Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás közben el tudom...

Szoptatás közben el tudom apasztani valahogyan a tejem?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mármint ezt hogy érted?????
2012. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval az a helyzet, hogy 27 hónapos gyerekemet szeretném elválasztani. Reggel és elalvások előtt szopik és persze éjszaka, ha megébred. Mikor kifogy a tej a mellemből akkor már nem kéri, és arra gondoltam, hogy ha el tudnám apasztani akkor talán magától könnyen lemondana róla. Próbáltam már csökkenteni, meg fokozatosan, de ez így nem megy, mert nyilván miattam is, de vannak voltak visszaesések. Mondogatom neki, beszélünk róla, de attól ez még jó lenne, ha nem lenne tejem. Magától csak úgy nekem biztos nem fog elapadni miközben szoptatások is vannak (meg olyan biztos nincs is).
2012. febr. 22. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát úgy nem lesz egyszerű ha cicizik.Talán a hideg-jeges borgatással megpróbálkozhatsz,meg van hozzá homeos bogyó,de lehet így is kevés lesz.Tapasztalatom szerint ilyen korban már csak a teljes megvonás vezet eredményre.
2012. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
A hideg vízen és homeós bogyón kívül van erre rendes gyógyszer is, pl. Bromocriptin, de utóbbinak néha elég erős mellékhatásai vannak. Ha nem természetes úton akarod/tudod csökkenteni a tejet, akkor leginkább csak így fog menni. (Bár én inkább az utóbbit javasolnám, még ha lassabb is.)
2012. febr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kolibri71 válasza:
Majd elhagyja. Pl mikor kibújik az utolsó foga is. Nálunk pl így történt.
2012. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aprilis4 válasza:

Szerintem szoptatás közben nehéz, merthogy ugye attól termelődik, hogy stimulálva van.

Én úgy választottam el az enyémeket (20 és 22 hónaposan), hogy mikor elhatároztam magam akkor következetesen nem adtam cicit - ők mondjuk akkoriban már csak éjjel meg este éltek vele -, azt mondtam mikor kérték, hogy alszik a cici.. persze nem voltam túl népszerű, általában dühös NEM ALSZIK! volt a válasz, de kb két napig tartott a felháborodás, aztán szép lassan beletörődtek.

Ja, és a kisebbikkel decemberben hagytuk el a szopizást, de ha megnyomom a mellem még mindig van tej, pedig én nem voltam valami nagy termelésű :-)

2012. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
minek akarod elapasztani? ugyis addig fog a kicsi anyatejet inni , amedig akar...
2012. febr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!