Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SKIZOFRÉNIA - Mi a véleményete...

Khan Mária kérdése:

SKIZOFRÉNIA - Mi a véleményetek, mit lehet ilyenkor tenni? Az öcsém skizofréniás. Évekig (kezelés alatt áll, injekciót kap két hetenként) "normális" életet élt, dolgozott, kapcsolatai stb. Most egy hónapja baj van.

Figyelt kérdés
Agresszivé vált, anyámat, akivel egymás mellett laknak megfenyegeti, söt testileg bántja, ha nem ad neki pénzt.A rendörök, mentök 15-ször kint voltak a lakásán, mégsem szállitják kórházba, a pszichiátere megirta a kórházi beutalóját, amiben benne van, hogy önként vállalt kezelés, vagyis ha az öcsém egyetért vele, gyógyszerbeállitásra be kellene feküdnie. Ezt mereven elutasitja, mondván tisztában van a betegségével, és ö önmagát gyógyitja. Ez a kijelentése nem reális, mert agressziv, és édesanyánk élete van veszélyben. Üdvözlettel Khan Mária
2011. júl. 3. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Beszélj vele, mondd el neki hogy így ez nem lesz jó.. Főleg ha ezzel más életét is veszélyeszteti.. Addig oké amég ebből nincs nagyobb baj.. De ez már szerintem elég nagy baj hogy édesanyátokat így veszélyeszteti :-( Menjen korházba, beszéld rá..
2011. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Váltsatok orvost! Nekünk a szomszédunk skizofrén, beteg napjaiban tör-zúz, csúnyán beszél, meztelenül szaladgál a lépcsőházban, és az erkélyéről a himnuszt énekli :((


De mindig elviszik, ha kijön a mentő. Mi rendőrt hívunk, és ők a mentőket. Most is "elvan" már vagy 2 hete, még nem engedték ki. De kiengedik és kezdi előlről :( Ez megy 15 éve... :(

2011. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tetris ***** válasza:
100%

Ha nincs betegségbelátása, akkor hiába is beszéltek vele, nem fog önként és dalolva bevonulni kezelésre. Szerintem a megoldás az lehetne, ha beszélnétek a kezelő orvosával, és elmondanátok, hogy már közveszélyessé vált a testvéred, és kérnétek a kényszergyógykezelését.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neki!

2011. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nincs mit szépíteni: az egyetlen megoldás az lenne ha az ő akarata ellenére vinnék be pl. valami altatót raknátok az italába vagy hasonlók amikor meg már alszik akkor pedig bevihetnék. Ez már rég nem arról szól hogy milyen jogai vannak a beteg öcsédnek (és az összes hasonló betegnek) be kell vinni mielőtt másokban vagy magában kárt tesz. Nincs más lehetőség!
2011. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Skizofrénia, ez is egy betegség, de mint más betegség, pl. a rák, nem veszélyezteti mások életét.Skizofrénia esetében veszélyben vannak más életek.10 évvel ezelött azonnal elszállitották az öcsémet,ha agresszivé vált,és zárt osztályon lenyugtatták,megfigyelés alatt tartották.Miért szünt ez meg? Kinek az ötlete volt?

A válaszokat köszönöm nektek.Khan Mária

2011. júl. 3. 16:12
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Úgy tűnik, lassan vissza kell térni a beteg családtagot padláson/pincében láncon tartó rendszerhez.
2011. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Skizofrénia.Köszönöm a válaszotokat.Hasznosak voltak.Kár, hogy valamilyen hivatalos intézet nem jelentkezik nálam,aki konkrétan megmondja, hogy ide-és ide telefonáljak, hogy ök kijönnek, beszállitják az öcsémet pszichiátriai osztályra, és kezelik. Nem,nem,nem ez nem történik meg. A hatóság megvárja,mig vér folyik,valaki meghal,megsérül. Beteg maga az egész egészségügy, a rendörség, mindazok akik az intézkedéseket hozzák. A családtagok pedig addig szenvednek, mig ök is depressziosak lesznek, vagy felkötik magukat,tehetetlenségükben. Hát ennyi.Nagyon dühös vagyok. Nem tudom hova forduljak. Khan Mária
2011. júl. 3. 16:31
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Amikor szültem két skizofrén beteg várta a gyermeküket, a kezelésük alatt gabalyodtak össze.Egyik nap elszöktek, merthogy el akarták tőlük venni a picit, ha megszületik, aztán mikor megszületett ők hagyták ott.Az a baj, hogy nem tudják felmérni az állapotukat.
2011. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hasznosak voltak, de a problémám, a tehetetlenségem maradt.Egyikötök irta,hogy váltsunk pszichiátert,azt hiszem ez meg fog a jövö héten történni.
2011. júl. 3. 16:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Én írtam, h váltsatok. Olyan nincs, hogy nem viszik be, mikor dühöng!!! A mi szomszédunkat évente kb. 7-szer vitetjük el, pedig nem bánt senkit, csak tör zúz, kihajigál mindent az ablakból... Persze félelmetes alapból ilyenkor...
2011. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!