjszaka felkel még szopizik , most próbálom az éjszakai szopiról leszoktatni mert már nagyon fárasztó a nem alvás , most nő a szemfoga ez a 14.foga.

2011. dec. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 17. 08:51
 5/6 A kérdező kommentje:

apa segítőkész.

én a baba mellett alszom, külön ágyban, mert együtt nem tudunk aludni (sem ő, sem én). így apa kipihenten tud menni dolgozni.

amíg szoptatok, a bővére ül mellettünk, és olvasgatunk :)

nekem az a fura, hogy éjjel, amikor azért alszom 3 órát is folyamatosan, akkor lassú a tejleadó reflexem.

szerencsére jó alvó vagyok, így hamar visszaalszom és reggel 8-ig tudok aludni.


köszi még egyszer!

2011. dec. 17. 08:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap este kapott pépet, fürcsi-szopi előtt. Így újra rendesen aludt. Éhes volt szegénykém!
2011. dec. 19. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!