Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Tegnap kezdtem a bromocri...

SOS! Tegnap kezdtem a bromocriptint apasztás miatt, és az orvos azt mondta, hogynem szabad fejni, viszont nekem a jobb mellem már most kemény, zsibbad, fáj, ráz a hideg. Ez normális a kezelés elején? Vagy fejjem lehogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanebben a cipőben jártam egy hónapja. Én nem úsztam meg fejés nélkül, mert nem akartam mellgyulladást kapni. De csak annyit szabad, hogy a nagyon feszülő érzés elmúljon. És az állott vizes borogatás is jót tesz. Kitartás!
2012. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, én is erre gondoltam, de kellett egy kis megerősítés..
2012. márc. 3. 09:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy off leszek, de miért kell apasztani?

Többször olvastam már itt hasonló kérdést, csak sehol sem írták, hogy miért apasztják a tejet. Esküszöm, nem akarok vitatkozni, vagy vitát szítani, csak érdekel. Nálam ugyanis ahogy csökkent a kereslet, úgy csökkent a kínálat is.

Bocs, hogy enm a kérdésre válaszoltam :-)

2012. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Több okból is..ott kezdődik, hogy a fiam 1 hónapja nem cicizik,de a tej mennyisége nem csökkent. Vannak olyan emberek akiknek nehezebben megy a "tejkérdés", én is ilyen vagyok.. 5 mellgyulladásom volt, pedig 4 óránként keltem fejni, úgy,h a baba már bőven alszik este 7et egyszerre.. plusz még vesekövem is van, ami elég nagy és már csak kiszedni lehet ( és jobb lenne minél előbb), szóval amint vége a tejezésnek jöhet a kórház..
2012. márc. 3. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem, és köszönöm, hogy leírtad. Attól féltem, hogy valami megrögzött szoptatásmániásnak gondolsz, aki arról fog neked papolni, hogy inkább szoptass tovább :-)

Valamennyi tanácsot én is tudok azért adni neked. Szülés után iszonyúan begyulladt a mellem. Akkor eljött egy idős védőnő, aki lefejte, és jeges borogatást javasolt rá. Nagyon jó volt, ráadásul annyit apasztott rajta, hogy onnantól nem kellett fejnem, pont annyi maradt, ami a babának kellett, holott a tesóknál sokáig muszáj volt fejnem. Tudom, hogy nem ugyanaz a szitu, de nekem azt mondta, hogy a csomókat lazítani meleg vízzel kell, apasztani pedig hideggel.

2012. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy sok sikert a vesekőeltávolításodhoz.
2012. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az elsőtől szeretném kérdezni, hogy milyen időközönként és meddig fejtél a gyógyszer mellett? Mert én 10kor csináltam,de már megint nagyon fáj..félek,h így nem fog elapadni..

2012. márc. 3. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: csak akkor fejtem, amikor már nagyon-nagyon feszült. Semmi rendszer nem volt benne - állítólag nem is jó, ha meghatározott időközönként fejsz, mert azt jelnek veszi a szervezeted. Szóval tényleg csak akkor és annyit, amennyit muszáj. (Sajnos én elveszítettem a babámat, így én nem is szoptattam őt.)
2012. márc. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom,hihetetlen erő van benned, h tudsz róla beszélni. Köszönöm a választ
2012. márc. 7. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!